Komiksová legenda Steve Ditko zemřel v 90 letech

Komiksová legenda Steve Ditko zemřel v 90 letech

Komiksová legenda Steve Ditko zemřel v 90 letech

7. červenec 2018 Zechy Komiksy 0 1208

Krásný sobotní den nám nakonec křižuje nemilá zpráva, Steve Ditko, který společně se Stanem Lee vytvořil například Spider-Mana či Dr. Strange, zemřel ve věku 90 let.

Komiksová legenda Steve Ditko zemřel v 90 letech

Zprávu o jeho úmrtí obdržel The Hollywood reporter od policejního oddělení v New Yorku, kteří potvrdili, že tvůrce Squirrel Girl byl nalezen mrtvý ve svém bytě 29. června. Věří se ovšem, že jeho skon nastal už o dva dny dříve.

Steve Ditko společně se Stanem Lee vytvořil v roce 1961 Spider-Mana tak, jak jej známe dnes. Jeho klasický červeno-modrý kostým a web-shooters pocházely právě od něj. Navíc také vytvořil několik klasických Spider-Manových padouchů, jako jsou Dr. Octopus, Sandman, Lizard a Green Goblin.

V roce 1963 pak Steve vytvořil superhrdinu Dr. Strange, který se poprvé objevil v Strange Tales No. 110. Po tomto výtvoru nakonec po neshodách se Stanem Lee odešel pracovat pro DC Comics a několik nezávislých vydavatelů. Co vedlo k oddělení jejich cest, není dodnes vysvětleno, ale věří se, že za to mohly problémy s nesprávným systémem sdílení zásluh u Stana Lee.

Ohodnoť článek

Pro ohodnocení článku se, prosím, přihlaš zde.

Průměrné hodnocení 0 / 5

O autorovi
Zechy
Zechy
Zechy
Administrátor

„Tony Stark Světa Marvel. Tvořím náš web a starám se o všechny technické záležitosti.“

Komentáře

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaš nebo zaregistruj.

Zatím nebyl napsán žádný komentář.