Dočkáme se Spider-Woman v MCU?

Dočkáme se Spider-Woman v MCU?

Filmy
5 / 5 197 0
2. březen 2021, napsal Nevka

Jak všichni víme, Spider-Verse se nám rozrůstá a třetí Spidey přivede do hry nejspíše spoustu nových postav. Do hry se dostane Multiverse a časem i Secret Invasion. Jsou to indicie pro příchod Spider-Woman?

Dočkáme se Spider-Woman v MCU?

Pro čtenáře neznalé je třeba na začátek říct, že Spider-Woman není produktem komiksové snahy o genderovou vyváženost. Jessica Drew se objevila již v sešitě Marvel Spotlight #32, který vyšel v roce 1977. Takže sami musíte vycítit, že trendy moderní doby v tom nehrají opravdu žádnou roli. Ale proč se bavíme zrovna o této postavě?

Sony totiž několik měsíců zpátky oznámilo, že v rámci Spider-Verse chystá film s ženskou hrdinkou, kterého se režijně chopí Olivia Wilde – Třináctka z Doktora House. A právě v návaznosti na toto oznámení se začaly objevovat informace, že by mohla natočit právě Spider-Woman. Protože pokud máme mluvit o oblíbenosti a příběhovém rozsahu jednotlivých pavoučích charakterů, pak má Jessica (hned vedle Petera Parkera nebo Milese Moralese) v komiksech určitě nejvíce prostoru. Nebylo by tedy žádným překvapením, kdyby to byla právě ona, kdo by dostal svou šanci. Ale zpátky k MCU.

Nebyli by to fanoušci, kdyby nezačali přemýšlet, jestli se za tím vším neskrývá něco více. Pokud je totiž Spider-Woman něčím notoricky známá, pak je to její zásadní role v událostech Secret Invasion. O co se přesně jedná vám však raději neřekneme, protože fandům, kteří jsou komiksy nepolíbeni, nechceme vyzrazovat základní principy tohoto skvostného příběhu. Důležité je však primárně to, že tento event už má v MCU potvrzený vlastní seriál (s Nickem Furym a Talosem). Existuje tedy nepatrná šance, že by Disney se Sony uzavřelo dohodu a Jessicu Drew tímto způsobem uvedlo i do hlavního vesmíru. Pár dní zpátky se navíc opět potvrdilo, že mezi studii v současné době panují přátelské vztahy a nějaký rozkol tady nehrozí. Takže šance tady opravdu je…

I když údajní insideři (zdroje ve studiu) tvrdí, že se to opravdu stane, přistupujme k této informaci raději s rezervou. Řadí se rozhodně mezi ty, na které je třeba pohlížet s odstupem. Ve finále není vlastně potvrzené ani to, jestli se Spider-Woman opravdu plánuje. Onou ženskou hrdinkou totiž klidně může být třeba Spider-Gwen, která už zazářila v animované verzi Spider-Verse.

Jaký máte na situaci kolem Spider-Woman názor vy? Podělte se s námi o vaše názory v komentářích pod článkem nebo na Facebooku!


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Nevka
Nevka
Redaktor

Kde nás najdeš


PILSCO