Komiksové novinky #3 - Silver Surfer Black, Moon Knight, původní Daredevil nebo Star Wars. Zahraniční nálož je tady!

Komiksové novinky #3 - Silver Surfer Black, Moon Knight, původní Daredevil nebo Star Wars. Zahraniční nálož je tady!

Seriály
Komiksové novinky #3 - Silver Surfer Black, Moon Knight, původní Daredevil nebo Star Wars. Zahraniční nálož je tady!

Minule jsme si představili výhradně české překlady, dneska nás proto čekají originální vydání. Takže se pohodlně usaďte, je na co se těšit.

954 0
22. září 2019, napsal Tony Trojan

Powers of X #4 a #5

Ruku v ruce spolu fungují komiksové série House of X a Powers of X od autorů Jonathana Hickmana (FF, New Avengers, Infinity atd.), R.B.Silvy a Peppe Larraze (oba se střídají o všechny umělecké úlohy po jednom čísle), kteří přinášejí svěží vítr do mutantské série a nový pohled na minulost, přítomnost i budoucnost známých postav. Magneto se stává velvyslancem nově vzniklého mutantského suverénního státu Krakoa (první verze ostrova Krakoa byla v Giant-Size X-men #1 z roku 1975) , který celkově zamává s rozpoložením sil na světě a odstartuje strhující vlnu událostí. I když jsou tyto dva tituly nové, získaly si již skalní fanoušky, a tak není divu, že spisovatel Jonathan Hickman přispěchal s další související šestidílnou sérií Dawn of X, která vyjde 16. října. Bude se věnovat jednotlivým mutantským týmům (Excalibur, Fallen Angels, Marauders, New Mutants, X-Force a X-Men), čehož si můžete všimnout v traileru.

Silver Surfer Black #4

Dnes již kultovní postava od kultovního autora Jacka Kirbyho, který přiznal vskutku kontroverzní vnik tohoto charakteru. Byl totiž unaven neustálým kreslením kosmických lodí, a tak dal Norrin Radovi surfařské prkno, z kterého čerpá svoji sílu. Jeho první výskyt se udál v roce 1966 v komiksu Fantastic Four #48, kde byl jeho osud už od začátku spojen s mocným Galactusem, kterému sloužil jako jeho herald. Širší veřejnosti se představil ve filmu Fantastická čtyřka 2: Silver Surfer, či v sólovém animovaném seriálu z roku 1998.

V sérii Silver Surfer Black dostaneme tohoto zenn-lavianského válečníka v novém hávu a upřímně, moje srdce jásá. Velice zajímavý příběh pochází od spisovatele Donnyho Catese a vizuální stránku obstaral umělec Tradd Moore. A právě ta vizuální stránka je dechberoucí, protože Moore vdechl kresbám život a svůj jedinečný styl. Vše je v pohybu, vše detailně vykreslil jako inker a jako kolorista (názvy pro jednotlivé umělecké činnosti komiksové tvorby) zvolil velice hezké barvy, které vykouzlí úsměv na tváři nejednoho komiksového nadšence. Všechno funguje dohromady, a proto v souvislosti s tímhle komiksem můžeme mluvit jako o tom nejlepším, co za poslední dobu vyšlo.

Dozvídáme se ze vzpomínek surfaře o jeho pocitech při práci. Jak považoval všechny, co potkal, za beznadějně mrtvé. Jak ani nemrkal, když Galactus hodoval na planetě Elynore 143. Jaké má zkušenosti se symbionty a zkrátka mnoho zajímavých rozuzlení událostí a širokou škálu postav.

Mimochodem, režiséři Joe a Anthony Russo se nechali slyšet, že by se vrátili do MCU jen kvůli silným příběhům. Řeč přišla i na Silver Surfera, který má nejpevnější vazbu na Fantastickou čtyřku, ale napojení má i na filmové Strážce Galaxie (jedna z jeho manželek byla Mantis) a Thora. V této sérii se objevují i další uvažované postavy filmové divize Marvelu pro vstup do MCU, jako je Beta Rey Bill či Knull.

Moon Knight Annual #1

Kolem Marca Spectora je poslední dobou opravdu rušno. Na nové platformě Disney+ dostane vlastní seriál, figuruje ve hrách a na poli komiksu ho čeká souboj s Kangem (The Conqueror). Zároveň byl oznámen komiks Conan: Serpent War #1, kde si vystřihne spolupráci s novou akvizicí nakladatelství Marvel – Barbarem Conanem (V roce 2018 koupil Marvel práva). To nás ale teprve čeká, zatímco na souboj Moon Knight versus Kang The Conqueror se můžeme vrhnout rovnou komiksem Moon Knight Annual #1, který v angličtině vyšel 11. září. Kang má mnoho jmen. Jedná se o geniálního vědce a cestovatele časem, tedy má řadu verzí sebe sama, klonů vzniklých tímto rozmarem – Rama-Tut, Immortus, Iron Lad, Victor Timely. Vymysleli ho Stan Lee a Jack Kirby pro Fantastic Four #19 jako vzdáleného potomka Reeda Richardse, který pochází z 31.století a poprvé cestoval časem do starověkého Egypta díky technologii Doctora Dooma. Podle IGN patří mezi 100 největších záporáků vůbec (65.místo) a pro řadu lidí je volbou číslo jedna jako nový arcipadouch MCU. Zastaví Marc Spector Kanga při přepsání historie? To se dovíte z příběhu od Cullena Bunna.

