Komiksové novinky #006 - Spider-Man se žení!, Deadpool králem, Captain Marvel záporákem a event Annihilation!

Komiksové novinky #006 - Spider-Man se žení!, Deadpool králem, Captain Marvel záporákem a event Annihilation!

Komiksy
553 0
23. listopad 2019, napsal Tony Trojan

Listopad přinesl mnoho amerických novinek, které lákají fanoušky po celém světě. Jste jedním z nich? Tak nejen pro vás je tento článek.

Komiksové novinky #006 - Spider-Man se žení!, Deadpool králem, Captain Marvel záporákem a event Annihilation!

Jak už jste si možná všimli, Komiksové novinky vychází po dvou dílech (po 20. dnu v měsíci), kdy se v nich jednotlivě zabývám trhem komiksu v ČR a následně i novinkami z USA. Tentokrát tomu však bude jinak, jelikož komiksů u nás zase tolik nevychází a českým vydáním se chci věnovat ve vánočním speciálu, kdy se zaměřím na to, co koupit pod stromeček komiksovým nadšencům.

Deadpool #1

The New Mutants #98 z roku 1991 od dua Fabian Nicieza a Rob Liefeld uvedl do Marvel Universe Wadea Winstona Wilsona, též známého jako Deadpool. Postava se téměř okamžitě stala populární díky svému specifickému humoru a také uvědoměním si toho, že je v komiksu a že se tedy čtenář dívá. Proč si toho ostatní nevšímají?

V novém příběhu Wadea Wilsona od Kelly Thompson (Captain Marvel, West Coast Avengers) přichází čas monster. Na základě již skoro zapomenuté dohody mezi prvními lidmi a starými příšerami, si činí monstra nárok na Staten Island. To rozběhne migraci monster ze všech koutů světa, jako je Monster Island či Monsteropolis, směrem k New Yorku. To samozřejmě přiláká i různé lovce, mezi kterými nechybí ani záporák Kraven The Hunter. V čele hordy příšer stojí King of Monsters, kterého Wade porazí a nakonec se sám stane králem těchto bytostí.

Na pomezí mezi monstry a lidmi stojí Elsa Bloodstone a v komiksu můžete najít široké spektrum rozličných příšer jako je třeba Kholab The Pile, The Night Wolf, Zrrgo, Quonian, Bunn Bunn The Destroyer či Bellus s novou vizáží.

Tento sešit překvapuje svojí originalitou, kterou všeobecně Wade přímo srší. Je tedy potřeba pochválit tvůrce, že i přes již mnoho šílených příběhů dokázali přijít s něčím novým, za což můžeme být vděční.

Doménou tohoto komiksu je také ikonický styl Chrise Bachala (Uncanny X-Men, Amazing Spider-Man), který v uměleckých úlohách dává důraz na řeč těla a mimiku, která je znatelná i u postav s maskou, jako je právě kanadský anti-hrdina Deadpool. Tuto skutečnost si pochvalovala i Kelly Thompson, která si tuto spolupráci užívá.

Když už padlo slovo doména, je třeba zmínit propagaci Marvelu v podobě speciální webové stránky, která láká k návštěvě nového ostrova Monster na místě bývalého Staten Islandu a která velebí nového vládce Kingpoola. Přesvědčte se sami ZDE.

Black Cat Annual #1

Konečně! Spider-Man a Black Cat se vzali. Popřejme jim štěstí do budoucích let s novou sérií této záporačky, která často v minulosti sabotovala vztah mezi Peterem Parkerem a MJ. O tom se mohla přesvědčit i hráčská základna, kdy Felicia dostala prostor v rámci DLC hry Spider-Man na PS4 a motala Peterovi hlavu.

Autoři Marv Wolfman a Dave Cockrum postavu vymysleli jako marvelovskou verzi Catwoman od konkurenčního DC. Představení Felicie Hardy proběhlo v roce 1979 v komiksu The Amazing Spider-Man #194, kde se snaží vysvobodit svého otce Waltera z vězení. V komiksu debutuje také vědec Boris Korpse a voják Bruno Grainger, kteří patří k jejím stoupencům a figurují i v tomto novém sešitu.

Black Cat Annual se zaměřuje na již zmíněný novomanželský pár a příběh hezky plyne za pomoci odboček v dějové linii a různých zvratů z pera Jeda MacKaye. Nebyl by to ten správný komiks s Black Cat, kdyby se obešel bez loupeží a podrazů. Překoná manželství Felicie a Petera i tyto překážky? Dozvíte se v prvním čísle této série.

Captain Marvel #12

Další netradiční příběh a znovu od Kelly Thompson. Tentokrát se o všechny ilustrátorské práce postaral vítěz Eisnerovy ceny Lee Garbett, tedy až na koloristickou část. Tu obstarala Tamra Bonvillain. Tato spolupráce znamená svěží vánek v rámci komiksů o Carol Danvers. Té se podařilo zachránit X-Meny, praštit Thanose do obličeje, ale také si znepřátelit obyčejný lid na naší planetě. Nyní ona sama stojí proti Avengers. Znamená to, že změnila frakci a dala se k temné straně? Dojde na souboj Captain Marvel versus All-Father Thor?

Původně byl Captain Marvel muž, který se jmenoval Mar-Vell. Bylo tomu tak v Marvel Super-Heroes #12 z prosince 1967 od Stana Leeho a Gene Colana. V následujícím díle od Roye Thomase se objevuje i důstojnice amerického letectva – Carol Danvers. Ta naváže vztah s lidským spojencem Mar-Vella, Dr. Walterem Lawsonem. Tyto postavy se ve filmovém zpracování Captain Marvel (2019) sloučily v jednu, obdobně jako tomu bylo u Ganke Leeho a Neda Leedse ve Spider-Manovi z MCU. Takže z doktora Lawsona může být doktorka Lawsonová, která je však ve skutečnosti Mar-Vell. Pozdější události není třeba popisovat, své schopnosti získá kvůli technologii od Kree a stane se tak superhrdinkou jménem Captain Marvel.

Zpět k dvanáctému číslu nové série. Podíváte se na různá místa naší planety, ale dějová linka nás zavede i na Měsíc a po celém našem solárním systému. Můžete se těšit na příběh plný Asgarďanů, Inhumans, lidu Kree, ostatků Celestiálů a soubojů na hraně života a smrti.

Punisher Soviet #1

Francis Casti­glione, nebo-li “Frank Castle” se poprvé představil v The Amazing Spider-Man #129 roku 1974 (Gerry Conway, John Romita Sr. a Ross Andru), kdy šel po krku Spider-Manovi, kterého díky Daily Bugle považoval za padoucha. Následně tradičně zjistil, že je vše jinak a spřátelil se s ním. Veřejnosti ho přiblížila filmová zpracování, kdy si ho zahráli Dolph Lundgren, Thomas Jane a Ray Stevenson. Populárním se stal i jeho sólový seriál od Netflixu, kde ho ztvárnil Jon Bernthal (The Walking Dead).

Tucet ruských gangsterů leží mrtvých u Punisherových nohou a přitom to nebyl on, kdo stisknul spoušť. Kdo je novým hráčem ve městě? Kdo odvedl tuto práci za něj? Tento příběh sice není tak tvrdý a brutální jako Punisher MAX, ale rozhodně je stejně přímočarý, i když není tak vážný. Avšak názory fanoušků na Punisher Max se dost liší. Někteří na něj nedají dopustit a ti ostatní, kteří jsou opačného názoru, potěší tento nový komiks. Návrat k postavě hlásí spisovatel Garth Ennis, kreslířské práce má na starosti Jacen Burrows, inkerem je Guillermo Ortego a koloristou je Nolan Woodard. Editorem ve vedení je C. B. Cebulski, který se k tématům od Marvelu, jakými jsou kupříkladu X-Meni či Thor, prokousal skrze japonskou mangu (Marvel Mangaverse).


Annihilation Scourge Alpha #1

Třešničkou na dortu mého článku je právě tento komiks, který dostal opět na starosti C. B. Cebulski jakožto hlavní editor. Příběh pro nás připravili Matthew Rosenberg (Punisher, Uncanny X-Men a Star Wars) a Juanan Ramírez (Uncanny X-Men, X-Force, Venom, Avengers, Fantastic Four a What If!). Tímto komiksem chce Marvel nastartovat obří událost v rámci MU a do budoucna by měli v rámci tohoto eventu dostat větší prostor charaktery jako jsou Silver Surfer, Nova či Beta Ray Bill.

V hlavní roli však hledejte arcipadoucha zvaného Annihilus, jenž byl uveden na stránky komiksu Fantastic Four Annual #6 v listopadu 1968 od legendárních autorů – Stana Leeho a Jacka Kirbyho.

Jedná se o hrozbu enormních rozměrů, jelikož je tento vládce Negativní zóny skutečně silný. Posuďte sami.

Do jeho repertoáru schopností patří neuvěřitelná rychlost, síla, výdrž, aktivnost a reflexy. Je schopen létat, střílet energii, zpomalovat stárnutí či manipulovat s částicemi. Tím si dokáže neustále vylepšovat či opravovat svůj exoskeleton.

Příběh je zasazen 12 let po Annihilusově velké invazi, která na dlouhé časy ochromila celý vesmír. Dále celé univerzum doplácí na následky konfliktu mezi Shi’arem a Impériem Kree. Odpovědí na tyto události bylo založení různých složek, v případě Nova Corps o přestavbu od základů, aby hned vzápětí tato organizace zanikla.

Zkráceně – Marvel Universe je skutečně na dně. Tyto události změní povahu Richarda Ridera (Nova), který se následně s Annihilusem spojí, přičemž tento fakt dostatečně dokazuje špatné pořádky a celkový cynismus vinoucí se napříč nekonečným vesmírem.

Velký prostor dostala také Negative zone, kterou konečně můžeme vidět v plné parádě a i když se jedná ,,pouze" o jednu lokaci, hraje v příběhu prim.

Závěrem Vás chci nalákat na další novinky.

Jedná se o Yondu #1, Morbius #1, The Tomb Of Dracula #10 (Facsimile Edition), pokračování King Thor #3 či Absolute Carnage: The Immortal Hulk #1, kterému se budu věnovat v následujících dílu, protože se jedná o sešit, kde se Carnage přichytí k Hulkovi.

(Zdroje obrázků – Comicbook.com, Marvel.com, Marketresearchwri­teup.com, Punishercentral­.home.blog, Jamesons.com.br, Cbr.com)


Nábor do redakce

Mám zájem!Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Tony Trojan
Tony Trojan
Redaktor

Kde nás najdeš


Nábor do redakce

Mám zájem!