Jaký je Strangův plán?

Jaký je Strangův plán?

Filmy
Jaký je Strangův plán?

Jak se vyklube pokračování… Palčivá otázka, jejíž řešení přináší kde kdo. A i když vám nechceme přinášet kdejakou teorii, kterou stvořil Fanda při dlouhé chvilce na pivu, tahle je zase jednou přece jen zajímavá. Odhaluje totiž možný Strangův plán!

6096 0
17. červenec 2018, napsal Zechy

I když je to jen teorie, pokračování v tomto Schrödingerově spoileru je pouze na tvém vlastním uvážení!

Na Titánu při souboji s Thanosem Dr. Strange tahal jeden trik za druhým, jak králíky z klobouku. Jenže jak nakonec Thanos správně poukáže, když zničí Oko Agamottovo, svůj největší trik proti němu nevyužil: Time Stone.

S kamenem ovládající čas si ale mystik přece jen své užil, před soubojem, kdy nahlédl do budoucna a spatřil přes 14 milionů alternativ jejich střetu s Šíleným titánem. A dal tak vzniknout největší otázce, kterou film zanechal: Jaká byla ta vítězná alternativa, co Strange spatřil?

Odpověď se pokusil vymyslet uživatel redditu. Vše vychází z předpokladu, že Kámen nekonečna manipulující s časem by v tomto směru uměl nakládat i sám se sebou: Uměl by poslat sám sebe v čase vpřed nebo zpět. A Dr. Strange na Titánu předává kámen podobným trikem, jakým to udělal Loki s Tesseractem, zjevil se odnikud.

Jenže zde je podstatný rozdíl v technice, zatímco Loki jej schoval pomocí svých božských schopností iluze, Strange jej jednoduše přivolal z budoucnosti. Čeho si totiž můžete všimnout, je to, že Kámen během této akce září, jako by byl zrovna využíván. Time Stone tak mystik poslal do budoucna, a když Avengers vyhráli, vrátil se zpět.

Což nás navíc přivádí k tomu, proč jej vyměnil za Tonyho život. Kámen totiž umí cestovat pouze časem, nikoli prostorem. Krátce po lusknutí se tak zjeví Starkovi na Titanu. Ten je totiž dostatečně chytrý na to, aby si domyslel, co se děje a mohl Kámen prostudovat, čímž by se mohl dostat ke Kvantovému světu, stejně jako s Mind Stonem vymyslel Ultrona.

Proto se taky Thanosovi rozbije rukavice, jelikož využívá Kámen času z reality, kde Avengers už vyhráli a pošle se zpátky v čase. Právě paradox vzájemně se vylučující reality zapříčiní zničení rukavice. A jako takový milý bonus navíc Titánovi poškodí ruku natolik, že bude proti blížící se ofenzívě značně oslaben.

Promyslet tuto teorii, či vymyslet svou vlastní, budete moci už od 14. srpna, kdy Avengers: Infinity War výjdou na Blu-Ray, a kdy se budete moci ponořit do detailů tohoto epického vyvrcholení.


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama