Komiksové Novinky #010

Komiksové Novinky #010

Seriály
Komiksové Novinky #010

Jubilejní desátý díl novinek ze světa komiksu je tu. Co nám přinesl březen? A co nás ještě čeká? Jaký byl únor z komerčního hlediska? Který komiks se prodával sám?

1170 0
22. březen 2020, napsal Tony Trojan

Ještě se trochu vraťme k únoru a pojďme si ukázat, které komiksy přivedly k sobě nejvíce čtenářů a jak dopadl pomyslný souboj Marvelu proti DC.

Marvel sklízí komerční úspěchy jak na filmovém plátně, tak i v obchodech s komiksy. V TOP 10 nejprodáva­nějších titulů jich má hned 8 s tím, že 8. a 10. pozici obsadil Batman #88 a 89 od Guilema Marche. Jednoznačně nejvíce zajímá komiksové nadšence event Dawn of X, což potvrzují i čísla. V nejlepší trojce se totiž najdou pouze tituly z tohoto eventu. První příčku obsadil Wolverine #1 a na druhém a třetím místě se objevily sešity X-Men #6 a 7 od Jonathana Hickmana. Úspěch zaznamenala i jeho limitovaná řada Giant Size X-Men: Jean Grey and Emma Frost #1, která obsadila 5. místo. Tolik k tržbám a k úspěchu nových X-Menů. Popojedeme dál.

Březen nám prozradil mnoho zajímavého. Především jde o to, že se potvrdily spekulace ohledně spojení komiksových událostí DoX, Empyre, 2020 a Outlawed, které spojuje Incomming!, one-shot z konce loňského roku. Takže pokud chcete být v obraze, je třeba číst, číst a číst, protože jinak vám ujede vlak a budete se v tomto kolosálním eventu ztrácet.

Cable #1

V nové a mladické verzi přichází tento oblíbený mutant v komiksu Cable Vol. 4 #1 od Gerryho Duggana s ilustrací od Phila Notoa. Původně se myslelo, že komiks zůstane v ústraní (ohledně DoX), ale opak je pravdou. X of Sword je totiž pod-událost Dawn of X, takže je Cable v centru dění, v mutantském státě Krakoa. Zde probíhají cvičné souboje pro zkrácení dlouhých chvil a Cable stojí proti Wolverinovi. Těmto soubojům se říká Combat in the Quarry a v minulosti zde proti sobě stáli Gorgon proti Magik, Nightcrawler proti Blink, Rogue proti Havokovi či Dazzler proti Jubilee. Jestli chcete vědět, kdo vyhrál, kdo prohrál a kdo byl diskvalifikován, tak komiks obsahuje i výsledky těchto duelů, což nám může říci dost o síle jednotlivých mutantů. I když třeba Logan mladého Cablea šetřil.

Po souboji s Loganem jde Cable na vysněné dvojité rande s Pixie a Armor, jenže zjistí od Curse, že se během hry zatoulala její kamarádka Fauna a zabloudila do nebezpečné části ostrova – Arakkoa. Tam mladý Nathan Summers, Kid Cable, narazí na monstrum a později ho to zavede až k mocnému meči. To rozvíří galaktické události, jelikož se probudí prastará rasa Galadorians, která dostala jméno po své domovské planetě Galador. Těmto mocným bytostem se říká Spaceknights a debutovaly v komiksu Rom #1 (Bill Mantlo a Sal Buscema). Když už si povídáme o historii, je potřeba dodat i něco k postavě Cablea.

Nathan Summers je potomkem Madelyn Pryor (klon Jean Grey) a Scotta Summerse, který v této novince má menší cameo. Prvně se Nathan objevil jako novorozenec v roce 1986 v sešitě The Uncanny X-Men #201 a ve své známější podobě se zjevil až v The New Mutants #87 z roku 1990, jakožto voják z budoucnosti s plným arsenálem, telekinetickými a telepatickými schopnostmi. Nyní v rámci X of Sword dostává místo střelné zbraně meč, v čemž ho napodobí i další známí hrdinové z řad Homo superior.

