James Gunn a jeho budoucnost u DC

James Gunn a jeho budoucnost u DC

Filmy
James Gunn a jeho budoucnost u DC

Jamese Gunna známe hlavně jako režiséra a scenáristu marveláckých filmů o vesmírných dobrodružstvích týmu psanců, který se nazývá Strážci Galaxie. Svůj um však projevil i u konkurenčního DC filmového universa.

621 0
9. leden 2022, napsal Excelsior

V loňském roce se Gunn postaral o „requel“ Sebevražedného oddílu a svým specifickým barevným a krvavým stylem s výtečným hudebním výběrem vnesl do komiksových filmů svěží vítr. Brzy nás čeká i seriál o Peacemakerovi (již od 13. ledna na HBO GO/Max). Pokud si nepamatujete, jak došlo k výměně studií, rychlá rekapitulace.

Roku 2018 byl Gunn po kontroverzních (5–10 let starých) tweetech vyhozen z Marvel Studios, tedy přišel i o režii třetího dílu Strážců. Toho se chytli lidé u DC a nabídli mu režii filmu o Supermanovi nebo Sebevražedném oddílu. Jak víme, zvolil to druhé. Když pak vyšuměl případ drsných tweetů, byl na pozici režiséra Strážců najat zpět.

Poté, co si dokázal udělat dobré jméno v obou stěžejních stájích „komikso-filmového“ průmyslu, mnozí fanoušci neskrývali svá přání, aby měl Gunn větší podíl na tvorbě projektů obou filmových vesmírů. Ba dokonce, aby se staral o kompletně celý DCEU (DC Extended Universe) a v podstatě nahradil Zacka Snydera, který přepálil start a ztroskotalo to už u třetího filmu. DC má sice větší škálu postav, ale jak se říká, pospíchej pomalu.

K tomu se James Gunn vyjádřil na twitteru. Jistý Drew Dietsch napsal:

„„Peacemaker je další trefa do černého pro Jamese Gunna. Nechte jej převzít celý DC vesmír. A rozhodně potřebujeme více Johna Ceny v roli Christophera Smitha.“ “

Na to mu Gunn odpověděl následovně:

„„Díky za ten kompliment… Ale nikdy bych nechtěl práci Walta (v DC) nebo Kevina (v Marvelu).““

alt

Pro doplnění: Walt Hamada a Kevin Feige jsou v současnosti producenti a zkrátka největší šéfové DC & Marvel filmů.

Vzhledem k tomu, že Hamada má být ve funkci pouze do příštího roku, měla by se pomalu hledat náhrada. Gunn je ze hry, ale nikdy neříkej nikdy. Feige má sice svých starostí dost, nicméně v závislosti na vývoji situace bychom se pak eventuálně mohli dočkat těch nejšílenějších crossoverů.

Napište, koho byste si na vrchní pozici DC filmů představovali vy. Případně co by podle vás měl James Gunn ještě u DC režírovat.

(Zdroje: The Direct, Twitter)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama