Komiksová série Amazing Spider-Man odhalí nový kostým Petera Parkera

Komiksová série Amazing Spider-Man odhalí nový kostým Petera Parkera

Seriály
Komiksová série Amazing Spider-Man odhalí nový kostým Petera Parkera

V průběhu let si Spider-Man oblékl řadu ikonických kostýmů, od klasického designu přes černý oblek až po Iron Spider Suit. V roce 2021 dojde k rozšíření Spideyho šatníku o další oblek, na kterém nejvíce dominuje modrá a šedá. Co o něm víme?

5 / 5 1375 0
3. leden 2021, napsal Tony Trojan

Amazing Spider-Man

Po traumatizujících událostech v Sin's Rising, kde se náš hrdina dozvěděl skutečnou identitu záhadného darebáka Kindreda, bude Peter Parker nosit speciální oblek pro svoji konfrontaci s Kingpinem. Tento kostým pak Peter nasadí v sešitech Amazing Spider-Man #61, #62 a #63 (březen a duben 2021), které dostal na starosti osvědčený komiksový scénárista Nick Spencer a umělci Patrick Gleason a Dustin Weaver.

Amazing Spider-Man a Kindred

Design

Nový oblek kopíruje hrdinovo klasické červeno-modré barevné schéma za použití modré, šedé a bílé s jasnými zlatými odlesky pro znak a oči pavouka na hrudi. Tento zářivý vzhled, navržený umělcem Dustinem Weaverem, se vyloženě nepodobá žádnému, který dříve nosil Peter Parker. Jisté podobnosti však lze hledat u některých z kostýmů od Insomniac Games, které jsme mohli vidět ve hře Spider-Man na PS4 a PS5.

Oblek tak sdílí některé designové prvky se Spider Armor – MKII Suit či Stealth „Big Time“ Suit, které však nevyužívají modro-šedou kombinaci barev. Futuristická helma je zase podobná vzhledu bílého obleku Spider-Mana 2099, který známe z této hry i z komiksů. Svým futuristickým pojetím lze tento nový kostým přirovnat také k Future Foundation Suit, který Peterovi vyrobil Reed Richards.

Zlaté motivy Spideyho loga i delší pavoučí nožičky odkazují na znak na Iron Spider Suit z MCU i z dřívějších komiksových adaptací. Změnou pak prošly oči, přičemž z černých průzorů se na nás teď dívá pár zářících oranžových čoček. Ty lehce připomínají červené čočky Iron Spider Suit v Instant Kill módu, kde pravděpodobně bral Weaver inspiraci.

Iron Spider a jeho Instant Kill Mode v Avengers: Endgame

Funkce obleku

Kostým pro novou TASM sérii má podobnou úlohu jako Anti-Ock Suit, jelikož je speciálně určený pro boj se zlotřilým Kingpinem. Jde tak předpokládat, že bude nesmírně odolný vůči hrubé síle Wilsona Fiska. Kingpin však využíval i řadu pokročilých zbraní, které by mohl oblek zcela eliminovat. Jasno o nových technologických vychytávkách a funkcích obleku však bude až po vydání výše zmíněných sešitů, které nám dozajisté prozradí, za jakým účelem jej Peter vyrobil.

J. Jonah Jameson a jeho touha

K novému kostýmu se váže ještě jedna zajímavost. J. Jonah Jameson se totiž bude stůj co stůj pokoušet nasnímat nový oblek Spider-Mana. Na jedné z obálek si tak můžete všimnout, jak usilovně pronásleduje Spider-Mana ve svém automobilu, který nápadně připomíná Toyotu Prius. Při tomto pronásledování se jeden z jeho kameramanů snaží natočit Spideyho v akci skrze střešní okno.

Amazing Spider-Man 63 Cover

Podaří se tomuto novinářskému týmu Daily Bugle zachytit Spider-Mana v novém hávu? A působí na vás tento nový design futuristicky nebo spíše bizarně? Pište nám své názory! ;)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama