Kdo bude první mutant v MCU?

Kdo bude první mutant v MCU?

Filmy
4 / 5 237 0
24. červen 2020, napsal Johnny

S nadcházející čtvrtou fází MCU se pojí velká očekávání. Disney, do jehož divize Marvel Studios patří, již nějaký ten pátek vlastní práva na X-Meny a fanoušci už netrpělivě vyhlíží, odkudpak se nám vyklube první mutant.

Kdo bude první mutant v MCU?

Víceméně není pochyb o tom, že výskyt mutantůMCU (Marvel Cinematic Universe) je jen otázkou času. Po internetu nedávno začaly kolovat zajímavé zvěsti. Šušká se, že prvním představeným zástupcem tohoto druhu nemá být, oproti některým očekáváním, zřejmě nejpopulárnější Wolverine, ale relativně neznámá Firestar. Podle některých ohlasů – autorem tvrzení je uživatel Twitteru @DanielRPK – právě její příchod v Marvel Studios zvažují.

Firestar se poprvé objevila v roce 1981 v animovaném seriálu Spider-Man and His Amazing Friends v epizodě The Triumph of the Green Goblin. Na stránkách tištěných komiksů stanula až o několik měsíců později, konkrétně v komiksu Uncanny X-Men #193. Takový původ je poněkud neobvyklý, avšak ne zcela ojedinělý (Phil Coulson, X-23…).

Její schopnosti jsou založené na ovládání mikrovln, pomocí nichž dovede vytvořit žár a plameny. Je nejen členkou X-Menů, ale také týmu New Warriors. Jedná se o skupinku typicky náctiletých superhrdinů, což by pro studio mohlo znamenat další směr, kudy by se dalo ubírat.

Obecně se o mutantech předpokládá, že by mohli do MCU vstoupit prostřednictvím Multiverza. Film Doctor Strange in the Multiverse of Madness je plánovaný na rok 2022. Existují ale i teorie, které tvrdí, že lidé s pověstným genem X již součást nám známého světa tvoří.

Vzhledem k originu postavy se přímo nabízí její představení v dalším dílu Spider-Mana, který má přijít o několik měsíců dříve, než se Doctor Strange naplno ponoří do hlubin Multiverza. Takový příchod na scénu by byl zajímavý ještě z dalšího hlediska, které se týká autorských práv. Zatímco X-MenyDisneyho za nemalou sumu skutečně zakoupili a studio se tak stalo jejich regulérním majitelem, Spider-Man je od Sony Pictures podle aktuálně platných dohod pouze „zapůjčený“. Takové setkání by tedy bylo zcela unikátní záležitostí, ke které opětovně nemusí po dlouhou dobu dojít.

Koneckonců, směrem ke Spider-Manovi se Kevin Feige, hlava Marvel Studios, vyjádřil tím způsobem, že ho v jeho dalším filmu uvidíme dospívat, k čemuž by mu přišli vhod nějací přátelé. Postav, které by do téhle role pasovaly, je jistě dostatek, Firestar je každopádně jednou z nich.

(Zdroje obrázků – screenrant.com, cbr.com, marvel.com)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Nábor do redakce

Mám zájem!Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Johnny
Redaktor

Kde nás najdeš


Nábor do redakce

Mám zájem!