Doctor Strange 2 a Země-838: Bližší pohled

Doctor Strange 2 a Země-838: Bližší pohled

Filmy
Doctor Strange 2 a Země-838: Bližší pohled

Proč je všude tolik zeleně? Proč mají všichni deštníky? A proč nosí černo-šedé oblečení a klobouky? To je dnešní téma.

644 0
21. září 2022, napsal Tom Chudoba

Díky Americe Chavez jsme nahlédli do mnoha vesmírů. V jednom byli dinosauři, v dalším vše skončilo pod vodou a v jiných svět kontrolovaly drony nebo se naši hrdinové ocitli v dimenzi barev. To však byl jen rychlý sestřih. Velká část stopáže se odehrávala na Zemi-838.

Co o tomto světě víme?

  • Barvy na semaforech jsou opačně, než v našem světě.
  • Mají tam pizza-koule.
  • Budovy jsou v kabátu zeleně.
  • Obyvatelé nosí převážně tmavé oblečení.

Našli bychom toho jistě více, nicméně se zaměříme na poslední 2 body seznamu.

Džungle nebo město? A co takhle obojí?

Země-838 byla minimálně na takových 75% podobná našemu světu, neboli Zemi-616. S tím rozdílem, že na mrakodrapech rostly keře a visely z nich liány. Tento design podobu města dosti zkrášloval, avšak ne vždy byl New York takto krásný. To proto, že v tomto světě měli větší problém s ozonovou dírou. V uplynulé dekádě Země-838 téměř přišla o ozonovou vrstvu, kvůli nadměrnému znečištění. A jak víme, bez ozonu by UV záření ze Slunce zahubilo vše živé. Nejchytřejší muž planety, Reed Richards, přišel s řešením. alt K obnovení ozonové vrstvy (O3) je třeba mnoho kyslíku (O2). Takže navrhl ekologický způsob, jak situaci zlepšit. Prostě nechat všude růst zeleň, včetně ,,zalesnění” budov. Aby rostliny mohly růst v nepřirozeném prostředí, potřebujete hodně dešťových srážek. Čili každých pár hodin sloužili vysoké budovy jako zavlažovače stříkající vodu do ulic. Proto všichni lidé měli při sobě deštníky. Navíc když nějaká vysoko umístěná rostlina odumřela, tak její ostatky spadly dolů. Proto také nosí všichni pokrývky hlavy, aby jejich vlasy zůstaly čisté.

Také zde byli všichni oděni do odstínů černo šedé. Jelikož máme hodně rostlin, znamená to také hodně včel.

„Včely mají jiný typ vidění a stavbu oka než lidé, a proto vidí květy některých rostlin v jiných barvách. Obecně platí, že včely mají trichromatické vidění. Konkrétně to jsou ultrafialový, modrý a zelený receptor.“

Jedná se tedy o prevenci, aby si hmyz nespletl člověka s kytkou. Mimojiné také černá lépe absorbuje teplo ze slunce.

(Zdroje: Youtube)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama
ComicShop.cz