Komiksové Novinky #009

Komiksové Novinky #009

Komiksy
592 0
8. březen 2020, napsal Tony Trojan

Co nám přinesl únor 2020? Které komiksy stojí za povšimnutí? A co nás v nejbližších měsících čeká?

Komiksové Novinky #009

Dawn of X

A zase ti X-Meni! O tomto obřím eventu jsem již napsal tolik, že ho asi nemá cenu nějak představovat a sáhodlouze popisovat, oč jde. Pojďme si však ukázat, co se v této události stalo a co nás vlastně čeká.

V první řadě chci zmínit sérii X-Men/Fantastic Four z pera Chipa Zdarskyho. Autor v loňském roce překvapil svým pojetím Daredevila a nyní přispívá i do Dawn of X. Nadějný komiksový scénárista vytvořil tento crossover, takže se do dějové linky DoX, která se začala rozvíjet v House of X a Powers of X, přiřadila i Fantastická čtyřka.

Únor s sebou přinesl také dva one-shoty Giant-Size X-Men: Jean Grey and Emma Frost #1 a Giant-Sized X-Men: Wolverine. Až do června nás bude těmito jednorázovými komiksy Marvel zásobovat o sto šest. V tomto roce totiž vyjdou i další one-shoty s titulem Giant-Sized X-Men a všechny komiksové scénáře obstará Jonathan Hickman. O umělecké zpracování se postará hned několik kreslířů, ze kterých asi nejvíce vyčnívá Russell Dauterman, který s Hickmanem spolupracuje velice často.

V březnu nás tak čeká sólovka Nightcrawlera, v dubnu nás bude bavit Magneto, v květnu to bude zase člen X-Force – Fantomex a v červnu dorazí Giant-Sized X-Men: Storm #1. Tím to ale nekončí, jelikož dorazí i další příběhy známých mutantů. Na Apríla se přiřítí rozšířená verze X-Men: God Loves, Man Kills od Chrise Claremonta, která by se měla stát také plnohodnotnou součástí DoX.

Na květen se pak musí těšit každý, protože vlastní sérii dostane mocný Juggernaut od Fabiana Niciezy (Deadpool, Cable, X-Force), kterému bude k ruce umělec Ron Garney. Tuto limitovanou sérii bude finálně tvořit pět sešitů.

Pro komiksové nadšence po celém světě jsou to skvělé zprávy, poněvadž se zdá, že tento event nás bude bavit ještě dlouho.

Marvel 2020

To samé se dá tvrdit i o eventu 2020, který nenechává klidným ani jednoho fanouška Marvelu. Mluví se i o tom, že by časem mělo nastat propojení s Dawn of X. Co je na tom pravdy? Na to si budeme muset počkat.

Únor přinesl do Marvel Universe pokračování příběhu Arna Starka – Iron Man #2, Force Works #1 a taky záporáckou sérii Machine Man #1. To však není všechno a pokud jste si event 2020 oblíbili, tak určitě vaší pozornosti nesmí uniknout kalendář vydání jednotlivých komiksů, který najdete na obrázku pod tímto textem.

Falcon/Winter Soldier #1

Nová série od Dereka Landyho reaguje na dění v MCU, takže se můžeme těšit na spolupráci dvou nástupců Steva Rogerse. O ilustraci se postaral Frederico Vincentini a obálku komiksu nakreslil Dan Mora. Komiks nás zavede do období, kdy již zmínění hrdinové nenosí titul Kapitána Ameriky. Staré známé spojí tragické události, za kterými stojí Hydra s novou hlavou. Tu se snaží společně odhalit a vyřešit tak to, kdo stojí za masovou vraždou federálních agentů. Jenže hodiny tikají a hrozeb přibývá.

Jednou z nich je i mladý blonďák, kterému se říká Natural. Jelikož jde o debut této postavy, tak zatím neznáme jeho schopnosti a ani motivaci. Víme však, že je opravdu silný, jelikož Samovi Wilsonovi a Buckymu Barnesovi pořádně naloží. Zvládnou ho porazit a tím i odvrátit nebezpečí, které hrozí občanům New Yorku?

Nebula #1

Příběh plný bolesti a smutku nás zavede do dosud neviděné minulosti do doby, kdy ještě Nebula nebyla dcerou Thanose. Můžeme tak vidět nové postavy – Niru a Designera Lahara, do cesty se Nebule postaví i Devos. Děj nás zavede na Ayan Al Space Station, kde právě probíhá její upgrade. O komiksový scénář se postarala Vita Ayala, která s Nebulou pracuje jako s vesmírnou pirátkou. Většinu uměleckých úloh má na svědomí umělkyně Claire Roe. Výjimkou je pouze koloristické řemeslo, jenž obstaral Michael Spicer. Vzezření komiksu je tak hezky barevné a láká k přečtení, takže vás snadno vtáhne do příběhu.