Do DoX se zařadí i sešit Hellion #1, který v USA vyjde 25.3., takže se můžeme těšit na další nálož mutantských příběhů.

Outlawed #1

Komiks nás zavede do U.S. Capitol ve Washingtonu v době, kdy právě probíhá debata ohledně návrhu zákona, směřujícího proti aktivitě superhrdinů. Přítomni jsou členové Champions – Kamala Khan alias Ms. Marvel, Sam Alexander aka Nova, Miles Morales jako Spider-Man anebo Riri Williams, kterou můžeme znát jako Ironheart, či klasičtí hrdinové v čele s Captain Marvel a Kapitánem Amerikou. Probírá se dopad super-lidí na společnost, jak někteří z nich nejsou dobří a dají se na dráhu zločinu či dostatečně vyvinutí, aby jim bylo umožněno jednat svéhlavě. Dále se řeší i různé události, které se v nedávné době odehrály, které lidstvu slouží jako odstrašující případ. Zejména pak moment, kdy byl New York napaden asgardským drakem.

Jak se to celé seběhlo? Podaří se našim hrdinům uspět během tohoto procesu? To nás čeká v této nové sérii od spisovatelky Eve Ewing. O umělecké úlohy se podělili Kim Jacinto a Espen Grundetjen, kteří se snažili komiksu vtisknout tradiční vzhled podle klasických děl Marvelu, což je od prvního pohledu znát. Příběh navazuje na War of Realms a je plný známých postav. Jak už jsem zmínil, souvisí s Dawn of X, Empyre a také s eventem 2020.

2020 Rescue #1

Iron Man 2020 #3, 2020 Machine Man #2, 2020 Force Works, ale také 2020 Iron Age #1 a 2020 Rescue #1 – To jsou čerstvé přírůstky do tohoto eventu, o kterém píšu čím dál častěji. Dějovou linku má na svědomí Dana Schwartz a vizuální stránku Jacen Burrows. Jak dopadla novinka s Rescue?

Pepper Potts byla už od školního věku talentovaná pro vědu, o čemž se přesvědčíte hned na prvních stránkách sešitu. Komiks jde v ruku v ruce s myšlenkami feministického hnutí, a tak to měla z tohoto pohledu od začátku velmi těžké, jelikož její cesta po studiích vedla do kanceláře Tonyho Starka. Nějakou dobu domlouvala schůzky či chodila do čistírny pro Tonyho oblečení. Ten si ale po nějakém čase všiml jejích organizačních schopností a všichni víme, jak to dopadlo. V komiksech 2020 je tomu však trochu jinak. Pepper je sice ve vedení Stark Industries a má oblek Rescue, ale rozdíl je v tom, že svět momentálně netuší, kde se Tony Stark nachází.

Rescue se tak snaží nahradit Iron Mana a jde na záchranou misi. Stroje se totiž vzbouřily a drží skupinku žen. Šílené je, že jde o rádio a klávesový syntezátor – Tuney a Keys. Navíc v tom má zase prsty Hydra. Podaří se ji tuto fušku zmáknout bez pomoci Tonyho Starka?

Spider-Man Noir #1

Za komiksovým scénářem stojí spisovatelka Margaret Stohl (Mighty Captain Marvel a Life of Captain Marvel). Ta kromě komiksů píše i fantasy romány pro dospělé, kdy je s ní spojena série Beautiful Creatures, kterou napsala spolu s Kami Garcia a má několik pokračování. Kreslířské práce na tomto sešitu obstaral Juan Ferreyra, který pracoval na sériích Spider-Verse, Punisher Kills Krew, Killmonger či na několika řadách Green Arrowa anebo Gotham by Midnight od konkurenčního DC, takže umí navodit správnou atmosféru temného prostředí.

