Doctor Strange ve třetím Spider-Manovi - Jaká bude jeho role?

Doctor Strange ve třetím Spider-Manovi - Jaká bude jeho role?

Filmy
5 / 5 393 0
9. říjen 2020, napsal Michal Černý

Třetí sólovka Petera Parkera začíná být čím dál více zajímavější.

Doctor Strange ve třetím Spider-Manovi - Jaká bude jeho role?

Je to jen pár dní, co byl potvrzen Jamie Foxx jako Electro (znovu) a už tu máme další vzrušující informaci.

Podle magazínu The Holywood Reporter se k natáčení Spider-Mana 3, které začne ještě letos, přidá i Benedict Cumberbatch (Doctor Strange). Každému samozřejmě hned připadne na mysl Multiverzum a účast dalších Spider-Manů. K tomu by bylo potřeba, aby se Strange stal prakticky druhým hlavním hrdinou snímku, jenž by Peterovi pomáhal porazit nepřátele, ať už jich bude jakýkoliv počet. A Electrem to určitě nekončí. Nicméně o tomhle psát není můj záměr.

My se pojďme podívat na případ, kdy by ve filmu mohl mít sice důležitou roli, ovšem nemusel by zde trávit tolik času.

K tomuto účelu se musíme na chvilku vrátit do událostí Civil War, během nichž se stalo mnohé, nicméně nás zajímá ten bod, kdy Peter v živém televizním přenosu odhalil svoji identitu. Jenomže po tom, co začalo toto rozhodnutí ohrožovat jeho nejbližší, zatoužil tento akt vrátit zpět. Požádal tedy o pomoc Tonyho Starka, Reeda Richardse a Doctora Strange, kteří spojili své znalosti a schopnosti a zařídili, aby celý svět (včetně jich samotných) zapomněl na to, kdo je ve skutečnosti Spider-Man. S výjimkou Mary Jane.

Vraťme se zpět do současnosti, kdy opět celý svět zná Spideyho pravou identitu. Tentokrát to sice není vlastním přičiněním, nicméně výsledek je stejný. A kdo jediný dokáže Peterovi pomoct, když Iron Man a ani R. Richards nejsou k dispozici?

Strange se tak velmi jednoduše může ukázat pouze na začátku filmu, pomoct Peterovi s aktuálně nejpalčivějším problémem, dát mu nějaké rady do života a dál někde jinde řešit veškeré potíže, které svým jednáním bezpochyby Wanda nadělala (což uvidíme již brzy v sérii WandaVision).

Ale ať se stane cokoliv, je jasné, že účast Strange v tomhle filmu dává prostor k mnoha scénářům, více či méně šíleným. Dokud nebudeme znát více podrobností, můžeme si tu vymyslet několik verzí a všechny budou možné. Jasné je jen to, že třetí Spider-Man bude nejspíše mnohem větší, než jsme čekali. Snad Jon Watts zakončí svoji trilogii úplně jinak, než ji začal a my se tak dočkáme pořádného a komiksům věrného Spideyho příběhu.


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Michal Černý
Michal Černý
Administrátor

Kde nás najdeš


PILSCO