Nebula je příslušníkem rasy Luphomoidů, jejichž charakteristickým rysem je modrá až fialová kůže, a jejichž domovskou planetou je Luphom, kterou najdeme v galaxii Andromeda. Víme o ní málo, ale podle všeho by nám právě tato série měla nabídnout i kus z historie Luphomoidů. Z této rasy známe pouze rodinné příslušníky Nebuly – Zorra, Kraa a Spirita, které povraždil Thanos. Uvidíme tento moment i v sólovce Nebuly? A objeví se i další?

Ant-Man #1

Děj začíná na Floridě v Národním parku Everglades, kde právě operuje zločinecká organizace Advanced Idea Mechanics, zkráceně A.I.M. V okolí poletují vážky, což znamená přítomnost Cassie Lang, která je známa svou schopností ovládat hmyz. Původně vystupovala pod přezdívkou Stature, ale od roku 2016 ji můžeme vídat jako Stinger z komiksu Astonishing Ant-Man Vol.1 #6.

V příběhu od Zeba Wellse samozřejmě nechybí její otec Scott Lang alias Ant-Man, který ji pomáhá s touto fuškou. Od první stránky je znát styl Dylana Burnetta, a tak je vizuální stránka komiksu líbivá a snadno zaujme. Ant-Man Vol.2 #1 je tak jedním z nejlepších sešitů, co nám nabídnul měsíc únor. Atraktivitu komiksu zvedá i to, že souvisí se Strange Academy. Pak je tu taky hlavní antagonista – Swarm. Tento německý vědec, vlastním jménem Fritz von Meyer, je silným protivníkem a vytvořil ho Bill Mantlo spolu s Johnem Byrnem pro komiks Champions #14 z roku 1977. Jeho tělo je tvořeno z roje zmutovaných zabijácký včel, takže je schopen letu a měnit tvar. Swarm býval také členem uskupení Sinister Six, takže žádnou nudu nečekejte. Jsem velice zvědavý, jak se tato série vyvine a nemohu se dočkat pokračování, které vyjde v dubnu.

Empyre

Marvel Comics obohatí také další velký event s názvem Empyre. Doposud z něj ale vyšel jen jediný komiks, kterým tím je Incoming! z prosince 2019. To nic nemění na tom, jak může být důležitý pro vývoj Marvel Universe a proto ho i zmiňuji už teď. Bude totiž enormně rozsáhlý. Incoming! je vlastně taková předehra, preludium, kterou by měly ještě dokončit dubnové sešity Empyre: Avengers #0 a Empyre: Fantastic Four #0. Hlavní příběh by měl probíhat formou šestidílné série Empyre, která dorazí v tentýž měsíc.

A to není všechno! Empyre bude obohacen také o Tie-iny, které jsem shrnul zde:

Captain Marvel (vol. 10) #18–20 (květen 2020), Empyre: Avengers #1–3 (duben 2020–), Empyre: Captain America #1–3 (květen 2020–), Empyre: Ghost Rider #1 (květen 2020), Empyre: The Invasion of Wakanda #1–3 (květen 2020–), Empyre: Savage Avengers #1 (květen 2020), Empyre: Spider-Man #1–3 (duben 2020–), Empyre: Squadron Supreme #1–2 (květen 2020–), Empyre: Stormranger #1–3 (květen 2020–), Empyre: Thor #1–3 (květen 2020–), Empyre: X-Men #1–4 (květen 2020–), Fantastic Four (vol. 6) #21–22 (duben 2020), Lords of Empyre: Celestial Messiah #1 (květen 2020), Lords of Empyre: Emperor Hulkling #1 (duben 2020), Lords of Empyre: Swordsman #1 (červen 2020), The Union #1–5 (květen 2020–), X-Men (vol. 5) #10–11 (duben 2020)

Jak sami můžete vidět, čekají nás opravdu pestré měsíce. Zvláště pak květen 2020 bude opravdu perný. Za zmínku stojí obnovení týmu Squadron Supreme, o kterém se v poslední době mluví v souvislosti s MCU. Dále pak Empyre zapojí i britskou týmovku The Union, která vyvolala velký zájem a určitě v těchto komiksech bude plno narážek na Brexit a dotknou se tak palčivých politických témat.

Vaší pozornosti nesmí uniknout i další únorové sešity. Lahůdkou by pro mnoho fanoušku mohl být Fantastic Four: Grimm Noir**, což je sólovka Thinga v noirovém pojetí.

(Zdroje obrázků – marvel.com, cbr.images.com)


Nábor do redakce

Mám zájem!Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Tony Trojan
Tony Trojan
Redaktor

Kde nás najdeš


Nábor do redakce

Mám zájem!