Pro Noir verzi Petera Parkera se jedná o jeho první sólovku vůbec. Ta nás zavede do předválečného období v alternativní dimenzi, kde je Peter soukromé očko. Titulky novin se věnují Hitlerovi s Mussolinim a Churchill varuje před další Velkou válkou. V ulicích se před Spider-Manem a jeho kvéry nikdo neschová. Přesto mu uniklo pozornosti, že někdo zabil jistou servírku z klubu Black Cat, a to přímo před jeho nosem.

Musím uznat, že nejsem příznivcem alternativních Spider-Manů, ale Noir verze patří spolu s Moralesem a Scarlet Spiderem mezi nejlepší, takže jsem se na tuto novinku těšil. Komiks má poutavý příběh, historické souvislosti a také dechberoucí vizuální pojetí. Za to musím Ferreyru pochválit, jelikož ukázal, že v tomto žánru umí chodit. V dějové lince najdete také další postavy z původního Spideyho – Mary Jane, J. Jonaha Jamesona, Feliciu Hardy či Normana Osborna. Tento sešit mohu vřele doporučit a pokud máte rádi temné pojetí, tak je pro vás tento komiks absolutní povinností. Komiksu však lze vytknout jednu věc – nejedná se o žádnou noirovku, jelikož není pro komiks vyhrazena pouze černá a bíla, ale k dispozici jsou všechny barvy. To mi však osobně nevadí.

Star Wars: Bounty Hunters #1

Před dávnými časy v předaleké galaxii. Další komiksový výlet do světa Star Wars se zaměří na námezdní lovce, bez kterých si snad Hvězdné války nedokážu představit, jelikož by to nebylo ono.

Takže se můžete těšit na Bobbu Fetta, Bosska a mnoho nových tváří. V dějové lince od Ethana Sackse nás čeká hodně cestování po vesmíru, kdy vše započne útokem na planetě Corellia, kterou můžete znát z filmu Solo: A Star Wars Story (2018). Časová osa je vymezena mezi 5. a 6. epizodou a hlavním hrdinou je Beilert Valance z planety Chorin. Ten původně sloužil jako kadet v Carida Academy po boku Hana Sola. Později se z něj stal intergalaktický lovec odměn a stal se členem jejich guildy. V komiksovém světě již nějakou dobu funguje, ale krátce se i mihnul v seriálu Star Wars: Clone Wars v epizodě Point of No Return (S05E13).

Jaký je tedy život lovce odměn z Hvězdných válek? Dozvíte se to v novince Star Wars: Bounty Hunters #1, která má nádherný vzhled, o který se postaral Paollo Villanelli, obálku nakreslil legendární Lee Bermejo, která se mu neuvěřitelně povedla. No, posuďte sami.

Další březnové novinky

Zajímavých vydání je více, rozhodně musím zmínit Spider-Woman #1, protože se o této člence organizace S.W.O.R.D. mluví dost často i v souvislosti s MCU.

Vyšel sešit Strange Academy #1, o kterém psal před jeho vydáním můj kolega Michal Černý (ZDE) a měl by měl pro změnu souviset s Ant-Manem od Zeba Wellse. Dále tu je pokračování řád z DoX – Wolverine #2, X-Men #8 a 9, Excalibur #8 a 9, New Mutants #9, X-Force #9, Marauders #9, crossover X-Men/Fantastic Four #3 či limitovaná série Giant Size X-Men: Magneto #1.

Tento měsíc přichází i Trade Paperback Dawn of X, kde si můžete všechno přečíst hezky pohromadě. Je třeba zmínit i související Road to Empyre: The Kree/Skrull War a edici True Believers. Do oběhu půjdou i Facsimile edice – The Incredible Hulk #182 FE (Len Wein a Herb Trimpe) a Thor #229 FE (Gerry Conway a Rich Buckler), takže si tyto legendární sešity přečtete v původní podobě i s tehdejší reklamou.

Hlavním tahákem je i Marvel #1 od Kurta Busieka, což je přímé pokračování The Marvels, jedné z nejrozsáhlejších sérií vůbec, o které píšu ZDE.

(Zdroj obrázků – marvel.com)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama