James Gunn se vrací ke Guardians of the Galaxy

James Gunn se vrací ke Guardians of the Galaxy

Filmy
5 / 5 518 0
15. březen 2019, napsal Zechy

Režisér James Gunn si v nedávné době odseděl několik schůzek s představitelem Walt Disney Pictures, Alanem Hornem. Záměr těchto sezení byl jednoznačný: režisér, jenž byl loni z minuty na minutu vyhozen, se nyní vrací do sedla.

James Gunn se vrací ke Guardians of the Galaxy

James Gunn se v loňském roce ocitl ve vlnách kontroverze, kdy na něj byly vytaženy jeho více než 10 let staré tweety, které si celkem nemístně tropily žerty ze sexuálního obtěžování dětí. Režisér se za své staré tweety omluvil znova, když prohlašoval, že si je zcela vědom toho, že tweety nebyly tak vtipné, jak si myslel, a že nereflektují osobu, kterou je dnes.

To ovšem nestačilo a Disney neváhalo Jamese vyhodit de facto z minuty na minutu, neboť dle tehdejšího vyjádření Alana Horna je takovéto chování pro jejich firmu nepřípustné.

Záležitost se dočkala nakonec po víc jak půl roce zjevně dobrého konce. Disney své rozhodnutí přerušit jakoukoli spolupráci s režisérem stahuje. Celý proces je údajně v pohybu již několik měsíců, kdy krom schůzek mezi Jamesem Gunnem a Alanem Hornem došlo i ke schůzkám mezi Walt Disney a Marvel Studios.

Třetí díl Strážců tak dostává zpátky svého původního režiséra, a James Gunn tak hrdě může vykročit k tomu, aby se stal prvním režisérem, který pro Marvel Cinematic Universe natočí celou trilogii. Připomeňme, že před svým vyhazovem dokončil Gunn scénář, který měl být pro další díl použit bez ohledu na jeho vyhazov.

Po tomto rozhodnutí se nakonec James Gunn vrátil i ke svému Twitteru, kde vyjádřil díky všem, kteří ho za poslední měsíce podporovali, a poděkoval Disney za jejich rozhodnutí.


Nábor do redakce

Mám zájem!Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.


Nábor do redakce

Mám zájem!