I návrat komiksových Eternals dostal odklad

I návrat komiksových Eternals dostal odklad

Komiksy
138 0
10. říjen 2020, napsal Michal Černý

Sledujete a čtete zahraniční vydání komiksů? Pak by vás tahle informace neměla minout.

I návrat komiksových Eternals dostal odklad

Miliony let se Eternalové toulali po Zemi a chránili lidstvo. Bez nich bychom byli jen potravou démonských Deviantů. Po celou dobu jejich přítomnosti mezi sebou válčí, což se odráží v našich mýtech a nočních můrách. Dnes ale Eternalové čelí něčemu novému – změně. Mohou oni, či kdokoliv, přežít jejich odhalení?

Tak zní premisa nového zpracování příběhu těchto božských bytostí, které v roce 1976 přivedl do Marvel Univerza Jack Kirby a nyní jej budeme mít možnost prožít z pohledu Kierona Gillena (Unvanny X-Men, Thor) a Esada Ribiće (Secret Wars, King Thor)

Eternals #1 měli vyjít už v listopadu tohoto roku, nicméně stejně jako filmová adaptace se dočkali odsunutí své premiéry. Na rozdíl od filmové verze to však není o rok, ale jen o dva měsíce, tedy na leden 2021. Důvod nám Marvel prozatím neprozradil, ale obecně se předpokládá, že hlavní motivací je posunout vydání komiksu blíže k premiéře filmu, byť je od sebe dělí 10 měsíců.

Co nám o nové sérii pověděl sám autor Kieron Gillen?

„Tohle je první věc, kterou mám ve své ,,bibli“ – Eternal neznamená nesmrtelný, znamená to neměnný. A to je docela rozdíl. Gaiman a Romita (tyto dvě legendy si vzaly na paškál Eternals v roce 2006, pozn. redakce) rozvinuli tento aspekt a my ho posouváme ještě dál… Staré superhrdinské cliché nekonečného boje se zločinem je jedna z těch linek, která, když se nad tím vteřinku zamyslíte, se zdá být absolutně Sisyfovská ve své beznaději. Eternalové tohle prožívají už tak dlouho, takže to musí akceptovat, ne?"

„Popravdě nemusí. Ironie příběhu tkví v tom, že to není pravda. Eternalové vždy polemizovali nad tím, co to znamená být navěky neměnný. Jejich buněčné programování vyžaduje, aby zde zůstali a pokračovali, což ale způsobuje veliké napětí. Příběh navazuje na současnou situaci Marvel Univerza, kde to s nimi nedopadlo vůbec dobře (byli do jednoho vyhlazeni v sérii Avengers od Jasona Aarona, pozn. redakce)"

Jak se těšíte na komiksový návrat božských Eternalů? Byl jste rádi, když díky Aaronovi zmizeli ze scény, anebo jste čekáním na podobou sérii nemohli dospat?

Nakonec se můžete podívat na oficiální trailer a doufejme, že se jejich návrat ponese ve velikém a úspěšném stylu. Dokáže tohle zpracování překonat Kirbyho či Gaimana?


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Michal Černý
Michal Černý
Administrátor

Kde nás najdeš


PILSCO