Je možný Iron Manův návrat?

Je možný Iron Manův návrat?

Filmy
5 / 5 1128 0
1. květen 2021, napsal Svět Marvel

Po závěrečných titulcích filmu Avengers: Endgame jistě spoustu lidí napadla otázka, zdali jsme viděli Tonyho Starka alias Iron Mana naposledy. Jak, kdy a kam v rámci MCU vrátit Iron Mana, aby to bylo dostatečně uvěřitelné?

Je možný Iron Manův návrat?

Jestli existují možnosti, jak jej vrátit, tak vám je představí náš dnešní článek.

První a nejtěžší otázka je, koho vlastně čekáme? Tonyho Starka, nebo Iron Mana?

Přestože je to jedna postava. Podle mého názoru existuje hned několik reálných možností, jak by se mohl Tony Stark vrátit. Pro začátek je důležitá ochota herce se do role vrátit. Tyto otázky byly pochopitelně po Avengers: Endgame Robertu Downeymu Jr. pokládány velmi vytrvale. V jednom z rozhovorů pak přiznal: „Nikdy neříkej nikdy“. Marvel Studio si dokáže spočítat, kolik by herci muselo nabídnout a kolik by samotná postava na plátně vydělala.

Nabízí se možnost postavu Tonyho přeobsadit a vrátit z jiné dimenze. Bohužel pro Marvel Studio se o popularitu Iron Mana zasloužil právě Robert Downey Jr. Marvel Studio by si to u diváků nejspíše značně pokazilo. Do takového risku Marvel nepůjde. Pokud se má Tony vrátit, pak jedině s tváří Roberta Downeyho Jr.

Flashbacky jsou takovou nejlehčí kličkou pro scénáristu. Mohou se objevit takřka kdekoliv a kdykoliv. Očekáváme tedy, že se ještě nějaké malé flashbackové cameo vyskytne. Všechny další připravované projekty, kromě Black Widow, se odehrávají až po Starkově smrti.

Právě v době vzniku tohoto článku jsme ještě stále neviděli Black Widow, která se má časově odehrávat po CA: Civil War. Četli jsem zvěsti, že malé Tonyho cameo je tu velmi pravděpodobné, nikoliv však potvrzené. Avšak jak víme, děj se odehrává v minulosti. Takže by to žádné překvapení nebylo.

Jednou z teorií Tonyho návratu může být i umělá inteligence. Ve filmu Avengers: Endgame jsme po finální bitvě viděli, jak Tony nahrál „menší zdravici“. Napadla nás v této souvislosti možnost inspirovaná komiksy.

V nich je Iron Man dost zraněn a upadá do kómatu. Tou dobou má však Tony v záloze svoji vlastní umělou inteligenci. Vytvořil technologii, do které nahrál svoje vědomí. A právě to je přesně ono. Tony by se mohl vrátit ve formě umělé inteligence. V prvním Iron Manovi nám Tony představil Jarvise. V dalších filmech během souboje s Ultronem jej pak Tony použil při dokončení Visiona. Poté měl několik dalších umělých inteligencí, jako Friday, Veronicu, nebo naposledy představenou Edith.

Proto nás napadlo, že jednou z variant, jak Tonyho dostat zpět, by mohl být návrat ve formě umělé inteligence, respektive Tonyho umělého vědomí.

Dále tu také pořád máme technologii cestování časem, kterou sám Tony vymyslel. Tam se nabízí jednoduše si Tonyho půjčit z jiného roku. Tato varianta je naprosto šílená a přesně o tom by měl být další díl Doctora Strange. Podle našeho názoru však dostanou prostor jiné postavy.

Samotné cestování časem má v podstatě neomezené možnosti, ale nikoli neomezené následky. Proto si myslím, že si Marvel dá pozor a nebudou činit nelogické kroky. Abych přiznal pravdu, tohle je jediná možnost, kterou bych si opravdu nepřál. Podobně jako Captain America a jeho štít, který se po jeho odchodu do důchodu stal především symbolem, nikoliv jenom nástrojem, se i v komiksech nachází inspirace, která koreluje s jednou z předchozích možností. V komiksech se stane Iron Man podobným odkazem, kdy možnost být Iron Man, je propůjčena různým postavám. Dokonce i Doctor Doom se na chvíli stane Iron Manem. Toho si navíc fanoušci dlouho přejí vidět.

Po návratu práv na Fantastickou čtyřku se šance na jeho představení zase o něco zvýšily. Nicméně si nemyslíme, že tohle by byla ta pravá cesta. Přece jen je pro všechny Doctor Doom záporákem. A stejně tak nám ho Marvel nejspíš představí. Jako naprosto vyloučenou možnost vidíme, že by nějakým způsobem odkaz převzala Tonyho dcera Morgan Stark, kterou jsme viděli jako malou „Magunu“ v Avengers: Endgame. Nevybavujeme si žádný podklad v komiksech. Postav je v Marvel nakladatelství velmi mnoho. Filmová divize si tímto asi nebude házet klacky pod nohy.

Podobně jako Doctor Doom si oblek Iron Mana v komiksu zapůjčil i Rhodey alias War Machine. Byť jen na malou chvíli. K tomu dáváme do spojitosti informace, že investorům společnosti Disney byla představena série Armor Wars.

Internetem kolují zvěsti o zápletce seriálu, přičemž právě Rhodey by se mohl stát hlavní postavou, která se bude snažit vypátrat a chytit zločince. Ty, kteří kradli a obchodovali právě se Starkovou technologií. Myslíme, že zrovna zde by se tak tato technologie mohla objevit. Ale Rhodey zůstane War Machinem. Samotná série by mohla předcházet hlavně mé poslední teorii.

Už dříve nám bylo oznámeno, že svou vlastní sérii dostane Ironheart ( Seriál získal scénáristku a byl oznámen i počet epizod ). V komiksech se jedná o mladou dívku jménem Riri Wiliams, velmi chytrou studentku MIT. Jejím velkým vzorem pak není nikdo jiný než Tony Stark. Její super inteligence jí umožní sestrojit si svůj vlastní oblek. V komiksech se nakonec Tony Stark také stane jejím mentorem. Přesněji je jím již jednou zmiňovaná umělá inteligence samotného Tonyho vědomí.

Po Tonyho výcviku se z Riri stane Ironheart. Předpokládám, že právě ona převezme nejen odkaz Tonyho Starka, ale stane se z ní „nový Iron Man“. Proto bychom řekli, že tohle je největší šance, jak Iron Mana vrátit na plátna. Existují však zákulisní spekulace, že jejím mentorem se stane spíše Rhodey jako War Machine.

K této poslední teorii se přikláním nejvíce, dokonce se mi i nejvíce zamlouvá. Její základy postavené na komiksech v kombinaci s představenými projekty dávají největší smysl. Marvel může pomocí série Armor Wars připravit půdu pro přenesení odkazu Iron Mana i po Tonyho smrti. Jeho odkaz, stejně jakožto brnění, by pak naplno využila Ironheart.

Variant je spousta, určitě by si každý vybral tu svou. Stejně tak existuje řada možností, které v tomto článku ani nepadly. Komiksy mají velké množství příběhů i postav, proto doufáme, že Marvel Studio se nechá inspirovat.

Souhlasíte s naší teorií nebo máte dokonce svou vlastní? Neváhejte podělit se s námi o vaše teorie v komentářích.

(Zdroje obrázků: comicbok.com, Marvel Cinematic Universe Wiki – Fandom)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Svět Marvel
Svět Marvel
Administrátor

Kde nás najdeš


PILSCO