Finn Jones pro SvětMarvel: Jsem připravený pokračovat v příběhu Dannyho Randa

Finn Jones pro SvětMarvel: Jsem připravený pokračovat v příběhu Dannyho Randa

Filmy
Finn Jones pro SvětMarvel: Jsem připravený pokračovat v příběhu Dannyho Randa

Finn Jones, pro marvelovské fanoušky známý zejména jako Iron Fist (Danny Rand), navštívil letošní dubnový Comic-Con v Praze.

5 / 5 4167 0
3. květen 2022, napsal ajushh

Sympatický, usměvavý čtyřiatřicátník poskytnul Světu Marvel exkluzivní rozhovor. Rozmluvil se o komiksech, které rád četl v mládí, jak si užil natáčení seriálu a roli superhrdiny, a také rozvinul své představy o budoucnosti Iron Fista v MCU.

Jaký máte vztah ke komiksům? Jste jedním z těch fanoušků, kteří je milovali už od dětství?

Ne… Když jsem vyrůstal v Anglii, tak komiksová kultura nebyla až tak rozšířená. To bylo spíš v Americe. Takže jsem se ke komiksům nedostal, dokud jsem nebyl trochu starší. A komiksy, které mě zajímaly, byly třeba Watchmen. Hodně mě zaujal i Akira… Spíš tedy japonské komiksy. Takže ano, takové ty dospělejší komiksy jsem začal číst až později v životě.

Jak jste se dostal k roli Iron Fista? Co Vás na něm zaujalo?

Byl jsem opravdu ohromen, jak tato postava dokázala využít jeho Chi, jeho životní sílu. Což je životní síla draka v jeho pěsti. Líbilo se mi, že ta postava v sobě měla jakýsi duchovní prvek. To jsem předtím v superhrdinských filmech ani v žádném televizním seriálu neviděl, takže si myslím, že to byl opravdu ten duchovní aspekt, který mě k této postavě přitáhnul.

Byla tato postava vždy jedním z Vašich oblíbenců, nebo jste se prostě chopil první příležitosti zahrát si superhrdinu?

Bylo to zajímavé, když si vzpomenu, jak se ke mně ta postava dostala. Před konkurzem jsem o Iron Fistovi nic nevěděl. Pamatuji si ale, že když jsem se na konkurz připravoval a dozvěděl jsem se o něm více, cítil jsem k němu hluboké spojení. Opravdu jsem si myslel: páni, tahle postava je ve mně. A to se stává opravdu jen velmi, velmi zřídka, že vás pošlou na konkurz a hned od začátku s postavou rezonujete.

Bavili jsme se o Iron Fistovi, ale co Danny Rand? Řekl byste, že s ním máte něco společného?

Ano. Určitě jsem mezi sebou a Dannym nějaké podobnosti našel. Myslím, že tou největší podobností je pravděpodobně jeho optimismus. Konkrétně se mi líbil jeho optimismus tváří v tvář nepřízni osudu. Takže, přestože ve svém životě prošel mnohými obtížnými výzvami a okamžiky, v každém z nich dokázal najít určitou naději a optimismus. A mě opravdu bavilo odhalovat tuto stránku v sobě samém, prostřednictvím této postavy.

Jak dneska, po pár letech, vzpomínáte na natáčení Iron Fista?

Je to zajímavé, protože to bylo opravdu před nějakými, páni, třemi lety. A za tu dobu se stalo hodně věcí. Na postavu a celý ten proces se dívám zpětně hodně s láskou. Bylo to skutečně silné, extrémní období plné disciplíny – a já to miloval! Opravdu jsem to miloval. Miloval jsem natáčení v New Yorku, miloval jsem hraní této postavy, rád jsem se učil bojová umění, miloval jsem lidi, se kterými jsem pracoval… Bylo to zkrátka velmi výjimečné období. Vzpomínám na to opravdu s láskou.

Zmiňujete bojová umění… Připravoval jste se na tuto roli nějakým speciálním způsobem? Ve srovnání s Vašimi dalšími postavami?

Jistě. Ta disciplína, vyžadovaná k učení bojových umění, a učení bojové choreografie, to bylo velmi intenzivní. V podstatě jakýkoli volný čas, který jsem měl mimo natáčení, jsem trávil ve zkušebně a učil jsem se bojovou choreografii nebo jsem zvedal činky v tělocvičně. Takže ano, můj přístup k této roli byl celkově velmi intenzivní.

Co byste rád řekl o Vaší zkušenosti v seriálu Defenders? Bylo to hodně odlišné od Iron Fista?

Bylo to velmi odlišné, protože, víte, v Iron Fistovi jsem měl hlavní roli. Byl jsem ten hlavní superhrdina, chápete? Ale pak, když jsme se dostali k Defenders, pracovali jsme s dalšími třemi herci, kteří byli také hvězdami svého vlastního seriálu. A bylo to úžasné, protože tam byla tak skvělá energie a každý do té show přinesl skutečnou zábavu, vášeň a energii. Upřímně, během natáčení jsme se bavili natolik, až měl režisér problém přimět nás k tomu, abychom se soustředili a přestali si povídat a smát se. Prostě jsme si užívali být spolu. Domnívám se, že to bylo tím, že jsme posledních pár let byli všichni hvězdami vlastních show a nesli jsme je sami, což je sice nesmírně obohacující zkušenost, ale může to být velká zátěž. A potom, být náhle součástí seriálu, kde svůj čas před kamerou sdílíte se třemi dalšími lidmi, kteří právě prošli stejným procesem jako vy, to byla opravdová úleva. A celý ten zážitek byl díky tomu mnohem zábavnější. Je to jako být superhrdinou. Když jste superhrdina, vaší jedinou povinností je starat se o město – to je intenzivní. Veškerý zločin musíte uhasit sami, to je hodně velké břemeno. Pak najednou, máte pár přátel, kteří vám pomůžou proti zločinu bojovat společně (smích) – byla to sranda!

Zahrál byste si Iron Fista znovu?

Rád bych. Jo, myslím, že to byly příjemné tři roky, kdy jsem se mohl věnovat dalším kreativním věcem a nechat své tělo trochu odpočinout (smích) a prostě si získat trochu odstup. Ale teď jsem rozhodně připravený naskočit zpátky a pokračovat v cestě Dannyho Randa.

Iron Fist, Dickinson, Hra o trůny – byl jste součástí pozoruhodných projektů. Mohl byste se pokusit porovnat tyto zkušenosti, v tak odlišných žánrech?

Ano, byly to různé zkušenosti a odlišné role a jakožto herec se domnívám, že to je něco, čeho toužíte docílit. Aby vaše práce byla jiná než ta poslední. Máte tak jiný rozsah, kreativní růst, pracujete s jinými herci, v jiných prostředích, jiných setech, jiných příbězích… Různorodost této práce je to, co mě na ní opravdu baví, takže čím odlišnější role může být, tím je lepší. Podle mě se tak jako herec můžete rozvíjet mnohem víc.

Je pravda, že jste přesvědčil svou hereckou kolegyni ze seriálu Dickinson, Hailee Steinfeld, k přijetí role Kate Bishop v seriálu Hawkeye? Co jste jí řekl?

Vzpomínám si, jak jsme pracovali na druhé sérii Dickinson, a Hailee zrovna procházela procesem připoutání se k seriálu Hawkeye a ptala se mě na mé zkušenosti s prací pro Marvel a hraní v těchto seriálech, a já jí jen řekl, jak jsem si to užíval, jak skvělá zkušenost byla zahrát si superhrdinu… Řekl jsem jí, že je to náročné, je to dřina, ale je to zároveň hrozně obohacující. A pověděl jsem jí, že by do toho měla jít, protože být součástí MCU je úžasné. Myslím si, že Hailee je skvělá herečka a MCU je o to silnější, že ji má.

Vzhledem k tomu, že Daredevil je nyní oficiálně součástí Marvel Cinematic Universe a všechny marvelovské seriály přešly z Netflixu na Disney+, můžeme očekávat, že se Iron Fist objeví v MCU?

Chci říct, je to možné, ne snad? Nyní je to rozhodně možné a všichni jsme na tento okamžik čekali, až se ty seriály vrátí zpět k Disney, protože to je přeci jen ten hlavní důvod, proč Netflix opustily. Protože Disney chtěl mít tyhle seriály pro sebe. Takže teď, když je konečně mají zpět, si říkáme: Dobře, co s nimi uděláte? Sám za sebe jsem schopen říct, že jsem víc než připraven nazout si znovu boty Dannyho Randa. 


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama