Doctor Strange a Thor stále nemají dotočeno

Doctor Strange a Thor stále nemají dotočeno

Filmy
Doctor Strange a Thor stále nemají dotočeno

Dojde k dalším odkladům?

725 0
18. březen 2022, napsal slayer

Kdysi se jakékoli zprávy o dotáčkách a přetáčkách okamžitě braly jako špatné znamení, jelikož se většinou jednalo o reakci studia na slabé testovací projekce a snahu snímek v rychlosti upravit, což se ne vždy vyplatilo. Producenti tak mnohdy stáli před rozhodnutím, zda film vydat v určeném termínu, aby nepřišli o zájem diváků a bonusy, nebo posunout datum premiéry a doufat v pozitivní výsledek.

V nynější době jsou však tyto machinace nedílnou součástí téměř každého natáčecího plánu. Filmaři totiž až ve střižně zjišťují, co ve filmu nefunguje a které nedostatky doladit, případně se počítá s přidáním nových scén s herci, kteří v době hlavní části natáčení neměli čas. Samotné filmové studio Marvel si za ta léta zvyklo pracovat do poslední možné chvíle, a je tak běžné, že je daný snímek hotový pár dní nebo týdnů před premiérou. To bude případ i dvou nejnovějších komiksovek Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství a Thor: Láska jako hrom.

V listopadu jsme psali o tom, že pokračování Doctora Strange znovu míří před kamery a natáčet by se mělo do konce roku. Snímek má být jednou z největších marvelovek se spoustou postav a komplexním dějem, takže je potřeba vše řádně doladit. Řekli byste si, že touto dobou by mohli tvůrci už pouze pracovat na vizuálních efektech, avšak nakonec tomu tak není. Představitel hlavní role Benedict Cumberbatch minulý týden na červeném koberci předávání cen BAFTA prozradil, že v Londýně stále pracuje na přetáčkách, takže to vypadá, že budou filmaři pracovat dnem a nocí, aby se film podařilo dokončit před květnovou premiérou. alt Stejně je na tom i další komiksovka Thor: Láska jako hrom, jež krátce po květnovém konci hlavní části produkce podstoupila v létě minulého roku své první dotáčky/přetáčky, přičemž další následovaly na podzim. Podle serveru The Wrap pak začnou co nevidět opět další. Nyní se režisér Taika Waititi v jednom z rozhovorů pro Variety nechal slyšet, že film bude s největší pravděpodobností dokončen v červnu. Součástí dotáček by mělo být natáčení s herci, kteří buď neměli minulý rok čas, nebo se je Marvel snaží držet co nejdéle pod pokličkou.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství dorazí do českých kin 5. května, Thor: Láska jako hrom má u nás premiéru 7. července.

Zdroje: The Wrap, Variety, Comicbook.com


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama