Dr. Strange 2 - Multiverse je jako pizza

Dr. Strange 2 - Multiverse je jako pizza

Filmy
326 0
21. srpen 2020, napsal Michal Černý

Jak funguje vesmír se můžete dozvědět i u oběda.

Dr. Strange 2 - Multiverse je jako pizza

Najde se asi málo lidí, kteří by se netěšili na druhou Strangeovu sólovku. Sam Raimi jako režisér, Scarlet Witch, Multiverzum a určitě pár nových postav, mezi něž patří America Chavez aka Miss America, o jejímž možném obsazení do filmu jsme vás nedávno informovali ZDE. No a jak se zdá, tahle hrdinka je pro film nejen potvrzená, ale spolu s ní vyšly na povrch drobné detaily schované doposud za oponou. Co se stalo?

Server Murphy´s Multi­verse zveřejnil video z konkurzu právě pro tuhle postavu. Bohužel, Marvelu se to asi moc nelíbilo, neboť neuběhlo ani pár hodin a video bylo smazáno. Nicméně nemusíme zoufat, protože přepis nám zůstal. A kromě několika neurčitých vět nám zbyly tři útržky, které lehce odkrývají části příběhu, anebo dávají minimálně nápovědu pro široké spekulace. Pojďme se na ně podívat.

„(Neznámá postava) Obří démon právě zaútočil na město a snažil se Tě sníst!…(Miss A.) Nesnažil se mě sníst, ale unést."

Jakou roli má tento démon? Je to jen nějaký náhodný útok na začátku filmu, anebo se jedná o hlavního záporáka? Ať tak či tak, určitě se nebude jednat o jediné ,,strašidlo“ ve filmu a budeme mít co dělat se zástupem takových démonů. Z dialogu je taky následně jasné, že America hovoří s někým jménem Frank. O koho se jedná? Má to nějakou spojitost se slečnou jménem Madeline Joyce Frank, která nosila titul Miss America před ní?

„(Miss A.) Takže, jak moc jste obeznámeni s Multiverzem?…(Něk­do) Trochu. Minulý rok jsme se pokusili otevřít trhlinu v realitě."

Pokud byste náhodou nevěděli, Miss America je kromě jiných věcí také obdařena uměním cestovat Multiverzem. Je tedy velmi pravděpodobné, že Doctor Strange se s ní setká při svém putování realitami (hledání Time Stone?), přičemž se jí pokusí udělit pár životních mouder a lekcí v boji. Na oplátku zase od ní dostane Strange nápovědu, jak vlastně takové Multiverzum funguje. To ostatně naznačuje i další úryvek z jejího scénáře.

„Představme si, že tahle pizza je Multiverzum. Tady je moje realita a tady je zase ta vaše. V některých aspektech jsou úplně stejné ale v některých jsou úplně odlišné."

Ok, uznávám, to nezní moc vědecky a ani moc pochopitelně. Taky samotná MA následně přiznává, že se v problematice moc nevyzná a sama v tom ,,lítá“ teprve několik týdnů. Ale nutno uznat, že jakákoliv podobná zkušenost se určitě hodí, a to nejen jí, ale taky Strangeovi v souboji s čímkoliv.

Víc se ven bohužel nedostalo, ale i kdyby ano, někdy je lepší nevědět vůbec nic a nechat se příjemně překvapit. V dnešní době úniků všeho možného je stále těžší diváka nachytat, zejména toho komiksového.

Těšíte se na Miss Americu a přejete si, aby její příběh pokračoval i po tomhle filmu? A jak si myslíte, že dopadne její kooperace se Strangem? Hodí se k sobě podle vás tyto charaktery? Dejte nám vědět a nezapomeňte nás sledovat i na našich sociálních sítích, ať vám neunikne žádná novinka ze světa komiksů.

(Zdroje obrázků – marvel.com, space.com)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Michal Černý
Michal Černý
Administrátor

Kde nás najdeš


PILSCO