Eric Bana se vyjádřil k možnému návratu k Marvelu jako Hulk

Eric Bana se vyjádřil k možnému návratu k Marvelu jako Hulk

Filmy
394 0
20. květen 2021, napsal IvanaT

S návratem známých postav do třetího filmu Spider-Mana vyvstává otázka, kdo další by se mohl v budoucnu objevit.

Eric Bana se vyjádřil k možnému návratu k Marvelu jako Hulk

Šílený multivesmír

Jak to tak vypadá, třetí pokračování Spider-Mana s tváří Toma Hollanda uvede koncept multivesmíru (který už tak trochu nastínil ve dvojce Daleko od domova) a tím otevře MCU dveře k celé škále nových možností, jak fanouškům nabídnout bláznivější, honosnější a zajímavější příběhy. A k tomu všemu patří jistě i notná dávka nostalgie, neboť zmíněnému trequelu se podařilo nabrat do svých řad Alfreda Molinu, který jako Doctor Octopus nejednou zavařil Spider-Manovi v původní trilogii Sama Raimiho (kde se role pavoučího muže ujal Tobey Maguire), a dokonce i padoucha Electra, jemuž vdechl život Jamie Foxx ve druhém díle série The Amazing Spider-Man. Petera Parkera si tehdy zahrál Andrew Garfield. (více v našem článku: Pavučinky ze zákulisí třetího Spider-Mana)

Nutno podotknout, že tuto možnost zaobírání se multivesmírem pravděpodobně započne právě třetí Spider-Man, ale dle oficiálního názvu sequelu „Doctor Strange in the Multiverse of Madness“ je téměř jisté, že štafetu převezme Stephen Strange. Jestli se tvůrci pokusí zapojit možnost použití jiných dimenzí i do ostatních filmových sérií, zatím není jisté, nicméně pokud by se tak stalo, 20th Century Fox, SonyUniversal budou mít po ruce řadu postav, které by mohly být využity, od oblíbeného Wolverina Hugh Jackmana, který se převtělil do Loganovy kůže už desetkrát, až po Ghost Ridera Nicolase Cage.

Budeme mít dva Hulky?

Jenže to vypadá, že se na někoho v tom zmatku s multivesmírem „jaksi” zapomnělo. Před Markem Ruffalem, kterého známe z většiny marvelovských filmů jako profesora Bruce Bannera a „toho druhýho chlapa“ Hulka, ztvárnil tuto roli Edward Norton. Skalní fanoušci (a nejen ti) si ale určitě pamatují, že před Neuvěřitelným Hulkem z roku 2008, který společně s Iron Manem odstartoval celou Fázi 1 MCU, vznikl ještě jeden film o Hulkovi, a to v roce 2003, kde hlavní role připadla Ericu Banovi.

A právě Bana byl nedávno hostem na youtubovém kanále „Jake’s Takes“. Když dostal otázku, zda se někdy objeví po boku Ruffalova Hulka, odpověděl jednoduše:

„Když jsme točili ten film, bylo to dávno před vznikem celého MCU. To universum vůbec neexistovalo. Takže to pro mě byl jednorázový film. Však víte, takové to ‚Jdeš a natočíš film, pak budou nějaké sequely a poběží to donekonečna…‘ Tehdy nic takového nebylo, takže stručně řečeno ne, nikdy jsem necítil, že bych se měl do té role vrátit nebo dělat ten film znova. A cítím se tak pořád, takže jsem přesvědčený, že se to nestane.“

Banův Hulk stál prakticky na úplném prvopočátku superhrdinských filmů. Tehdy si snímek přišel na 245,5 milionů dolarů po celém světě, což by se mohlo zdát jako obrovský úspěch tehdejší doby, ale dnes by byl označen spíše za propadák. Sám režisér filmu Ang Lee přiznal, že se z technologie CGI, která byla dostupná před 18 lety, pokusil vyždímat vše, co se dalo, ale spousta momentů nebyla fanoušky přijata nejlépe.

Zatím to tedy vypadá, že Eric Bana pověsil roli experta na gama záření na hřebík. Co se týče Marka Ruffala, tak na jeho další účast v MCU se můžeme těšit v roce 2022, kdy má světlo světa spatřit seriál věnovaný She-Hulk, kde pod režií Jennifer Walters ztvární hlavní hrdinku Tatiana Maslany. Půjde tak o první samostatný „Hulkův projekt“ od Nortonova pojetí.

Jaký je váš názor? Je to škoda, že Eric Bana zamítá možnost se vrátit? Chtěli byste, aby se v MCU objevily i další známé postavy z minulosti? A který představitel Hulka je vám nejsympatičtější?

(Zdroje: The Direct)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

IvanaT
Redaktor

Kde nás najdeš


PILSCO