Hulk se vrací ke svým hororovým kořenům

Hulk se vrací ke svým hororovým kořenům

Komiksy
3 / 5 1361 0
16. červenec 2018, napsal Ninjer

Obsahuje mírné spoilery k Immortal Hulk č. 1

Hulk se vrací ke svým hororovým kořenům

Když se Hulk v 60. letech poprvé objevil v komiksu, jeho spoluautor Stan Lee zjevně čerpal ze slavných hororových děl Frankenstein a Podivuhodný případ Dr. Jekkyla a Pana Hydea. Původní příběhy se zeleným obrem (v úplně prvním čísle byl dokonce šedivý) tak představovaly komiksy s velice netypickým superhrdinou a byly sice určeny i menším čtenářům, ale na svou dobu ukazovaly poměrně temného hrdinu, který neustále svádí boj se svými vnitřními děsy. Na obálce prvního čísla série Incredible Hulk byl nápis: „Je to člověk, nebo monstrum… nebo obojí?“

Později Hulk prošel mnohými inkarnacemi, z nichž v některých byl hloupější, v některých naopak překvapivě bystrý. Před několika lety v komiksech zemřel během druhé superhrdinské Občanské války a jeho „hulkovskou pozici“ nahradil mladý asiat Amadeus Cho. Jenže nyní se vrací první Hulk, známý taktéž jako Bruce Banner… a jde z něho strach.

V nové sérii Immortal Hulk (neboli „Nesmrtelný Hulk“ – Marvel nám teď dal jasně vědět, že Hulk nemůže zemřít) vidíme toto slavné superhrdinské monstrum jako opravdu strašidelnou bestii, kterou není radno naštvat. V prvním čísle se stane svědkem neúmyslné vraždy dvanáctileté dívky, a protože Hulk je pořád na straně dobra, vydá se nebohou oběť pomstít. Hulk sice nezabíjí (zatím?), ale nedělá mu vrásky, když během surového útoku někomu poláme pár kostí, případně někoho upoutá na invalidní vozík.

Komiksová řada Immortal Hulk začala jako velice zajímavá temná záležitost se skvělou kresbou, která podtrhuje hororovou atmosféru tohoto dílka. Vřele doporučuju!


Nábor do redakce

Mám zájem!Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Ninjer
Uživatel

Kde nás najdeš


Nábor do redakce

Mám zájem!