Ironheart #10

Již desáté číslo série o této postavě jsem vybral hlavně proto, že není tajemstvím hledání náhrady za zesnulého filmového Tonyho Starka. Vzpomenete si, co jste dělali v 15-ti letech? Hrdinka tohoto příběhu, Riri Williams, totiž v tomto věku složila ze zbytků zbroje Hulkbuster Mark 41 vlastní verzi brnění Iron Mana. Je tedy logické, že řada fanoušků ji vnímá jako přímou náhradu za Tonyho v MCU (další adepti jsou např. Blue Marvel, Moon Girl, Monica Rambeau nebo Harley Keener). V komiksu od autorky Eve Ewing se Riri a její tým podívá do Wakandy při pátrání po jistém předmětu.

Daredevil 181– Facsimile Edition #1

Marvel se rád ohlíží do 60.let. Do doby, kdy již neexistovalo nakladatelství Atlas, protože se pod vedením Stana Lee přejmenovalo na současnou podobu. Této době se říká Stříbrná éra komiksu a Marvel se rozhodl některé komiksy otisknout znovu v absolutně autentické podobě prvního vydání. Což je i tento případ.

V komiksu se objevují stejné obrázky, stejné reklamy a vlastně všechno je tak, jako by to z oka vypadlo prvnímu vydání Daredevil #181 (1964) od Franka Millera. Příběh se odehrává v New Yorku, kdy zpropadený Bullseye uteče z vezení, aby si vyřídil účty. Chce se stát dvorním zabijákem Wilsona Fiska (Kingpin), tedy zabijákem č.1. Během jeho nepřítomnosti ho nahradila Elektra, kterou si označil jako první cíl, aby se rozehřál. Pak je tu samozřejmě Matt Murdock, co Bullseye zašil do basy. Jeden z proslulých příběhů neskutečného hrdiny Daredevila a právníka v jedné osobě se vrací.

Dále vychází…

Za hlavní trháky se taktéž považuje pokračování série – Loki #3 a počátek nové – King Thor #1. Ve své komiksové sérii dostala pokračování Valkyrie: Jane Foster #3.

Za zmínku určitě stojí Captain Marvel #10, která nabízí vysvětlení, proč na Zemi Carol nemají rádi. Následuje jí její učednice Magnificent Ms. Marvel #7 a dvě linky Absolute Carnage.

Rychlý přehled taktéž vyšlých titulů:

Spider-Man #1, Amazing Spider-Man #29, Friendly Neighborhood Spider-Man #12, Miles Morales Spider-Man #10, Venom #18, Black Cat #4, Doctor Strange #19, Daredevil #11, Punisher Kill Krew #2, Tony Stark: Iron Man #16, Invisible Woman #3, Gwenpool Strikes Back #2, Immortal Hulk Director`s Cut #3, Hulkovo tie-in True Believers: Hulk Returns #1, Professor Hulk #1 a Joe Fixit #1), Dead Man Logan #11, Guardians Of The Galaxy – Prodigal Sun #1, Guardians Of The Galaxy #9, Ubeatable Squirrel Girl #48, Invaders #9, Sword Master #3, Deaths Head #3, Aero #3, Age of Conan – Valeria #2, Savage Sword of Conan #9 či komiks pro pařmeny League of Legends – Lux #5.

Prostřednictvím Marvelu se také podíváme do předaleké galaxie na zoubek padoucha posledních Star Wars: Last Jedi a dalších postav nejnovější trilogie Hvědných válek, a to v komiksech Star Wars – Age of Resistance: Supreme Leader Snoke #1, Rey #1 a Rose Tico #1. Nezůstalo však pouze u toho a Marvel si nakonec přichystal také Star Wars: Doctor Aphra #36.

Co nás v budoucnu čeká?

Ještě naposledy zmíním Star Wars a sérii Age of Resistance, protože 25. září vyjde Kylo Ren #1.

Proběhlo oznámení nového Ghost Ridera, který vyjde 2. října. Pro hráče se pak chystá prequel hry Marvels Avengers: Iron Man #1 a dočkáme se i staré páky z pavoučího vesmíru a to Petera Porkera. Ten už dovádí na stránkách komiksů od roku 1983 – Marvel Tales #1 – spolu s Captain Americat, Hulk – Bunny a Goose Riderem. I on se velkou měrou promítnul do současné pop-kultury (Spider-Pig ve snímku Simpsonovi ve filmu), nově dostal i krátkometrážní film a většina ho zná jako Spider-Hama z uspěšného animáku Spider-Man: Into the Spider-Verse. O příběhovou linku komiksu Spider-Ham #1 se postará Zeb Wells , rypák Porkerovi a tvář Parkerovi dá Will Robson.


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama