James Gunn oficiálně opouští Marvel

James Gunn oficiálně opouští Marvel

Ostatní
James Gunn oficiálně opouští Marvel

K této příležitosti vzkázal i důležitou zprávu fanouškům Marvelu a DC.

356 0
19. listopad 2022, napsal ajushh

Krátce po oznámení, že James Gunn bude společně s Peterem Safranem stát v čele nového propojeného filmového vesmíru DC postav pod záštitou studia Warner Bros (WB), režisér filmů Strážci Galaxie prozradil, kdy oficiálně opustí Marvel Studios.

Gunn byl součástí MCU od roku 2014, kdy vyšel první díl Strážců. Bohužel o osm let později byl po kontroverzích kvůli svým starým tweetům na chvíli z Marvelu vyhozen (více ZDE). V DC toho rychle využili a Gunn zde zrežíroval úspěšný „re-quel“ Sebevražedného oddílu a seriál Peacemaker s Johnem Cenou v hlavní roli. Kvůli fanouškovskému zapálení i odeznění kontroverzí byl Gunn později opět společností Disney najat, aby zrežíroval třetí (a poslední) dobrodružství Strážců Galaxie. Už tehdy se ale ozývaly silné hlasy ponoukající vedení DC k tomu, aby se James Gunn zhostil celého jejich filmového universa – přání, které se nedávno stalo skutečností.

V nedávném příspěvku na Twitteru Gunn odhalil, kdy jeho cesta v rámci MCU oficiálně skončí:

„Jak už bylo objasněno v tisku, do května jsem obojí – DC a Marvel. Většinu posledních deseti let svého života jsem věnoval trilogii Strážců, a je, ani ty tisíce lidí, kteří na nich pracovali do poslední hodiny, neopouštím. Svět neskončí, jestli milujete obojí (Marvel i DC, pozn. red.).“

Gunnovo prohlášení se bohužel setkalo s naštvanými až toxickými reakcemi z obou stran fandomů (stačí se podívat na komentáře pod tweetem). Zatímco ale mnoho společností inherentně funguje na určité konkurenci prodávaných produktů, neznamená to, že můžeme mít rádi jen jedno nebo druhé. Ano, jakási rivalita mezi fanoušky DC a Marvelu je pravděpodobně nevyhnutelná, avšak jak říká Gunn – můžeme milovat oboje. Pokud samotný Kevin Feige může říct, že bude první v řadě na Gunnovo další počínání v DCU (DC Universe), pak snad každý pochopí, že je v pořádku, pokud máme v oblibě obě tyto společnosti.

I když tedy jako fanoušci Marvelu oplakáváme Gunnův odchod, jako fandové DC zase máme možnost oslavit pravděpodobně jeden z nejlepších kroků, které studio WB v posledních letech učinilo. Navíc se ještě stále můžeme těšit na celkem dva projekty, které Gunn pro MCU dokončil, a to Vánoční Speciál Strážců Galaxie, jenž dorazí na Disney+ už příští týden, a film Strážci Galaxie Vol. 3, který má premiéru 3. května 2023.

Zdroj: The Direct, Twitter


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama