Dvojka Doctora Strange je pro studio spíše zklamáním

Dvojka Doctora Strange je pro studio spíše zklamáním

Filmy
Dvojka Doctora Strange je pro studio spíše zklamáním

Jak už tomu tak bývá, počítají u Disneyho po několika týdnech od premiéry pokračování Doctora Strange penízky, které film utržil. A ke zřejmému znepokojení vedení jich oproti očekávání v kasičce dost chybí.

4110 0
3. červen 2022, napsal Johnny

Doctor Strange in the Multiverse of Madness má momentálně na kontě celosvětových 877,7 milionů dolarů, z toho 375 milionů pochází jen z USA. Při nákladech zhruba 200 milionů dolarů si na sebe film slušně vydělal, ale je jasné, že se ve studiu očekával další miliardový hit.

Není se čemu divit, vezmeme-li v potaz parádní úspěch posledního Spider-Mana, který zvládl jenom na domácí půdě utržit 804 milionů dolarů, přičemž celosvětově jde o skvělých 1,8 miliardy dolarů.

Studio očividně sázelo hlavně na návaznost na Spider-Mana, kde sehrál Doctor Strange zásadní roli. Otevření bran „multiverza“ dokořán mělo přitáhnout do kin přinejmenším srovnatelné množství diváků.

Čísla ovšem zcela jasně ukazují, že veřejnost daleko více zajímají samotné ústřední postavy než rozsah a hloubka příběhu. Spider-Man v podstatě přišel s jednoduchým schématem, leč geniálně provázal několik filmových franšíz dohromady.

V rámci celého MCU tak ohledně tržeb druhému Doctoru Strangeovi zatím patří 12. místo, přičemž na jedenáctý snímek Spider-Man: Homecoming mu chybí necelý milion dolarů. To je sice překonatelná hranice, do Top 10 se nicméně nejspíše nevyšplhá a miliardu pravděpodobně nepřekročí.

Na prvním místě nepřekvapivě zůstavá blockbuster Avengers: Endgame (tržby 2,7 miliardy dolarů) následovaný filmem Avengers: Infinity War (tržby 2 miliardy dolarů), na třetí příčce je pak výše zmiňovaný a zatím poslední Spider-Man s podtitulem No Way Home.

Pro kompletní srovnání za poslední rok lze uvést, že Black Widow utržila při rozpočtu 200 milionů dolarů přes 379 milionů, Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings při rozpočtu 150 milionů dolarů utržil více jak 432 milionů a Eternals s rozpočtem 200 milionů dolarů mají tržby v hodnotě 402 milionů.

Mimo MCU vznikly ovšem ještě další hrané filmy založené na komiksech Marvelu. Konkrétně studio Sony vydalo nejprve film Venom: Let There Be Carnage, který s rozpočtem 110 milionů dolarů utržil necelých 507 milionů, a relativní novinka Morbius od téhož studia s rozpočtem přibližně 80 milionů dolarů utržila 163 milionů.


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama