Loki: 12 detailů, kterých jste si v posledním traileru nejspíš nevšimli

Loki: 12 detailů, kterých jste si v posledním traileru nejspíš nevšimli

Komiksy
Loki: 12 detailů, kterých jste si v posledním traileru nejspíš nevšimli

Dnes jsme měli možnost zhlédnout druhý plnohodnotný trailer k připravovanému seriálu Loki. Ukážeme si tu 12 zajímavostí a drobných detailů, které jste sami možná nepostřehli.

5 / 5 2099 0
5. duben 2021, napsal Daniel Sláma

Nechal jsem se inspirovat zahraničním youtuberem, který si říká The Canadian Lad (velmi doporučuji!) a mrkl jsem na nový Lokiho trailer ve snížené rychlosti 0.25×. Díky tomu se mi povedlo objevit pár zajímavých detailů, které jsou v normální rychlosti téměř nepostřehnutelné, nebo velmi nepatrné. Jdeme na to!

1. Skrull „na recepci“

Hned ve druhém záběru můžeme spatřit Skrulla, který se pravděpodobně také dopustil nějakého „časového prohřešku“. Vidíme ho v lidské teplákové soupravě a po jeho pravé ruce stojí jeho TVA agent.

Vsadím boty, že v této scéně dojde ke vzájemné konfrontaci s Lokim a Skrull na sebe vezme jistě nějakou jinou podobu. A vzhledem k lidskému ošacení si troufám říct, že jde dost možná o malé pomrknutí směrem k chystané Tajné Invazi (Secret Invasion).

2. TVA založil Kang Dobyvatel?

Není to poprvé, co se podobizna Kanga Dobyvatele objevila. Poprvé jsme ji mohli vidět v jednom z prvních trailerů na Lokiho, kde byla Kangova tvář vyobrazena na zdi v sídle TVA. Stejná scéna je k vidění i v této nové ukázce.

Kang je potvrzený jako hlavní záporák do snímku Ant-Man and the Wasp: Quantumania a zahraje si ho Jonathan Majors. Jak je z obrázku patrné, tvář sochy se velmi podobá svému představiteli. A vzhledem ke komiksové historii tohoto časem cestujícího padoucha je téměř jasné, že bude Marvel pomalu ale jistě Kanga sem tam ukazovat v jiných projektech, jako to udělal s dřívějším hlavním záporákem celého MCU – Thanosem. Je tedy pravděpodobné, že se nám tu rýsuje další arci-padouch.

3. Solitaire je prostě srdcovka

Kdo z nás nikdy v práci nehrál na firemím počítači, ať hodí kame… Au! Chápu, chápu, všichni jste poctivci. Každopádně, když se Loki propadne stropem do jedné z kanceláří, aby podepsal obří štos dokumentů se vším, co kdy v životě řekl (a že toho nakecal, je mu kolem 1500 let!), můžeme na malé obrazovce v levém horním rohu vidět rozehranou partii oblíbené PC karetky Solitaire.

Dokonce i v organizaci, jakou je Time Variance Authority (TVA), je občas nuda…

4. Logo na přání

Za posledních pár let je u MCU zvykem, že každý projekt dostane tématicky upravené logo Marvel Studios. Nutno říct, že ‚Lokiho‘ logo je jedno z nejnápaditějších (jak doufám, bude i celý seriál) a nejhezčích.

Otázka na vás – máte své oblíbené logo Marvel Studios? Jestli ano, napište nám do komentářů které.

5. Držte čas na uzdě!

Kdyby to náhodou nebylo všem jasné, TVA má na starost bezproblémový tok času, zabraňovat narušování veškerých časových linek, jiných realit apod. a ve své reklamě to dává patřičně najevo – hodiny zavřené za mřížemi.

Tento ‚hodinový maskot‘ je k vidění i na dalších propagačních materiálech v budově orgnizace TVA.

6. Větvení času a různé reality

Tak, jak větvení času a vytváření nových realit vysvětlovala Prastará Bruci Bannerovi, stejným způsobem tento jev vyobrazují i v TVA.

