Jak dopadl střet nejmocnějšího z X-Menů s nejsilnějším padouchem Marvelu

Jak dopadl střet nejmocnějšího z X-Menů s nejsilnějším padouchem Marvelu

Komiksy
Jak dopadl střet nejmocnějšího z X-Menů s nejsilnějším padouchem Marvelu

Odpověděl nám poskytl komiks Legion of X #6.

176 0
18. listopad 2022, napsal Johnny

V první řadě je samozřejmě potřeba si definovat, komu můžeme přisoudit výše uvedené vlastnosti. Kandidátů na obou stranách by se našlo jistě vícero. A není pochyb o tom, že řada fanoušků by se ohledně schopností svých miláčků klidně hádala až do krve…

Pro naše potřeby v tuto chvíli za nejmocnějšího mezi X-Meny označíme Legiona. David Haller, jak zní jeho civilní jméno, si o tuto pozici ostatně říká velmi důrazně. Dokáže sám v podstatě generovat široké spektrum mutací, které mu přinášejí takřka libovolné schopnosti.

Aby to ovšem nebylo až tak jednoduché, tak pokaždé, když tímto způsobem novou mutaci vytvoří, vznikne také jeho nová osobnost. Odborně řečeno tak trpí disociativní poruchou identity, což také v minulosti nadělalo nejen jemu mnoho problémů.

V poslední době se ale zdálo, že Legion konečně našel vnitřní mír, když se jeho domovem stalo Arakko. Zde použil své schopnosti k vytvoření utopické dimenze zvané House of L. A všichni mohli žít šťastně až navěky a pohádky by byl konec, kdyby na zvonec nezazvonil Uranos.

Přestože debutoval už v roce 1980 v sešitu What If? #24, jde se zřetelem na jeho současnou podobu a vyobrazení o velmi mladou postavu. Uranos je Eternal a prastrýc populárního Thanose. Problém je, že jsme dosud prakticky ještě neměli možnost být svědky hranic jeho schopností.

Prověrkou se pro naše dvě výše popisované postavy staly události právě v komiksu Legion of X #6. Legion a Uranos se tu totiž střetli v přímém souboji velkolepých rozměrů. Síly jsou skutečně vyrovnané – až do osudového okamžiku…

Uranos totiž v jednu chvíli vycítí na Legionově straně nejistotu a pochyby o sobě samém, čehož využije a odchází ze zápolení jako vítěz. Nutno však podotknout, že určitě nešlo od začátku o jasný tah na jednu branku.

Naopak lze konstatovat, že Legion učinil od doby, kdy byl světu poprvé představen (rok 1985 – komiks New Mutants #25) ohromný pokrok. Má sice stále, jak vidno, určité slabiny, ale na jejich odstranění lze pracovat.


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama