Kevin Feige: Žádná postava se nezdá být tak silná, jako Wanda Maximoff

Kevin Feige: Žádná postava se nezdá být tak silná, jako Wanda Maximoff

Seriály
5 / 5 457 0
23. listopad 2020, napsal Michal Černý

V lednu příštího roku vyjde speciální vydání magazínu Empire, jenž bude obsahovat plno informací o prvním MCU seriálu – WandaVision. Nyní nám byl nabídnut jeden ze střípků celého pojednání, a to část rozhovoru se samotným šéfem Marvel Studios.

Kevin Feige: Žádná postava se nezdá být tak silná, jako Wanda Maximoff

Určitě se shodneme na tom, že WandaVision je jeden z mála projektů, ke kterým fanoušci vzhlíží s nadějí změny, která povede k tomu, že 90% MCU už nebude dokola se opakující rodinná komedie. Tvůrci ještě před vypuštěním prvních promo materiálů slibovali něco úplně nového, nečekaného a zvláštního. A s každým dalším vypuštěným obrázkem či trailerem, anebo zákulisní informací, to prozatím vypadá, že by nemuseli lhát.

Zvláštní to opravdu bude.

O posledních novinkách jsme psali v článku pod tímto odkazem, o mnoha skrytých referencích a odkazech v prvním traileru zase zde. Ve stručnosti se to dá shrnout tak, že jde prozatím o zajímavý experiment v podobě šíleného kolotoče sitcomu a thrilleru ve vysoce komiksových reáliích. Sám Paul Bettany (Vision) přirovnal celé dílo až k osmihodinovému filmu, taktéž pro něj padlo označení ,,game-changer", tedy to, co změní pravidla hry a udá nový směr a obsah dalším projektům v rámci celého MCU.

Dneska se blíže podíváme na již zmíněný střípek v podobě rozhovoru s prezidentem Marvel Studios Kevinem Feigem.

„Pokud se podíváte na Infinity Ságu, nemyslím si, že žádný charakter neprošel tak velikou bolestí a traumatem, jako Wanda. Ani žádná jiná postava se nezdá být mocná, jako ona, také nikdo nemá tak moc těžce uchopitelné a neprozkoumané schopnosti. Zdálo se tedy být užitečné to všechno po Endgame prozkoumat. Kdo další si je vědom jejích schopností? Odkud přišly? Uvolnil je snad Mind Stone?"

Jak tedy říká sám Kevin, v seriálu se konečně dozvíme, co všechno Wanda dokáže, jakým způsobem její schopnosti fungují a podle dostupných informací se dostaneme také do jejího dětství. Dočkáme se tedy plného originu Wandy? Nebo si přece jen něco tvůrci schovají do šuplíku? Navíc se potvrzují i teorie, které říkají, že Wanda je vůbec aktuálně nejsilnější postava, aspoň co se hrdinů týká. KF ale pokračuje:

„Miloval jsem televizi a viděl jsem mockrát The Dick Van Dyke Show a I Love Lucy a Bewitched a všechno. My půjdeme stylem seriálů The Modern Family a The Office. Mluvení do kamery, roztřesená kamera, dokumentární styl."

Tady popravdě nedokážu říct, že podobný styl, ačkoliv je ve správném prostředí skvělý doplněk atmosféry, je v tomto případě dobrý nápad. Mně sedí tohle spojení, kdy hlavní postava promlouvá přímo k divákovi/čte­nářovi (angl. Breaking the 4th Wall), velmi dobře k Deadpoolovi, ale vzhledem k tomu, že i on se stane brzy součástí MCU (?), nezbyde mi nic jiného, než si na to zvyknout i u jiných postav, protože jestli se to chytne, začne se tento jev ukazovat u dalších a dalších charakterů. Potřebujete to? Já ani ne.

Co se týká doku-stylu a roztřesené kamery, pro to taky osobně nevidím moc důvod, nicméně z Feigeho slov není patrné, kolik prostoru vůbec tyto doplňky dostanou. Ze zveřejněných záběrů to zatím nevypadalo vůbec tak, jak popisuje, ale co bychom chtěli. Ony ty trailery u Marvelu jsou téma samo pro sebe. Naštěstí je leden už blízko, a tak velmi brzy zjistíme, jak moc bude tenhle seriál plnit sliby tvůrců a Feigeho samotného.

A jak se ne/těšíte na projekt WandaVision vy? Pokládáte ho už teď za šokující přelom v historii MCU, anebo máte své emoce pod kontrolou a berete ho jen jako další ždímačku na peníze?

(Zdroje obrázků – disney.com, quirkybyte.com, in360news.blog­spot.com)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Michal Černý
Michal Černý
Uživatel

Kde nás najdeš


PILSCO