Je Loki skutečně mrtvý?

Je Loki skutečně mrtvý?

Seriály
681 0
18. září 2019, napsal Michal Černý

Řeč je samozřejmě o jeho filmové verzi a ne, nejde o náhodnou otázku vytaženou z prázdnoty. Nadhodil ji sám Tom Hiddlestone v televizním rozhovoru, když došla řeč na očekávanou sérii na Disney+.

Je Loki skutečně mrtvý?

Konkrétně šlo o pořad The Late Show with Stephen Colbert a povídalo se především o Tomově divadelní kariéře a novinkách v ní. To důležité pro nás přišlo po otázce moderátora, jestli vůbec může něco prozradit k seriálu Loki.

,,Vlastně vám můžu říct tohle. Od chvíle, co vyšlo Infinity War a teď na jaře zase Endgame, ptám se na dvě otázky. Je Loki skutečně mrtvý? Co dělá s tou kostkou? No a tahle série vám dá odpověď na obě dvě."

Moderátor se ještě snažil z Toma vydolovat další detaily, nicméně nepodařilo se.

Kolem samotného děje se ještě pořád točí mnoho neznámých. Měli bychom se podívat do různých časových údobí, což nám naznačila uniklá fotografie z prezentace, kde se hlavní hrdina prohání ulicemi v době premiéry filmu Čelisti (1975), přičemž tenhle časový uzel zcela určitě nebude jediná zastávka.

A protože se nedokážou shodnout ani režiséři a scénaristi Endgame, jak ve skutečnosti funguje cestování časem v MCU a jaké má důsledky, nemůžeme tak s jistotou říct, jaká dobrodružství dokáže Bůh Klamu s Tesseractem vymyslet. Lze ale víceméně předpokládat, že v Tomově podání to bude opět božské.

,,Zahráváme si tu s myšlenkou multiversa a rozvětvených realit. Je jich tu spoustu." Dodal již dříve k tématu režisér Anthony Russo a potvrdil tak již vcelku ustálenou myšlenku, že Loki svým útěkem s Tesseractem vytvořil zcela novou a oddělenou realitu, která obsahuje jiné budoucí události, než jaké jsme viděli v MCU.

Jak si nakonec tvůrci poradí? Ukáže se opravdu Loki ve snímku Thor: Love and Thunder? A je jeho úmrtí v Infinity War skutečně jen dalším z řady povedených klamů? Nakonec, kdo ví. Třeba je celý dosavadní marketing jen odvádění pozornosti a my se tak dočkáme úplně jiného seriálu, než na který čekáme. U téhle postavy si člověk nemůže být jistý ničím.


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Michal Černý
Michal Černý
Administrátor

Kde nás najdeš


PILSCO