Kterak Tom Holland půl Hollywoodu obvolal a vrátil Spideyho do MCU

Kterak Tom Holland půl Hollywoodu obvolal a vrátil Spideyho do MCU

Filmy
5 / 5 3781 0
3. říjen 2019, napsal Nevka

Určitě jste slyšeli mnoho příběhů o tom, jak Disney a Sony dlouho soupeřili o každý cent tržeb až nakonec našli společnou řeč. Ale my vám povíme novinku ze všech nejnovější a asi nejpravdivější. Pohodlně se usaďte a zaposlouchejte se do mého vyprávění.

Kterak Tom Holland půl Hollywoodu obvolal a vrátil Spideyho do MCU

Zvěsti o vyjednávání

Netrvalo tomu dlouho a krátce po oznámení odchodu Spider-Mana z MCU se začaly objevovat první nadějné zvěsti o tom, že se Disney a Sony stále ještě snaží domluvit. Nejednomu ortodoxnímu fanouškovi nejnovějšího Petera Parkera tak srdce zaplesalo nadějí a napjatě se upínalo k údajně nejisté budoucnosti pavoučího superhrdiny. Ale jak dny plynuly, situace se jevila čím dál více beznadějnou.

Všechny dohady nakonec utnulo oficiální oznámení, které stroze sdělilo, že další vyjednávání probíhat nebudou a dohoda je tudíž mrtvá. Náhodné a mnohdy fanatické informace fanoušků, které se od té doby čas od času objevily na internetu, už nikdo nebral vážně. Bylo po všem…

Facebook, Instagram a weby zahltily tisíce spekulací, které házely špínu na jednu, nebo na druhou stranu. Jak můžete vidět na přiloženém videu z našeho kanálu, my osobně se klonili k menšinovému názoru, že viníkem celé situace je Disney.

Časem se ale situace zklidnila a všichni jsme se navrátili ke své denní rutině a řešili jsme mnohem podstatnější věci světa reálného. Alespoň tedy do doby, než se na nás jako blesk z čistého nebe snesla zpráva, že všechno dobře dopadlo a Spidey se vrací zpátky. Nádhera! Fanouškovská základna si oddychla a byla vděčná, že to Sony a Disney nakonec zvládli. Ale na pozadí toho všeho byl úplně jiný hrdina

Spoiler-Man na scénu

Nyní si ale nalijme čistého vína. Jak včera vyšlo najevo, studia Disney a Sony spolu od neúspěšného jednání neprohodila prakticky ani slovo. Nikdo se v průběhu dalších dnů od pádu dohody nesnažil o hledání kompromisu a šance na záchranu byla tedy 0…0…nic. Nebyl by to ale Tom Holland, kdyby se nesnažil situaci nějak vyřešit.

Jak všichni víme, Holland natáčí filmy jak pro Disney, tak i pro Sony. U Myšáka/Pixaru jde v současné době o animák Onward, kde spolu se Star-Lordem Chrisem Prattem dabuje jednu z dvou hlavních postav. Naproti tomu u Sony se má stát hlavní tváří připravované herní novinky Uncharted. A bylo to zřejmě právě Uncharted, které dalo věci znovu do pohybu.

Jelikož se tento film ještě ani nezačal točit, mohl Tom v prakticky kdykoliv od své role zase odstoupit (smlouva mu to podle všeho dovolovala). A přesně tato situace hrála našemu „filutovi“ do karet. Chlapec se prostě sebral a šel vyjednávat se šéfem Sony, kterému zjevně dost názorně vysvětlil, jak rád by si roli Spideyho v MCU zopakoval. Vzhledem k tomu, jak Tom Holland i Peter Parker milují filmy století minulého je možné, že dokonce zkusil i slavnou scénu z Kmotra.

„Rozmyslete se, jestli na té smlouvě bude váš podpis nebo váš mozek.“

To už samozřejmě přeháníme. Ta návaznost na odkazy ze Star Wars nebo Vetřelce (i když bez sci-fi nádechu) je ale pěkná a důležité je, že první část mise Holland zvládl.

Hovory s šéfy Vol. 2

K tomu, abyste někoho donutili k dialogu, je ale třeba nejméně dvou. Před Tomem tak ležel nejtěžší úkol. Přesvědčit Boba Igera, jednoho z nejmocnějších mužů filmového průmyslu, aby svolil k další vlně jednání.

Jeden by si řekl, že je Tom Holland blázen, když se pokouší o něco tak šíleného, ale nesmíme zapomínat, že „ten kluk“ si nedělá hlavu vůbec z ničeho. Jak praví jedno lidové moudro, které k příležitosti této situace takzvaně vytáhla z kapsy naše šéfredaktorka Mia:

„Nikdo mu neřekl, že to jen tak udělat nejde. Tak se sebral… a udělal to.“

A díkybohu pro fanoušky šlo štěstí zrovna okolo a vesele se usmálo. Iger po telefonátu (jistě velice srdceryvném) svolil, a tak se zástupci Disney a Sony na konci září sešli a domluvili se na nových podmínkách spolupráce.

Zazvonil zvonec a pohádky je konec

Příběh o tomto hrdinském činu se může sice od skutečnosti v detailech mírně lišit, ale musíme zkonstatovat, že přišel z věrohodných zdrojů. Psal o něm například The Hollywood Reporter, který si zakládá na podložených informacích.

Překvapuje vás tato informace, nebo se k vám donesla už dříve?

Podělte se s námi o vaše názory v komentářích.


Nábor do redakce

Mám zájem!Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Nevka
Nevka
Redaktor

Kde nás najdeš


Nábor do redakce

Mám zájem!