Historie největšího Hulkova nepřítele

Historie největšího Hulkova nepřítele

Komiksy
5 / 5 475 2
30. červenec 2020, napsal Johnny

Jako jeho ostatní komiksoví kolegové, stejně tak i Hulk se ve svých příbězích potýká s celou řadou záporáků. Leader, Abomination, nebo Red Hulk, ti všichni již Hulkovi nejednou pořádně zatopili. Kdo si ale zaslouží titul jeho největšího nepřítele?

Historie největšího Hulkova nepřítele

Poeticky by se dalo prohlásit, že svým největším nepřítelem je vlastně Hulk samotný. Obvykle se koneckonců ani sám moc netají svým nepříliš vlažným postojem ke svému alter-egu. Existují však i dějové linky, kde Hulk bojuje sám se sebou trochu více doslovným způsobem.

V roce 1992 vyšel komiksová série s názvem Hulk: Future Imperfect, jejímiž autory jsou spisovatel Peter David a kreslíř George Perez. Professor Hulk v tomto příběhu cestuje do budoucnosti, aby se utkal s tyranem, který zdevastoval celou Zemi – padouchem zvaným Maestro.

Hulk ke svému zděšení zjistí, že Maestro je jeho vlastní budoucí „já“. Navíc je toho času silnější než kdy jindy, avšak ztratil již i poslední zbytky humanity. V podstatě se jedná o neohroženého vládce celého světa.

Celý děj začíná okamžikem, kdy Rick Jones se svou pravnučkou Janis Jonesovou přijdou s plánem, jak Maestra porazit. Janis přesvědčí Professora Hulka, aby se účastnil jejich mise a společně pak pomocí stroje času Doctora Dooma cestují do budoucnosti.

Při první konfrontaci má ovšem Maestro výrazně navrch a svému protějšku (můžete číst i jako „sám sobě“) dokonce zlomí vaz. Posléze Maestro Hulkovi nabídne, aby světu vládl po jeho boku. Uskuteční se další rebelie vedená Hulkem, ve finálním souboji nicméně Maestro opět vítězí (což je vlastně zábavné, protože když bojujete sami se sebou, v zásadě nikdy nemůžete zcela prohrát).

Hulk své starší „já“ nakonec ale přechytračí. Dovede ho k Doomově stroji času, který Maestra odnese do minulosti, přesněji přímo do chvíle, kdy výbuch a následné ozáření gama paprsky zapříčinilo Hulkovo zrození. Tehdy to poprvé vypadalo, že je s Maestrem konec.

V komiksu Exiles (2001) #79 byla odhalena dosud neznámá kapitola Maestrova života, když skupina superhrdinů z alternativního vesmíru vstoupila do jeho reality. Exilové, jak zněl název týmu, do této reality pronásledovali Protea, mutanta, který měl v plánu zmocnit se Maestrova těla, aby ho mohl používat jako vlastní.

Ačkoliv se Proteovi v jednom momentě například podařilo zlomit Maestrovi vaz, ve svém plánu nakonec neuspěl a odcestoval tak opět na jinou Zemi, kam ho Exilové pronásledovali zno­vu.

V sešitu Captain Marvel (2000) #30 pak proti Maestrovi stanuli Captain Marvel (Genis-Vell) a Spider-Man 2099. Ani jeden z nich se s ním ale nemohl měřit, a tak byli ještě rádi, když z potyčky alespoň vyvázli živí.

Limitovaná série Abominations z roku 1996 nastínila, že by v přítomnosti mohlo žít Maestrovo dítě. Betty-6, která byla v lince Future Imperfect otrokem a v rámci série Abominations cestovala časem do minulosti, aby nalezla azyl, vehementně prohlašovala, že její syn, Bruce Willis Sylvester Chan (ano, vidíte dobře), je dítětem Maestra.

Vzhledem k intimnostem, které měla i s Hulkem, mohl být ovšem jeho otcem také on (ne snad, že by to měnilo něco na jeho DNA…). Více prostoru ovšem této příběhové větvi věnováno nebylo a tak se tomu nemá smysl nijak důkladně věnovat.

V komiksu Incredible Hulk (1962) #460 došlo k zásadnímu zvratu, když bylo odhaleno, že Maestrův duch i nadále přebýval na místě oné fatální exploze. Jeho přítomnost měla být i důvodem, proč se ses HUlk rád vracel.

V následujícím čísle série umístili Asgardští trollové Maestrovo vědomí do Destroyerova brnění a poslali ho proti Hulkovi. Ten ale svého soka porazil a společně s trolly ho pohřbil zaživa. Od té doby na svůj další návrat Maestro stále čeká.

Již příští měsíc má vyjít komiks Maestro #1, první díl nové série, na které se svými kresbami podíleli Dale Keown a Germán Peralta. Maestrův duchovní otec Peter David nám v těchto sešitech vůbec poprvé představí, jak se vlastně Maestro zrodil a dosáhl až na vrchol své moci.

„S Maestrem je minulost stále přítomná. Tento srpen budeme opět na stopě Hulkova života, až MAESTRO #1 dorazí na pulty obchodů! Předobjednejte si svůj komiks ještě dnes!“

(Zdroje obrázků – cbr.com, marvel.com, screenrant.com)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

a trvalo to jen rok :D

https://svetmarvel.cz/…rofesor-hulk viz. můj dotaz :)

Trpělivost přináší růže.. a odpovědi :)


PILSCO