Komiksové Novinky #008

Komiksové Novinky #008

Seriály
Komiksové Novinky #008

Co se v lednu odehrálo v Marvel Universe? Které komiksy slavily úspěch? A který z nich strhl největší vlnu zájmu a byl nejprodávanější?

1427 1
23. únor 2020, napsal Tony Trojan

V dalších dnech vás čeká dvoj-díl Komiksových Novinek, který bude zaměřen pouze na vydání z USA. Dnes se podíváme na to nejlepší z prvního měsíce roku 2020 a v následujícím díle, který k vám dorazí vzápětí, se budu zabývat čerstvými novinkami z aktuálního měsíce.

Marvelu se v lednu opravdu dařilo, o čemž svědčí i čísla. Vydalo 157 různých sešitů a grafických románů, což je podstatně více, než má konkurence. Marvel Comics může též těšit fakt, že 8 z jejich sešitů se umístilo v TOP 10 těch nejprodávanějších a zrovna tak i úspěch Absolute Carnage, jakožto nejprodávanější grafické novely měsíce.

Co dalšího přinesl marvelovský leden 2020? Velké shrnutí je zde…

Tarot #1–2

Spojení Avengers a Defenders je tady. I když na filmovém plátně se toto propojení prozatím jeví jako nereálné, ve světě komiksu se fantazii meze nekladou a to platí dvojnásob pro sérii od Alana Davise (Captain Britain, The Uncanny X-Men, Excalibur, ClanDestine) s barevným vyjádřením Paula Renauda. Tudíž můžete očekávat i jiné postavy z jiných týmů.

Tarot je označení pro balíček karet, který vznikl v polovině 15. století, což je také doba, kdy byl vynalezen knihtisk (Guttenberg – 1450). To pomohlo tomuto druhu karet dostat se do celé středověké Evropy a tudíž vznikaly různé varianty balíčků a s tím i jiná pravidla hry. Dnes jsou tarotové karty spojené s ezoterikou, nejvíce s věštěním budoucnosti. V extrémních případech závislosti na magických praktikách se dá hovořit o okultismu, což se objevuje i v této sérii.

Jaký osud zamíchal hrdinům britský spisovatel?

Karty jsou v zimě roku 1944 jasně rozdané. Hitler se věnuje okultnímu bádání – chce změnit pravidla hry. Hlavu jeho divize Oberfuhrera Okkulte, zabývajícího se mystikou, naštěstí potkají Invaders, uskupení hrdinů ve složení – Kapitán Amerika, Namor a Human Torch. Antisemitský fanatik a odvěký nepřítel tohoto týmu ovládá bojové sochy, které ale hravě rozmetá Hulk, jehož na stránkách komiksu najdete také. Tím to ale nekončí a příběh nás zase posune o dekády dopředu.

Přesouváme se do New Yorku po bok Avengers, F4, Defenders a také Silver Surfera. Společně se spojí proti protivníkovi, který vždy umí vytáhnout eso z rukávu. Není jím nikdo jiný, než Diablo, který za pomocí karet a alchymie přivolá jiného padoucha. Těch se tu vystřídá opravdu veliké množství a dá se říct že co stránka, to zloduch.

Karetní vliv se projevil na vizuálním pojetí francouzského umělce Renauda, pro něhož je to svým způsobem premiéra v první lize, ale rozhodně mě zaujal jeho styl. Doposud pracoval pouze na re-aranžích původních děl a měl tak poněkud svázané ruce, jelikož se dostatečně nemohl vyřádit. Kreativitu mohl projevit alespoň na titulních stránkách, kdy však umělec nemá jistotu, zda-li to bude skutečně obálka komiksu nebo tzv. variant cover, který samozřejmě není tolik vidět. Proto je mnohdy pro umělce obtížné se dostat k originálním příběhům, do kterých mohou přidat část z jejich uměleckého já. Myslím však, že o něm ještě hodně uslyšíme. Pro mě je to zatím nejpříjemnější překvapení roku, ale tím samozřejmě KN nekončí.

