Giancarlo Esposito v Marvelu

Giancarlo Esposito v Marvelu

Filmy
Giancarlo Esposito v Marvelu

Giancarlo Esposito se zapsal do paměti především jako představitel Gustava Frigy ze seriálu Perníkový táta a Volejte Saulovi.

629 0
8. srpen 2022, napsal filmfanouch

Dále hrál Moffa Gideona v seriálu Mandalorian ze světa Star Wars a také hlavního záporáka videohry Far Cry 6 jménem Antón Castillo. Esposito má tak za svou kariéru výraznou zkušenost se ztvárňováním záporáků. I proto je zajímavé, že se již několik let šíří zvěsti o tom, že by si Esposito mohl zahrát nového Charlese Xaviera/Profesora X v chystaném novém pojetí X-Menů pod záštitou Marvel Studios. I díky zkušenostem s padouchy by se ovšem nikdo nedivil, kdyby se nakonec Esposito chopil role Erika Lehnsherra/Mag­neta. Tak či onak, Esposito nyní sám potvrdil, že se sešel s vedením Marvel Studios a jednal o případné budoucí roli.

Esposito pochopitelně více neupřesnil, nicméně zmínil právě jména Magneta i Profesora X. Zároveň ani neignoroval zprávy o tom, že by ho mnoho diváků rádo vidělo jako Victora Friese/Mr. Freezea v chystaném Batmanovi 2. Vzhledem k faktu, že vyvrcholení Mnohovesmírné ságy dorazí v roce 2025 v podobě pátých a šestých Avengerů, cesta k X-Menům se raketově blíží a je tudíž pravděpodobné, že již nyní v Marvelu přemýšlí o castingu. A nevyhnutelně bude muset dojít k zásadním změnám oproti komiksu. alt Hlavní filmová linka Marvel Cinematic Universe se totiž aktuálně odehrává v roce 2025 a nedá se očekávat, že by se v rámci následujících let brutálně skákalo v čase. I bez toho je ovšem zrušení Magnetova osudu nevyhnutelné. Každý jeho fanoušek ví, že je Lehnsherr židovského původu, a i proto se stal terčem holokaustu za druhé světové války. Pokud by Erik v MCU skutečně byl obětí vyhlazování Židů, v tomto desetiletí by mu bylo mezi 80 – 90 lety. Technicky by se mohlo vyrukovat s tím, že v MCU osoby s mutantím genem stárnou dvakrát pomaleji. Celkově se však dá očekávat, že Magneta zasáhne jiná brutální události, která ale i tak podnítí jeho nenávist k obyčejným lidem. Z toho důvodu Espositův casting vyloženě není mimo.

Jde pořád o běh na dlouhou trať, kdy nic není jisté. Takový Taron Egerton též prozradil, že došlo na setkání s Marvel Studios, přičemž nepotvrdil, že jednání povede k získání role. I v tomto případě může pochopitelně jít o tutlání a ukázku toho, jak si v Marvelu stojí za utajováním. Zkazek o tom, že Marvel diskutoval s herci, které by rád viděl v budoucích projektech, se za poslední roky objevilo dost. A i když v 90 % případů na obsazení došlo, výjimky jako Mel Gibson a Jodie Foster daleko nedošly. I tak existuje naděje, že se Esposito v budoucích projektech MCU objeví, když se navíc dá očekávat, že by se jeho postava zdržela delší dobu......


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama