Koronavirus Helstroma nezastavil – Nový Marvel seriál hlásí „dotočeno“

Koronavirus Helstroma nezastavil – Nový Marvel seriál hlásí „dotočeno“

Seriály
389 0
19. březen 2020, napsal Nevka

Není žádným tajemstvím, že mnoho seriálů muselo při opatřeních ohledně koronaviru pozastavit natáčení. Dotklo se to například Falcona a Winter Soldiera, WandaVision a Zaklínače. Jeden pekelník ale přeci všechno stihl…

Koronavirus Helstroma nezastavil – Nový Marvel seriál hlásí „dotočeno“

Disney+ a ti další

Když slyšíte, že se někdo baví o Marvel seriálech, určitě vás napadne, že nejspíše mluví o novinkách jako Loki, Falcon a Winter Soldier, WandaVision nebo třeba She-Hulk. Někdo si možná ještě s trpkým úsměvem vzpomene na ukončeného Daredevila, Runaways, Punishera nebo Agenty S.H.I.E.L.D.u, které pro změnu čeká jejich poslední sezóna. O tom, že někdo stále reálně pracuje na něčem dalším (a navíc novém), už ví jenom minimum lidí. I proto byla zpráva o tom, že má Helstrom dotočeno, naprosto nečekaná.

Co je to za pekelníka – další seriálový Lucifer?

Pokud bychom se na to podívali mytologicky a kanonicky, tak bychom zjistili, že Daimon Helstrom je doslova synem Lucifera – tedy Satana. Po tatíkovi zdědil i několik opravdu „žhavých“ schopností, které mají mnoho spojitostí s temnou magií. Abyste si však nemysleli, že tyto schopnosti mají za účinek jen zkázu, doplníme, že Helstrom díky nim sice může metat ohnivé koule, ale taky s jejich pomocí dokáže léčit. Což samo o sobě zní jako skvělá kombinace pro anti-hrdinu. Nebo minimálně jako další individuum, které by mohlo stát za pozornost Doctora Strange.

Helstroma zatím za anti-hrdinu označovat nebudeme, protože někoho takového si představujeme trochu jinak, ale minimálně zmíníme, že jeho charakter v komiksech není kladný ani záporný. Na druhou stranu věříme tomu, že tímto směrem mohou tvůrci postupem času sklouznout. Žánrově totiž bude seriál hlavně dramatem s výraznými prvky hororu. Což je věc, kterou umožňuje hlavně fakt, že poběží na Hulu a ne Disney+. To se stále na veřejnosti chlubí tím, že je víceméně „family-friendly“ a R-kové filmy ani seriály tam v blízké době prostě neuvidíme (aneb R.I.P. Kingsmani).

O kriminálce se zatím nikdo konkrétně nezmiňuje, takže srovnání s divácky oblíbeným Luciferem se snad později vyhneme. Čekáme tedy spíše „daredevilovskou“ podívanou, která nás může vzhledem k očekáváním jen překvapit.

Kdy to všechno uvidíme?

Jeden z herců seriál popsal slovy: „Krev, pot, slzy a další krev. Však již brzy uvidíte…“. Konkrétní datum nezmiňuje, ale vzhledem k tomu, že je natáčení dokončeno a nadále se bude pracovat jen na postprodukci, můžeme očekávat, že to bude opravdu brzy. Pokud práce na finálním produktu neomezí některá další nařízení (protože momentálně se třeba v Česku ani nedabuje), dá se předpokládat, že si tvůrci s vydáním dost pospíší. Momentálně je totiž hrozba konkurence, kterou by představoval jiný nový seriál, dost malá. Ale snad se nic neuspíší a my tak dostaneme skvělou novinku.

Daimona si zahraje Tom Austen, který je známý především díky seriálu „The Royals“. Přejeme mu tedy, aby mu role padla takříkajíc „jako prdel na hrnec“ a doufáme, že se s jeho Helstromem již brzy seznámíme.


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Nevka
Nevka
Redaktor

Kde nás najdeš


PILSCO