Kevin Feige o budoucnosti X-Menů

Kevin Feige o budoucnosti X-Menů

Kevin Feige o budoucnosti X-Menů

9. leden 2019 Zechy Filmy 0 839

Na červeném koberci při Zlatých globech nevyzpovídali architekta MCU jen o současných tématech samotného studia. Řeč samozřejmě došla také na majetek, který se již brzy vrátí do domovské stáje…

Kevin Feige o budoucnosti X-Menů

Pro připomenutí jen ve zkratce shrňme, že od závěru roku 2017 je v průběhu obchod mezi 21st Century Fox a The Walt Disney Company. Předmětem jsou veškerá filmová studia, která Fox vlastní, tedy například i 20th Century Fox, kde jsou práva Fantastické čtyřky či X-Menů.

I přes počáteční potíže, kdy se obchod v první polovině roku 2018 ocital na tenkém ledu – O studia chtěl soupeřit i Comcast, nakonec však vše došlo do zdárného konce. V dnešních dnech je obchod schválen např. v Americe či v Evropě. Poslední brzdou by tak údajně už měla být pouze brazilská jurisdikce.

Disney získá od Foxu stovky postav

Na papírech jsou všechny postavy, které se točí okolo Fantastické čtyřky či X-Menů, to vše dohromady čítá stovky nových postav, které se budou moci připojit do MCU. Jak už se Kevin Feige nechal slyšet v nedávné době, Marvel Studios by s novým majetkem mohlo okamžitě začít pracovat během následujících šesti měsíců, kdy se očekává dokončení celé transakce.

V rozhovoru pro MTV News nezapomněl opět vyjádřit, jak se na své nové hračky těší.

“Velmi se těším. Velmi. A to nejsou jenom postavy, které jsou všeobecně známé. V těch dokumentech jsou stovky postav.”

“Fakt, že Marvel je tak blízko k všem těmto postavám jako nikdy předtím, je něco, o čem sním celých svých 20 let zde.”

Na pozadí toho všeho jsou ovšem také práva na Spider-Mana u Sony a s úspěchem Venoma či Spider-Verse se dá očekávat, že ještě dlouho se bude balancovat s tím, co Marvel Studios budou moci použít ve svých filmech.

Takže možná film o Silver Surferovi?

Poslední měsíc debatovalo Marvel Studio s režisérem Adamem McKeyem. V tuto chvíli šlo o možnost režírování Guardians of the Galaxy Vol. 3. Režisér tehdy příležitost odmítl, ovšem s tím, že když dojde na produkci filmu o Silver Surferovi, rád se režisérské role chopí.

Toto samozřejmě také rozhovoru neuniklo, a vyjádření Feige? Režisér je velmi dobrým přítelem studia a na možnou budoucí spolupráci se velice těší.

“Je to velmi dobrý a upřímný fanoušek. Pomohl nám s hodně věcma na pozadí při Ant-Manovi. Těším se, až spolu budeme moci spolupracovat.”

Feige zatím neustále tvrdí, že žádné konkrétní plány studio nemá – vším se začnou zabývat až obchod skončí. S jeho velkým nadšením se dá ovšem očekávat, že alespoň nějaké plány už má v hlavě. O nadějné budoucnosti pro mutantní franchise se už kdysi vyjadřoval například skladatel hudby pro x-menovské filmy, který má v produkci Feige ohromnou víru, neboť dle něj na co sáhne, to se proměnní v zlato.

Obchod každopádně doběhne konce během následujícího půl roku. A se standardní dobou vývoje filmů v Marvelu bychom tak první snímek s X-Meny či Fantastickou čtyřkou v režii Marvel Studios mohli dostat během let 2021/2022. Ostatně, Feige už kdysi promluvil o tom, že Marvel Studios dost možná akceleruje produkci na čtyři filmy za rok, a to z velmi dobrých důvodů.

Ohodnoť článek

Pro ohodnocení článku se, prosím, přihlaš zde.

Průměrné hodnocení 4 / 5

Komentáře

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaš nebo zaregistruj.

Zatím nebyl napsán žádný komentář.