Jak můžeme vidět na obrázku, v seriálu dojde k masivnímu větvení a to je samozřejmě problém. Může jít mimochodem o další krůček blíž k šílenství v multiverzu aneb ke druhému Doctoru Strangeovi s podtitulem in the Multiverse of Madness.

7. Bude hlavním padouchem série Lady Loki?

Během celého traileru můžeme několikrát spatřit tajemnou zahalenou ženskou postavu, která nepůsobí zrovna přátelsky… Alespoň ne k agentům TVA. V jedné scéně jí vidíme přímo s Lokim, jak sedí a sledují nějakou pravděpodobně katastrofickou událost, ke které se dostaneme později. Můžeme jí vídat rovnou v několika časových osách, proto si myslím, že tato postava nějakým způsobem také dokáže cestovat časem tam a zpět (Tesseract, technologie TVA, jiné schopnosti…).

S největší pravděpodobností půjde o ženskou verzi Lokiho – Lady Loki, která má samozřejmě svůj základ i v komiksech. Vzhledem k jejímu vykreslení v tomto traileru půjde nejspíš o hlavní záporačku série. Na obrázku výše jí dokonce trailer ukázal bez zakrytého obličeje, nejspíš jako zakladatelku fiktivní firmy zaměřenou na elektroniku s názvem Roxxcart. Je víceméně jasné, že Lady Loki bude dělat v multiverzu nemalý bordel.

A k firmě Roxxcart – nejen, že se název nápadně podobá známé společnosti Roxxon, která hraje v komiksech celkem důležitou roli, ale všiměte si tvaru dvou malých postaviček nad názvem společnosti. Může to být další pomrknutí na X-Meny? Uvidíme časem

8. New York v troskách

Loki stojící vedle zdevastovaného New Yorku. Jde o alternativní minulost, kde se mu v roce 2012 povedlo dobýt svět s pomocí Chitauri? Jde o jinou potenciální katastrofu, která postihla New York? Kdo ví! Každopádně můžeme v pozadí vidět i zdevastovanou věž Avengers. Svět je v této realitě opravdu ve s*ačkách!

9. Lokiho nožíky

Jedná se o malý, ale přesto celkem milý detail – Loki si těsně před bojem pohodí se svými noži, jako to udělal už v několika filmech v minulosti. Tou nejpamátnější je pravděpodobně scéna z duhového mostu ve finální bitvě ve třetím Thorovi.

10. Návštěva Xandaru?

Tady už budu opravdu hodně teoretizovat, ale vlastně proč ne? V několika záběrech jasně vidíme zdevastovanou zemi, možná i téměř celou planetu, s pomocí „něčeho fialového“. Vzpomínáte si na scénu z Infinity War, kde Thor oznamuje Strážcům Galaxie, že Thanos zdecimoval Xandar, když si tam přišel pro fialový Kámen moci? Tuším, že tu budeme svědky Thanosova vyřádění se právě na Xandaru. Přeci jen, tuhle scénu chtěli fandové vidět už po premiéře třetích Avengers.

A nebo jde o úplně jinou událost a tato teorie bude nakonec zapomenuta spolu s tunou dalších…

11. Loki králem Ásgardu

Jak to tak vypadá, v seriálu zavítáme i do roku 2011, tedy do doby, ve které se odehrává první Thor. Loki se zde na nějakou dobu stal králem Ásgardu a vzhledem k oblečení a kratšímu účesu to vypadá, že navštívíme právě i toto období.

12. …a Sakaaru taky?

Pamatujete na červenobílý design místností na planetě Sakaar? Jak to tak vypadá, podíváme se i sem, čemuž napovídá červenobílý strop a celkem typické ošacení místních, kteří mají na přiloženém obrázku jasnou misi – zabít Lokiho.

Je dost možné, že v další realitě se Loki rozhodl sesadit Grandmastera a usednout na Sakaarský trůn. Nebo se mu vrátil vládnout po událostech filmu Thor: Ragnarok. Nechme se překvapit.

Pokud jste si všimli dalších easter-eggů, detailů a jiných zajímavostí, které mi unikly, určitě je napište do komentářů. A pro připomenutí, Loki si odbyde svoji premiéru 11.6. na Disney+.

(Zdroje obrázků: youtube.com)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama