Henry Cavill jako Captain Britain – hercovo vyjádření

Henry Cavill jako Captain Britain – hercovo vyjádření

Filmy
Henry Cavill jako Captain Britain – hercovo vyjádření

Henry Cavill, komiksovým fanouškům známý zřejmě zejména jako Superman, se vyjádřil ke svému případnému zapojení do MCU.

227 0
21. listopad 2021, napsal Johnny

Supermana tento britský herec poprvé ztvárnil v roce 2013 ve filmu Muž z oceli. Roli si posléze zopakoval ve filmu Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti a ve Whedonově i Snyderově Lize spravedlnosti.

DC nyní ovšem chystá restart vlastního univerza a Cavill se pochopitelně poohlíží po uplatnění jinde. Rozhodně nelze prohlásit, že by měl o práci nouzi, za poslední dobu jmenujme například jeho účinkování v netflixovském Zaklínači.

Při rozhovoru pro magazín THR byl Cavill každopádně dotázán, co by říkal na možný přesun z DC do Marvelu. V minulosti již byl ze strany fanoušků spojován s jednou konkrétní postavou, kterou není nikdo jiný než Captain Britain. A právě na toto téma tak přišla řeč.

„Rozhodně nebudu nikdy hrát žádnou postavu, kterou již hraje někdo jiný… protože všichni odvádí skvělou práci. Nicméně, i já mám internet, takže jsem také zaznamenal různé fámy o superhrdinovi jménem Captain Britain a přijde mi, že by byla zábava vytvořit moderní verzi této postavy – podobným způsobem, jakým byl zmodernizován Captain America. Je na tom prostě něco velmi zábavného a miluji skutečnost, že jsem Brit.“

alt

V současnosti se samozřejmě jedná čistě o spekulace, neboť za prvé nemusí být nutně Cavill s DC ještě zcela vypořádaný, za druhé pak není dáno, že by zájem o jeho nastoupení do MCU byl oboustranný. Nicméně už jen samotné Cavillovo vyjádření a určitý projevený zájem je docela pozitivní.

Brian Braddock alias Captain Britain se v komiksu poprvé objevil v roce 1976 v sešitu Captain Britain Weekly #1. Jako „vlajkový“ hrdina Velké Británie disponoval supersílou i superrychlostí, uměl létat a používat energetické paprsky. Těmito schopnostmi ho obdařil čaroděj Merlyn, který mu důvěřoval v otázce ochrany práva.

Historie této postavy je poměrně dlouhá a spletitá. Mimo jiné zahrnuje například členství ve skupinách Secret Avengers a The Illuminati, stejně tak jako vedení vlastního týmu známého jako Excalibur. Ve filmové (i seriálové) podobě bychom se tak rozhodně měli na co těšit.

alt

(Zdroje obrázků – cbr.com, thedailyupdates­.net, theilluminerdi­.com)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama