Kevin Feige v minulosti uvažoval o přechodu ke konkurenčnímu DC

Kevin Feige v minulosti uvažoval o přechodu ke konkurenčnímu DC

Filmy
Kevin Feige v minulosti uvažoval o přechodu ke konkurenčnímu DC

Vyskytla se zpráva, že hlavní pilíř Marvel Studios – Kevin Feige – v minulosti uvažoval o přechodu ke konkurenčnímu DC. Hlavním důvodem prý byla frustrace ze svého přímého nadřízeného Isaaca Perlmuttera. Mělo se tak stát během druhé fáze MCU.

474 0
8. červen 2022, napsal Diegoo Hájekk

Filmy od Marvelu se ale pod jeho vedením staly Hollywoodskými stálicemi a vydělaly po světě již přes 26 miliard amerických dolarů. O podobný úspěch se pak začalo snažit také studio Warner Bros. se svými postavami z DC Comics.

Man of Steel měl nastartovat vesmír, ve kterém by se postupně objevovaly a prolínaly osudy oblíbených superhrdinů z konkurenční stáje. Ovšem pracovníci studia nedokázali propojit filmy v jedno dlouhé vyprávění, čemuž nepomohl ani odchod Zacka Snydera. Po vydání Ligy Spravedlnosti Josse Whedona studio přestalo vytvářet filmy s přímou návazností, čímž de facto přestalo Marvelu konkurovat.

Ač se tedy zdálo, že Feige byl a je pro MCU nenahraditelný vůdce, nebylo tomu vždycky tak. Byl prý vyloženě nešťastný z toho, jaké omezení bylo kladeno na produkci filmů a postav, které mohl použít. Proto reálně zvažoval odchod od Marvelu k DC. Tyto informace pocházejí z nedávné zprávy Puck News, které odhalil zasvěcenec Matthew Belloni:

„David Zaslav (ředitel společnosti Warner Bros. Discovery) by mohl na Feigeho znovu zaútočit, protože před pár lety vážně mluvil s Warnery, když se snažil uniknout z dohledu tehdejšího šíleného generálního ředitele Ikea Perlmuttera. Iger a Horn skončili chytře na Feigeho straně.“

Není až tak překvapivé, že by DC Kevina oslovilo. Zato zjištění, že tento krok skutečně zvažoval, je pozoruhodné. Konflikt mezi ním a Perlmutterem byl v minulosti dobře zdokumentován, když ho Ike nepodpořil ve snaze obsazovat ženy a herce tmavší pleti jako hlavní hrdiny. Nakonec se mu však podařilo Perlmuttera obejít, což otevřelo cestu Captain Marvel, Black Pantherovi a dalším.

Společnost Disney jistě udělala správný krok, když si Kevina ponechala na vrcholu MCU. V opačném případě by zřejmě studio povýšilo Louise D‘Esposita, který by Marvel Studios převzal, pokud by s dalšími kreativci neprchnul ke konkurenci taktéž. Perlmutterovi by zůstala kontrola a Feigeho plán by byl ztracen.

Na druhé straně by to byl právě Feige, kdo by dohlížel na Batman v Superman: Dawn of Justice, což by bývalo mohlo vyústit ve velký prospěch budoucnosti DC.

Co si o tom myslíte? Dokážete si představit, že by Kevin Feige držel otěže nad celým DC univerzem?


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama