Fantastická čtyřka v MCU – Co se šušká a o čem se spekuluje?

Fantastická čtyřka v MCU – Co se šušká a o čem se spekuluje?

Filmy
5 / 5 538 0
1. únor 2020, napsal Nevka

O tom, že se první „Marvel rodina“ podívá konečně do MCU jsme slyšeli už dávno. Nyní se ale pojďme podívat na to, co by o tomto projektu rádi slyšeli fanoušci. Teorie a dohady z celého internetu.

Fantastická čtyřka v MCU – Co se šušká a o čem se spekuluje?

Vzhledem k tomu, že samotný snímek ještě nemá ani datum premiéry, není žádným překvapením, že je Marvel prozatím na detaily skoupý. Nedávná informace o tom, že Emily Blunt (Tiché místo, Na hraně zítřka) navštívila studio, aby vyjednávala o zatím neznámé roli, však rozpoutala další vlnu debat, které nepřekvapivě spustily další lavinu teorií. První tři body jsou celkem reálné, ale s dalšími se už se dostáváme do neprobádaných a nejasných vod. O jaké dohady tedy jde?


1. Emily Blunt by si mohla ve Fantastické čtyřce zahrát Susan Storm, známou hlavně pod jménem Invisible Woman. Právě to vytanulo v mysli fanoušků po poslední schůzce s Marvelem.


2. Role Reeda Richardse a.k.a. Mr. Fantastica je v souvislosti s Emily Blunt spojována s Johnem Krasinskim (Tiché místo a mimo jiné jeden z původních adeptů na roli Captaina Americy). Ten je manželem právě Emily a jeho obsazení napovídá i současná podoba komiksového Reeda. Ten je Krasinskemu až podezřele podobný. Podobně byl do role Nicka Furyho obsazen už Samuel L. Jackson. Nejprve podle něj byla nakreslena „Ultimates“ podoba Nicka a posléze se herec dostal i na filmové plátno.


3. Hlavním motivem nové série bude rodina. Na podobném principu sice stáli už Strážci galaxie, ale Fantastická čtyřka bude opravdu ryze rodinným seskupením. I když z této definice trochu vypadává Ben Grimm (The Thing), i když všichni víme, že ho ostatní členové vždy brali jako opravdového člena rodiny. Označení „MCU čtyřky“ jako týmu proto není úplně vhodné.


4. Vzhledem k výraznému zapojení multiverse do současného universa se mluví o možnosti, že „Negative Zone“, ve které by F4 měla přijít ke svým schopnostem, bude právě jedním z paralelních světů, nebo půjde o součást říše kvant. Fantastickou čtyřku bychom tak mohli potkat například už ve druhém Doctoru Strangeovi. Tato teorie je však jen velkým dohadem a je třeba ji brát s rezervou.


5. Čtyřka bude vystupovat jako skupina výzkumníků. Na rozdíl od Avengers tak budou jejich filmy zaměřeny hlavně na průzkum nových světů. Záporák a případná záchrana světa by tak měli být jen vedlejším produktem jejich výzkumného snažení.


6. Při cestách do jiných světů by měli navštívit i Attilan. Místo, ze kterého pocházejí Inhumans, by se tak mohlo dočkat kompletního restartu, který je po poměrně zpackaném seriálu docela potřeba. V případě, že se tahle předpověď naplní, můžeme očekávat i obsazení jiných herců a postav.


7. Třešnička na závěr. Kladný vztah by ke čtyřce měl mít i Peter Parker. Po smrti Tonyho Starka by v ní mohl najít další spřízněné duše, protože je společně pojí velká láska k technologiím, výzkumu, ale také maskovaná identita, která celý život prakticky převrací naruby. Spider-Man by se po komiksovém vzoru měl snažit o to, aby se po členství v Avengers dostal i k Fantastické čtyřce. Ta by měla stát přeci jen trochu bokem od hlavního dění. Z obligátní hlášky: „Mr. Stark…“ by se tak mohlo docela snadno stát: „Mr. Richards…“.


Jak se vám tyto teorie líbí? Byli byste rádi, kdyby se některá z nich nakonec ukázala jako pravdivá, nebo vám to všechno přijde jako holý nesmysl?


O své názory se s námi můžete podělit v komentářích pod článkem, nebo na Facebooku.


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Nevka
Nevka
Redaktor

Kde nás najdeš


PILSCO