Gwenpool se oficiálně stala asexuální

Gwenpool se oficiálně stala asexuální

Komiksy
Gwenpool se oficiálně stala asexuální

Marvel učinil další krok ke zpestření sbírky sexuálních identit svých postav.

105 0
22. květen 2023, napsal Johnny

Potvrzení, že je Gwenpool asexuální, jsme se dočkali v komiksu Love Unlimited Comic #47, pod nímž jsou podepsáni Jeremy Whitley, Bailie Rosenlund, Kelly Fitzpatrick a Ariana Maher. Jde v pořadí o pátý díl celkem šestidílné samostatné linky.

Gwenpool se v tomto příběhu snaží vyjasnit si vlastní milostní život, zejména po sblížení se s postavou Julie Power alias Lightspeed. Nakonec dojde k závěru, že partnerský vztah není to, po čem touží. Ze situace pak vyplyne její asexuální coming out.

Směrem k Julii v této souvislosti Gwenpool prohlásí:

„Mám Tě vážně ráda a chci Tě udělat šťastnou. Ale nemohu přimět sama sebe chtít něco, co vlastně ve skutečnosti nechci, a nechci Ti o tom ani lhát.“

Sám Whitley jako jeden z autorů zvrat okomentoval takto:

„Myslím, že zvláště u queer postav se vyskytuje tendence vidět jejich vztahy jako naprosto bezchybné. Jakmile najdete osobu, na které vám záleží, uděláte všechno ve vašich silách, abyste si tento romantický vztah zachovali. I když je to třeba pochopitelné, ve výsledku je to také nezdravé. Popírání toho, co skutečně chcete a potřebujete, je pro každý vztah otravné.“

Gwenpool se poprvé objevila jako hybrid mezi Deadpoolem a Gwen Stacy na obálce sešitu Deadpool’s Secret Wars #2 z roku 2015. Plnohod­notného debutu se dočkala ve stejném roce v komiksu Howard the Duck #1. Spojitost s Deadpoolem a Gwen nakonec byly odstraněny a vznikla tak nová postava vlastním jménem Gwendolyn Poole.


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama
ComicShop.cz