Fantastická čtyřka v MCU – Co se šušká a o čem se spekuluje?

Fantastická čtyřka v MCU – Co se šušká a o čem se spekuluje?

Filmy
5 / 5 340 0
1. únor 2020, napsal Nevka

O tom, že se první „Marvel rodina“ podívá konečně do MCU jsme slyšeli už dávno. Nyní se ale pojďme podívat na to, co by o tomto projektu rádi slyšeli fanoušci. Teorie a dohady z celého internetu.

Fantastická čtyřka v MCU – Co se šušká a o čem se spekuluje?

Vzhledem k tomu, že samotný snímek ještě nemá ani datum premiéry, není žádným překvapením, že je Marvel prozatím na detaily skoupý. Nedávná informace o tom, že Emily Blunt (Tiché místo, Na hraně zítřka) navštívila studio, aby vyjednávala o zatím neznámé roli, však rozpoutala další vlnu debat, které nepřekvapivě spustily další lavinu teorií. První tři body jsou celkem reálné, ale s dalšími se už se dostáváme do neprobádaných a nejasných vod. O jaké dohady tedy jde?


1. Emily Blunt by si mohla ve Fantastické čtyřce zahrát Susan Storm, známou hlavně pod jménem Invisible Woman. Právě to vytanulo v mysli fanoušků po poslední schůzce s Marvelem.


2. Role Reeda Richardse a.k.a. Mr. Fantastica je v souvislosti s Emily Blunt spojována s Johnem Krasinskim (Tiché místo a mimo jiné jeden z původních adeptů na roli Captaina Americy). Ten je manželem právě Emily a jeho obsazení napovídá i současná podoba komiksového Reeda. Ten je Krasinskemu až podezřele podobný. Podobně byl do role Nicka Furyho obsazen už Samuel L. Jackson. Nejprve podle něj byla nakreslena „Ultimates“ podoba Nicka a posléze se herec dostal i na filmové plátno.


3. Hlavním motivem nové série bude rodina. Na podobném principu sice stáli už Strážci galaxie, ale Fantastická čtyřka bude opravdu ryze rodinným seskupením. I když z této definice trochu vypadává Ben Grimm (The Thing), i když všichni víme, že ho ostatní členové vždy brali jako opravdového člena rodiny. Označení „MCU čtyřky“ jako týmu proto není úplně vhodné.


4. Vzhledem k výraznému zapojení multiverse do současného universa se mluví o možnosti, že „Negative Zone“, ve které by F4 měla přijít ke svým schopnostem, bude právě jedním z paralelních světů, nebo půjde o součást říše kvant. Fantastickou čtyřku bychom tak mohli potkat například už ve druhém Doctoru Strangeovi. Tato teorie je však jen velkým dohadem a je třeba ji brát s rezervou.


5. Čtyřka bude vystupovat jako skupina výzkumníků. Na rozdíl od Avengers tak budou jejich filmy zaměřeny hlavně na průzkum nových světů. Záporák a případná záchrana světa by tak měli být jen vedlejším produktem jejich výzkumného snažení.


6. Při cestách do jiných světů by měli navštívit i Attilan. Místo, ze kterého pocházejí Inhumans, by se tak mohlo dočkat kompletního restartu, který je po poměrně zpackaném seriálu docela potřeba. V případě, že se tahle předpověď naplní, můžeme očekávat i obsazení jiných herců a postav.


7. Třešnička na závěr. Kladný vztah by ke čtyřce měl mít i Peter Parker. Po smrti Tonyho Starka by v ní mohl najít další spřízněné duše, protože je společně pojí velká láska k technologiím, výzkumu, ale také maskovaná identita, která celý život prakticky převrací naruby. Spider-Man by se po komiksovém vzoru měl snažit o to, aby se po členství v Avengers dostal i k Fantastické čtyřce. Ta by měla stát přeci jen trochu bokem od hlavního dění. Z obligátní hlášky: „Mr. Stark…“ by se tak mohlo docela snadno stát: „Mr. Richards…“.


Jak se vám tyto teorie líbí? Byli byste rádi, kdyby se některá z nich nakonec ukázala jako pravdivá, nebo vám to všechno přijde jako holý nesmysl?


O své názory se s námi můžete podělit v komentářích pod článkem, nebo na Facebooku.


Nábor do redakce

Mám zájem!Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Nevka
Nevka
Redaktor

Kde nás najdeš


Nábor do redakce

Mám zájem!