Eternals - Aktuality okolo nové MCU týmovky

Eternals - Aktuality okolo nové MCU týmovky

Filmy
5 / 5 392 0
11. září 2020, napsal Daniel Sláma

Eternals jsou po Black Widow nejbližším MCU snímkem, který nás čeká. V posledních dnech se o něm vyrojilo pár novinek, zajímavostí a drbů, tak se na ně pojďme společně podívat.

Eternals - Aktuality okolo nové MCU týmovky

Změna loga je velká věc!

Nedávno proběhl velký event DC Fandome, který většinu fandů komiksovek pořádně usadil do křesla – první trailer na nového Batmana, teaser-trailery na Black Adama a Zack Snyder’s Justice League a další a další.

Spousta lidí čekala od Marvelu zpětnou palbu a… no… dostali jsme upravené logo jednoho filmu, které navíc ještě k tomu přišlo ve svém názvu o ‚The‘ a jméno snímku je teď tedy jednoduše jen Eternals! Režisér James Gunn o zmizelém ‚The‘ zavtipkoval. Prý si ho ukradl pro sebe do svého The Suicide Squad.

Hračky toho vždy prozradí nejvíc!

Není to poprvé a ani naposledy, kdy nám hračka prozradila o novém filmu více, než samotné studio. Na obrázku níže můžete vidět Marvel Legends figurku postavy Ajak, kterou ztvárnila herečka Selma Hayek. S největší pravděpodobností má na sobě finální podobu kostýmu, kterou uvidíme ve filmu.

Dodnes jsme od Marvel Studios dostali jedině concept-arty jednotlivých postav a Celestiálů na loňském Comic-Conu. Žádný pořádný plakát nebo trailer. I přesto je ale premiéra naplánovaná stále na únor 2021, tedy ani ne za půl roku, takže nějaké ty oficiální novinky můžeme očekávat velmi brzy.

Kumail Nanjiani slibuje, že čekání se vyplatí

Představitel postavy jménem Kingo Sunen se na svém Twitteru rozhodl zodpovědět pár dotazů od fanoušků ohledně novinek kolem Eternals. Jeden z fanoušků se zeptal, jestli herec řekl lidem v Marvel Studios, aby vypustili první teaser.

„Ano, řekl. Ale nevím, jestli mě vůbec poslouchali.“

Dále Kumail fanoušky ujišťoval, že se nakonec všeho dočkají a bude to stát za to.

„Vím, že těch novinek zatím moc není! Sám tápu ve tmě, věřte mi. A nemůžu se dočkat, až to vše konečně přijde.“

Jak je vidět, Kumail Nanjiani se na snímek opravdu těší a my doufáme, že je opravdu na co.

„Ale slibuji, že ten film za to čekání stát bude. Je to ten nejvíce vzrušující, zábavný, epický, veselý a dojemný projekt, kterého jsem se kdy zúčastnil. Je to vážně něco obrovského. Ve všech ohledech je to to největší, čeho jsem byl kdy svědkem. Nejraději bych (Eternals – pozn. red.) dál natáčel a nechával se každý den znovu a znovu ohromovat.“

Ninjiani před několika měsíci dokonce prohlásil, že by jeho postava Kingo hravě porazila Deadpoola. Proč? O tom prý zatím nemůže mluvit, tak se nechme překvapit.

Režisérka Chloé Zhao: Marvel mi nechal volné ruce

Je všeobecně známo, že Marvel Studios mělo dříve režiséry spíš jen jako tzv. nájemné žoldáky. V posledních letech se ale karta obrací. Víc prostoru pro vlastní tvorbu dostali již například Taika Waititi (Thor: Ragnarok) a Ryan Coogler (Black Panther) a jak je vidět, v Marvelu v tomto trendu chtějí pokračovat.

Režisérka Eternals, Chloé Zhao, si velmi pochvaluje způsob, jakým jí studio nechalo točit.

„Točila jsem přesně tak, jak jsem chtěla. I v lokacích, které jsem si vybrala. Strávili jsme tam natáčením spoustu kouzelných hodin. Také jsem mohla točit na stejnou 360° kameru, jakou jsem používala při natáčení Nomadlandu (její předchozí snímek z r. 2020, pozn. red.), mohla jsem používat stejné vybavení. Stále jsem čekala, kdy mi s tím zatnou tipec. Ale naštěstí se nic takového nestalo. Měla jsem opravdu štěstí, že chtěli v Marvelu riskovat a dělat věci jinak.“

I prezident Marvelu Kevin Feige si režisérku velmi chválí.

„Zprvu nás fascinovala tím, jak intenzivně na projektu pracovala. A abych byl upřímný, jedním z důvodů, proč jsme se se snímkem posunuli tolik kupředu, byla právě její vize, kterou s sebou přinesla.“

Co jste možná nevěděli

  • Pro Gemmu Chan, která v Eternals hraje Sersi, je toto již druhá role v MCU. V Captain Marvel si zahrála Minn-Ervu.
  • Postavu Makkari zde hraje herečka Lauren Ridloff. V komiksech je to však muž. Herečka je zároveň i neslyšící.
  • Stejně jako Makarri, i Ajak je v komiksech muž a ne žena. Ve filmu jí hraje herečka Selma Hayek.
  • Eternals si odbyli svůj komiksový debut v roce 1976 v komiksu The Eternals #1. Tvůrcem je Jack Kirby.

Komiksoví Eternals dostanou novou sérii

Na závěr se odtrhněme od filmového světa a pojďme se mrknout, jak si Eternals vedou na poli komiksů.

Pokud jste nejen filmoví nadšenci, ale i vášniví čtenáři, určitě jste postřehli, že Marvel začne od 11. listopadu vydávat novou sérii. Scénáře se ujmul Kieron Gillen (The Wicked + The Divine, Uncanny X-Men) a kreslil Esad Ribić (Secret Wars, King Thor).

Synopse: Po miliony let se po Zemi potulovalo sto Eternalů – tajných ochránců lidstva. Nebýt nich, byli bychom jen potravou pro ďábelské Devianty. Jejich válka probíhala na Zemi celé věky, odrážela se v našich bájích, dějinách a nočních můrách. Ale teď se musí postavit něčemu zcela novému – změně! Dokáží Eternals – nebo vůbec kdokoli – přežít své odhalení?

Zároveň se zde můžete podívat i na krátký videotrailer:

(Zdroje obrázků: thedirect.com, reeltalkinc.com, marvel.com)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Daniel Sláma
Daniel Sláma
Redaktor

Kde nás najdeš


PILSCO