Jak si nenechat utéct novinky?

Jak si nenechat utéct novinky?

Ostatní
5 / 5 298 0
29. prosinec 2018, napsal Zechy

V souvislosti s poslední soutěží se nám objevilo několik lidí, kteří poukázali na současný stav chování Facebooku – v seznamu příspěvků se neukazují naše články. Nabízí se tak několik možností, jak s tímto nešvarem bojovat a o nic nepřijít!

Jak si nenechat utéct novinky?

Současné chování sociální sítě hraje svým způsobem v náš neprospěch, a bohužel i v neprospěch čtenářů. Neb současná politika sítě se snaží facebookové stránky tlačit do větší inzerce tím, že jejich příspěvky nejsou tak časté na zdi uživatelů… I tak ale FB nabízí cestu, jak s tímto nešvarem aspoň lehce hnout. A my máme několik alternativních možností, jak o naše články nepřijít.

Vyberte, co od stránky chcete vidět

Pokud přijdete na úvodní stranu našeho Facebooku, můžete si pod úvodní fotografií všimnout dvou tlačítek – Tohle se mi líbí a Sleduji. Právě po najetí na tlačítko sleduji si lze všimnout rozšířených možností.

První z nich je možnost přepnout si výchozí chování ve vybraném kanálu příspěvků na Zobrazovat jako první. Tím byste měli Facebook donutit, aby se zaměřoval na příspěvky naší stránky alespoň o trochu víc.

Pokročilejší volby pak nabízí tužka vedle možnosti Upozornění, kde si můžete zapnout tzv. Standardní nastavení, při kterých vás Facebook začne upozorňovat na nové příspěvky.

Avengers Assemble!

Možnost upozornění na články nabízíme na našem webu i přes prohlížeč, kdy při první návštěvě, nebo při vypršení doby vašeho přihlášení k odběru, se vám nabídne dialog se dvěma možnostmi: Hail Hydra a Assemble. Netřeba snad říkat, která možnost vám aplikuje odběr novinek … :)

Tzv. systém push notifikací je funkční na PC a měl by být dostupný ve všech webových prohlížečích. Při této možnosti vás bude upozorňovat na nové články přímo samotný prohlížeč – upozornění je okamžité v době vydání článku, příp. čeká na vaše přihlášení až tři dny. Pokud je během této doby vydáno více novinek, je zobrazena pouze první nepřečtená.

Váš odběr pak lze spravovat přes ikonku zvonečku v pravém dolním rohu obrazovky.

RSS kanál

Formát RSS nabízí možnost sledování nového obsahu na stránce přes k tomu určené aplikace neboli RSS čtečky. Tyto aplikace si lze stáhnout na PC, stejně jako je lze najít na mobilu. Tento formát můžete najít pod oranžovou ikonou v patičce naší stránky. Odkaz, který se zde skrývá, lze pak vložit do kterékoli čtečky, kdy budete moci snadno zjistit, zda nevyšel nový článek.

Nejjednodušší, a dost pravděpodobně i nejčastější možností, je hlavní stránka Seznamu, kdy po přihlášení ke svému účtu/e-mailu můžete na hlavní stránce přes Nastavení a možnost Přidat boxíky, přidat na svou hlavní stránku náš RSS kanál.

Ten pak funguje jako kterýkoli jiný boxík, který můžete běžně spatřit na Seznamu.

Twitter @SvetMarvel

Twitter ve svém standardním chování není pro žádný účet na jeho sociální síti takový nepřejícný, a tak nové tweety vždy zobrazí v chronologickém pořadí, kdy přijít o nějakou novinku je svým způsobem takřka nemožné.

Máte-li na této sociální síti svůj účet, můžete nás zde začít sledovat. Pravda, nejsme zde tak aktivní jako na našem Facebooku, ale v současné době to vše spíše vychází z počtu sledujících… Pokud se tuto alternativu rozhodne použít dostatek lidí, žádná novinka vám nakonec neuteče ani zde! :)Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Zechy
Zechy
Administrátor

Kde nás najdeš