Jak se žije redaktorům na světě Vol. 2

Jak se žije redaktorům na světě Vol. 2

Ostatní
3 / 5 339 0
4. srpen 2019, napsal Michal Černý

Nový měsíc, nové zkušenosti, nová setkání. Co je lepší, než být na jedné cestě spolu se svými čtenáři?

Jak se žije redaktorům na světě Vol. 2

Po nějakém čase zase u trochu osobnějšího povídání. Máme za sebou polovinu prázdnin (teda jak kdo má doslova prázdniny), už se zdá, že i dost podstatnou část léta a aspoň já cítím ve vzduchu lehký závan podzimu. A ten mám rád úplně ze všeho nejvíc. Proč ale tentokrát píšu.

Máme za sebou redakční setkání, kterého se sice neúčastnili všichni, nicméně i tak si myslím, že bylo velmi veselé a plodné. Vy byste samozřejmě chtěli znát veškeré podrobnosti, ale to, jak sami uznáte, není momentálně možné. Co vám ale můžu slíbit je fakt, že se skutečně máte na co těšit. Já to ale nejdřív tradičně vezmu průřezem celého dne. :)

Ráno mi začalo zcela nepřekvapivě pracovně. To víte, když člověk slíbí na sobotu článek, je sobota 7 ráno a v 11 odcházíte, pak se vám může zdát slib zcela ztracený. Jenomže co bych to byl za marveláckého redaktora, kdybych se s takovou nicotnou výzvou nezkusil poměřit.

Vyhrál jsem.

A když už o tom píšu, chci taky vysvětlit, proč vznikají články jako tyhle a kupříkladu i filosofická pojednání o Thanosově lusknutí (což je mimochodem Ten článek). Víte, zastávám názor, že pokud ukážete svým čtenářům, že jste na úplně stejné lodi, jako oni a sdílíte s nimi běžné problémy a pocity, které se vám v práci potulují v hlavě a v okolí, pak je to ohromné plus. Schválně mi napište kamkoliv do komentářů jestli je vám takové psaní po chuti, ale myslím si, že na škodu to určitě nebude. Taky chci být upřímný a dát vám vědět, že každý z nás, za svým počítačem a svými texty jsme jen obyčejní lidi, milující psaní, točení a další činnosti s redakční prací spojených. A v neposlední řadě si myslím že je to něco, co nám tu chybí. Všude okolo vidím jen texty o každé maličkosti, která se šustne ve filmu, v komiksu a Hollywoodském zákulisí, ale kde jsou příběhy editorů, redaktorů a šéfů? Kdo se s vámi podělí o svůj skutečný život? Nemusí to být nutně to, po čem vaše srdce prahnou a chápu to. Jako fanoušci Marvelu chcete předně vědět, co je nového v Marvelu, ale já si zase myslím, že bližší pochopení toho, kdo jsme, je určitě důležité pro větší pochopení toho, co tvoříme.

Ale to jsem trochu utekl od původního tématu.

No, článek je venku, vám se snad líbí a je čas vyrazit. A teď přijde veliké odhalení! Jedu na redakční sraz vůbec poprvé, co jsem kdy pro někoho psal. Fakt. Moje dřívější angažmá probíhala víceméně na dálku, což se může zdát jako veliká výhoda, časem ale zjistíte, že se svými kolegy prostě ten kontakt potřebujete. Jednak toho za hodinu vyřešíte víc, než po pěti hodinách na chatu, a taky jsou to jednoduše okamžiky, které se vám zaryjí do paměti a kdykoliv si je vybavíte, dají vám o něco více síly tvořit dál, když se zdá, že už nemůžete. Jestli tedy pro někoho pracujete na dálku a je vás víc a je ta možnost, buďte občas spolu. :)

Nejdříve přišlo lehké před-setkání. Zechy (redakční Iron Man, tvůrce webu), Mia (šéfredaktorka, kterou nejde nemít rád) a moje maličkost. O mně si myslete, co chcete. Nás tři společně čekala pěkná relaxační procházka u Vltavy, zakončená skvělým obědem. Za tohle setkání jsem neskonale vděčen.

Sláva, sraz je tu. Tímto bych chtěl poděkovat podniku Geekárna za velmi milé a pohostinné prostředí a vám všem ostatním doporučuju tam zajít. Mimochodem, fotku ze setkání vidíte jako úvodní obrázek. Tady se k nám připojil i velký Boss David (se svojí sympatickou ženou), kterého znáte jako tvář našeho kanálu na Youtube. Takže pokud jste to ještě neudělali, rychle tam, ať o nic nepřijdete. No a protože jsme hlavy otevřené, začalo se pracovat na dalším běhu budoucnosti.

Tohle je přesně ten okamžik, kdy začínají informace s označením TOP SECRET, ale protože my nejsme jakákoliv vláda, postupně se dostanou i k vám. A jak jsem řekl, bude to parádní jízda. Snad nic nevyzradím, když aspoň naznačím, že větší aktivita na webu, pro vás, čtenáře a naše fanoušky, začne být o něco zajímavější. Ale jak říkám, o tom víc už brzy.

A tak čas plynul, tekutiny mizely ze svých sklenic a myšlenky nabývaly reálnější podoby. Po 4 hodinách jsme se rozloučili a s hlavami plnými miliony dolarů…ehm…miliony nápadů se taktéž rozjeli do svých domovů.

Nebyl bych to já, kdybych už po cestě ve vlaku nevymýšlel téma na dnešní psaní. Čtete tohle, takže jsem zase vyhrál nad démonem nečinnosti. A vy si možná říkáte. To je sice všechno pěkný, ale co ještě nějaké jiné informace? Přece už nemůže být konec? Co nás teď čeká v Marvelu? No, kromě našich profesionálních prací tak nás třeba všechny za chvíli čeká D23 Expo, veliká Disney událost, na které budou odměněni kupř. Jon Favreau nebo Robert D. Junior za svůj přínos této společnosti. Ale o tom jsme už psali, což můžete zčeknout ZDE.

Chcete víc? Během toho, co píšu tenhle článek, přišla informace od kolegy Matta, že režisér Joe Russo potvrdil, že oboustranný Thanosův meč, který použil v Endgame, vyrobil trpaslík Eitri. Jo, přesně ten, který vyrobil Stormbreaker pro Thora. Nedává to smysl? Je to šok? Přeberte si to každý sám, ale ne, smysl to nedává a šok to je, ale spíše k pláči.

A tradičně na závěr, Avengers Assemble, čtěte komiksy, sledujte filmy a seriály a hlavně, nenechte se rozhodit divnými zprávami od režisérů. Pěkný zbytek léta a tady se sejdeme zase v září. A možná už s větší porcí pro vás důležitějších informací.

P. S.: Málem bych zapomněl, ještě určitě zavítejte na náš Instagram, kde na vás každý den čeká něco nového k zasmání. :)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Nábor do redakce

Mám zájem!Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Michal Černý
Michal Černý
Administrátor

Kde nás najdeš


Nábor do redakce

Mám zájem!