Iron Man 2020 #1–2

O eventu Marvel 2020 jsme vás již informovali prostřednictvím našeho Facebooku, ale my se nyní podívejme na další podrobnosti o sérii Iron Man 2020, kterou nastartoval Christos Cage a Dan Slott. V podstatě jde o reboot eventu z 80. let a první sólo komiks Arna Starka. Čemu se věnuje původní limitovaná série Machine Man (1984)? A jak se zatím jeví novinka?

Pro začátek je třeba upřesnit to, že Machine Man existoval již v roce 1978, kdy Marvel vydal komiksovou verzi Vesmírné odysey. Machine Man (Tom DeFalco a Herb Trimpe) přinesl do Marvel Universe novou postavu. Původ Arna Starka je v tomto komiksu, ale napříč historií se liší jeho vztah k Tonymu Starkovi. Byl tedy jak adoptivním bratrem, tak i bratrancem. V sérii Iron Man 2020 je Arno opravdu Tonyho sourozencem, který podědí po svém bratrovi oblek Iron Mana. Kde se však nachází Tony Stark? A proč už není Iron Manem?

Arno by chtěl strávit den u stolu s rodinou, ale v New Yorku zrovna řádí teroristická organizace A.I. Army, která zajala rukojmí. Arnovi se je podaří vysvobodit a odvrátit útok. Svým činem organizaci velmi silně podráždí a stává se tak jejich primárním cílem. V sérii se vrací staří známi, kteří zažili debut společně s Arnem v Machine Manovi z roku 1984. Za zmínění stojí hlavně Jocasta, kterou velmi dobře znají hráči Marvels Future Fight, jelikož je součástí nového Story mode režimu, kde můžete získat uniformy Avengers 3099. Podaří se Arnovi zastoupit svého bratra Tonyho? Anebo je A.I.Army nad jeho síly?

A co nás ještě v rámci tohoto eventu čeká? Můžete se těšit na další přispění do Marvel 2020, postupně totiž vyjdou komiksy Machine Man 2020, Force Works 2020, Rescue 2020, Iron Age, Ironheart 2020 a iWolverine, kde do eventu jako robotický Logan vtrhne Albert spolu s Elsie Dee.

True Believers: Criminally Insane…

V rámci True Believers: Criminally Insane se Marvel snaží o zviditelnění některých kousků ze své historie . Chce tak do nové podoby dostat co nejvíce padouchů a dát jim sólový prostor. Co vyšlo? A podle jaké předlohy komiksy jsou?

Mandarin #1 – materiál upravený editorem z Tales of Suspense (1959) #50 a #56

Green Goblin #1 – reprint Amazing Spider-Man (1963) #14

Masters of Evil #1 – reprint Avengers (1963) #6

Purple Man #1 – reprint Daredevil (1964) #4

Bullseye #1 – reprint Daredevil (1964) #131

Dracula #1 – reprint Tomb of Dracula (1972) #24

Klaw #1 – reprint Black Panther (1977) #14

Bushman #1 – reprint Moon Knight (1980) #1

V sérii True Believers: Criminally Insane na vás dýchne historie Marvel Universe a pokud máte rádi záporáky a chcete vidět jejich vývoj, tak určitě sáhněte po některém ze zmíněných sešitů.

The Ruins of Ravencroft

Ravencroft je mostem mezi Criminally Insane, Strange Academy a Absolute Carnage. Pojednává o institutu pro duševně choré a nevyvážené jedince, takže se najde i jisté srovnání s DC a jejich Arkhamem. Zatímco Criminally Insane je o napodobení a zviditelnění původního díla, The Ruins of Ravencroft pracují s téměř totožnými postavami, ale chtějí jim vtisknout novou tvář. Tuto odlišnou strategii chválím, jelikož to umožňuje lépe formovat MU.

Hlavní hrdinkou Ravencroft #1 je Misty Knight, která pracuje s obyvateli tohoto zařízení. Jenže proti tomu je Wilston Fisk alias Kingpin, který dává dohromady tým záporáků ve složení Taskmaster, Scorpion, Moonstone a Hobgoblin. Ten chce Ravencroft přebudovat k obrazu svému a zneužít nemocné v institutu pro své nekalé plány.

Součástí The Ruins of Ravencroft jsou také sólovky Carnage, Sabretootha a Draculy. Poznejte atmosféru a zázemí této psychiatrické léčebny a poddejte se příběhům od Franke Tieriho.

Thor #1–2 ( Donny Cates )

Příběh začíná dlouhým putováním Mjolniru po Devíti světech, kdy postupně proléta Vanaheimem, Nidavellirem, Jotunheimem, Muspelheimem a taky Svartalfheimem. Kde je cíl tohoto kladiva? Bestie na Modré planetě, se kterou bojují Avengers, a zase zpět ke svému pánovi. Lady Sif, která získala Heimdalovy schopnosti, pochválí slušnou mušku a děj se posouvá dál. Catesův Thor totiž není o putování kladiva či o likvidaci bestií. Po událostech ve War of Realms je Asgard ve špatném stavu a nyní hrozí tomuto království zánik. Přichází totiž Galactus a jeho věrný herald Silver Surfer. Dokáží je Asgarďané zastavit?

Nutno dodat, že tento komiks přitáhl mnoho fanoušků, jelikož se většina z nich domnívá, že Donny Cates je pro Thora ideálním autorem. To potvrzuje i 2. místo v Top 10 nejprodáva­nějších sešitů v měsíci, kdy Thora předběhla pouze Wonder Woman #750. Uvidíme, jak se bude série dál vyvíjet, jak se ji bude dařit a z čeho všeho nakonec bude čerpat.

Star Wars #1 (Charles Soule)

Nový komiks od Charlese Souleho je ohlédnutím za původní trilogii Star Wars, kterou považuji za úplně nejlepší. Návrat hlásí Luke a Leia Skywalkerovi spolu s Hanem Solem. Nechybí samozřejmě ani droidi C-3PO a R2D2 či Ewokové z Endoru. Pokud jste tedy zklamaní z toho, kam se slavná značka ubírá, tak si můžete spravit náladu tímto komiksem. Novou naději pro fanoušky SW.

Dějová linka navazuje na události v Impérium vrací úder. Han Solo je zmrazen v karbonitu a Luke už zná pravou identitu Dartha Vadera. Vydáte se na cestu do předaleké galaxie za přispění umělců Jesuse Saize a R. B. Silvi?

a nakonec…

The End

Deadpool: The End dostal prostor v článku ZDE, kdy jsme se prostřednictvím milníků v životě Wadea Wilsona ohlédli za zábavnou historií tohoto charakteru.

Nezmínil jsem však, že The End už tu jednou bylo. Stalo se tomu tak mezi léty 2002–2007, kdy vyšly šesti dílné limitované série Marvel: The End, Fantastic Four: The End, Wolverine: The End a X-Men: The End Vol. 1–3 (dohromady 18 sešitů). Vlastní one-shoty pak dostali Iron Man, Hulk, Spider-Girl a Punisher. Tyto příběhové linky měly za úkol pohrát si s rozuzlením událostí a naznačit možnou budoucnost a poslední chvíle hrdinů. Nová vlna The End s sebou přináší poslední dny Dr. Strange, Captain Marvel, Venoma a Milese Moralese.

Jak s nimi naloží?

Dále určitě nepromeškejte Avengers #29 a 30 od Jasona Aarona a také pokračuje obří event Dawn of X.

(Zdroje obrázků – Marvel.com, denofgeek.com)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

THE END

Díky za zmínku o této sérii. Hodně mě zajímá.

Reklama