Dočká se Marvel letos Oscara?

Dočká se Marvel letos Oscara?

Filmy
Dočká se Marvel letos Oscara?

Čtvrtá fáze se rozeběhla na plné obrátky. Po seriálech a prvních snímcích chtějí v Marvelu také slíznout nějakou tu smetanu. Po zisku ocenění Emmy za seriál WandaVision si studio brousí zuby i na tu nejhodnotnější cenu, zlatou sošku Oscara.

473 0
10. říjen 2021, napsal Nero

Sošku zlatého Oscara už v roce 2019 získal snímek Black Panther. Proměnil tehdy své nominace ve tři vítězství. Bohužel ta za nejlepší film mu těsně unikla. Letos už si stihl jedno ocenění získat seriál WandaVision. Shang-Chi na to nejspíše nemá, ale očekávaný film Eternals od oscarové režisérky Chloé Zhao by mohl být tím správným želízkem v ohni. Chloé Zhao již dříve sošku Oscara získala a Marvel by chtěl, aby své vítězné tažení protáhla i do letošního ročníku.

Nikoho nepřekvapí snaha Marvelu o nominaci. Studio se snaží o obří propagaci Eternals. Několik trailerů a spousta rozhovorů jednotlivých herců v různých pořadech a magazínech je toho důkazem. Marvel tímto filmem dokonce uzavře filmový festival v Římě. Jedná se o první film z Marvelu, který má premiéru na filmovém festivale dříve, než se uskuteční globální premiéra. A právě filmy uvedené na mezinárodních filmových festivalech se nejčastěji ucházejí o zlatou sošku. alt Některé zahraniční magazíny ovšem moc velké naděje tomuto filmu nedávají. Nicméně se sluší podotknout, že oscarový talent na place nechybí. Před kamerou hraje Oscarem ověnčená Angelina Jolie a za kamerou je již zmiňovaná režisérka Chloé Zhao. S velkou pravděpodobností se dá očekávat nominace v kategorii vizuálních efektů.

Uvidíme, jestli se podaří i nějaká další nominace. Film Eternals má premiéru letos v listopadu a galavečer předávání Oscarů nás pak čeká v březnu příštího roku.

Zdroj: thedirect.com


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Nero
Redaktor

Kde nás najdeš


PILSCO