Do MCU přichází Kang the Conqueror

Do MCU přichází Kang the Conqueror

Filmy
5 / 5 403 2
16. září 2020, napsal Johnny

Série bývá tak dobrá, jak dobrý je její záporák. Thanos byl v mnoha ohledech revolučním padouchem a najít jeho důstojného nástupce určitě nebude jednoduché.

Do MCU přichází Kang the Conqueror

Nástup na scénu

Během posledních pár dní médii proletěly zprávy, v nichž se spekulovalo o tom, že by měl do MCU zavítat jeden z nejproslulejších padouchů Marvelu – Kang the Conqueror. Nyní byla tato informace již oficiálně potvrzena.

Kang the Conqueror se narodil v 31. století na alternativní Zemi. Jako student objevil technologii umožňující cestování v čase, kterou vytvořil Victor von Doom. Prostřednictvím této technologie začal Kang putovat historií a nalezl zálibu v dobývání méně vyspělých časových linií a realit. Získal také mnoho jmen, ve známost vstoupil například jako Rama-Tut, The Scarlet Centurion, Immortus, nebo Iron Lad.

Do této role byl v souvislosti s přípravami třetího Ant-Mana obsazen Jonathan Majors. Tento donedávna neznámý herec se v posledních letech proslavil účinkováním v několika seriálech (When We Rise, Lovecraft country) i filmech (Hostiles, White Boy Rick, The Last Black Man in San Francisco…). Spolupracoval také například s nedávno zesnulýmChadwickem Bosemanem na jeho posledním filmu Bratrstvo pěti.

V komiksech je Kang přesně tím typem záporáka, proti němuž musí hrdinové zpravidla spojit své síly, pravidelně s ním pak do střetu přichází zejména Avengers, Young Avengers, nebo Fantastic Four.

Young Avengers

Na první pohled tak může být spojitost s Ant-Manem zarážející. Nezapomínejme ale, že i Thanosův profil byl budován napříč různými filmy několik let dopředu, abychom ve výsledku dostali propracovaný charakter s jasnými ambicemi (snad si konečně konkurenční DC odnese nějaké ponaučení).

A proč tedy právě Ant-Man? Na věc lze nahlížet hned z několika úhlů. Jak již bylo zmíněno výše, jedním z týmů, které s Kangem obvykle bojují, je formace zvaná Young Avengers. A již nějakou chvíli se hovořilo o tom, že nám bude tato skupinka mladých superhrdinů v brzké době v rámci MCU představena.

Nahrává tomu také fakt, že postavy, které v komiksech tvoří jádro týmu, nám buď už v nějaké podobě již představeny byly, nebo se mají již brzy začít objevovat na našich obrazovkách. Jedná se například o Wiccana, Speeda a Hulklinga, kteří by měli debutovat v sérii WandaVision, nebo o Kate Bishopovou, se kterou se máme setkat v seriálu Hawkeye. V pokračování Doctora Strange se pak má objevit Miss America Chavez, která se v sešitech k týmu později přidala také.

Dále je pak jednou z těchto postav také Cassie Langová, čímž se vracíme k původní otázce. S Cassie, dcerou Scotta Langa, jsme se poprvé setkali již v prvním Ant-Manovi. Tehdy se ještě jednalo o malou holčičku. Díky událostem v Infinity War a Endgame nám ale od té doby poněkud vyspěla. Kangův příchod by tak mohl mít co dočinění se založením právě tohoto týmu.

Abychom si rozuměli, technicky vzato v komiksech vlastně Young Avengers založil sám Kang. Lépe řečeno tak učinil Iron Lad, Kangova teenagerská verze. Ten cestoval časem do naší současnosti, aby zformoval tým, který by se Kangovi z budoucnosti postavil (ano, z cestování časem občas bolí hlava). Kangova avizovaná role v Ant-Manovi by nicméně měla údajně být čistě záporná.

Hrátky s časem

Dalším důvodem, proč zrovna do Ant-Manova příběhu Kang svým způsobem skvěle zapadá, je samotné cestování časem. Za autora rafinovaného Kvantového tunelu, jenž ono cestování umožňuje a který jsme viděli v Endgame, lze sice považovat Tonyho Starka, ale prvním cestovatelem nebyl de facto nikdo jiný než Scott Lang.

Toto cestování časem by ovšem nebylo možné uskutečnit bez práce Hanka Pyma a Pymových částic, díky kterým se člověk může zmenšit až na velikost umožňující vstup do kvantové říše. Lze vlastně říct, že i Thanos se mohl vrátit do minulosti a zvrátit, co bylo zvráceno, mít tak jenom několik Pymových částic.

Jeví se tak logické, že by postava, jejíž gró se točí kolem cestování časem, nějakým způsobem konfrontovala lidi, co mají celou tuto záležitost v MCU na svědomí.

Už dříve také kolovaly zvěsti, že v Marvelu hledají herce pro ztvárnění postavy označené jako „Benefactor“. I v tomto případě by se mohlo jednat o Kanga, potažmo jeho alter ego, jehož prostřednictvím se Kang snažil získat moc a vliv v 21. století. Zároveň by to také mohl být zaměstnavatel Sonnyho Burche, o kterém v posledním Ant-Manově filmu padla krátká zmínka, čímž dostáváme další možnou spojitost s tímto hrdinou.

Alternativní možnosti výskytu

Ačkoliv se však primárně mluví o Kangově roli v souvislosti s Ant-Manem, není explicitně dáno, že se nemůže objevit už o něco dříve. Už na začátku tohoto roku se například objevily dohady o tom, že by Kang mohl figurovat v seriálu Loki. Poté, co se Lokimu v posledním díle Avengerů podařilo za použití Tesseractu uprchnout, vytvořil vlastní časovou linii. Tím se dostáváme k organizaci TVA (Time Variance Authority), která na časové linie dohlíží a dá se tak předpokládat, že Lokiho jednání nenechá bez povšimnutí.

Zjednodušeně lze pak prohlásit, že všemu, nad čím nemá kontrolu TVA, vládne Kang the Conqueror. Naskýtají se nám tak zajímavé možnosti, jak Kanga do příběhu zakomponovat a zapracovat i na jeho originu. V této souvislosti není od věci dodat, že existuje také Kangova verze, známá jako Immortus, která naopak TVA pomáhá a pracuje pro ni (a bolest hlavy stále přetrvává).

Stejně tak nemůžeme vyloučit ani to, že se v nějaké jeho podobě s Kangem setkáme v druhém díle Doctora Strange. Jelikož nám má tento snímek představit věhlasné multiverzum, můžeme se v něm dočkat prakticky čehokoliv.

Rodinný původ

Vzhledem ke Kangově původu tu máme ještě jednu zajímavou skutečnost. V komiksech totiž dosud nikdy nebylo oficiálně potvrzeno, zda by někdo ze současníků nemohl být Kangovým předkem. Nejčastěji je Kang považován za potomka Reeda Richardse, který se jmenuje Nathaniel Richards.

Tato teorie se ukazuje být velmi zajímavá zejména v čase, kdy má Feige a Marvel Fantastic Four plně ve svých rukách. Teď už je jen otázka času, kdy je spatříme na plátně. Peyton Reed, pod jehož taktovkou bude Ant-Manův film vznikat, měl navíc, shodou okolností, původně režírovat i Fantastickou čtyřku z roku 2005. Od projektu tehdy ale kvůli tvůrčím neshodám odstoupil. Zrovna minulý týden se Reed také nechal slyšet, že bude další Ant-Man bude mnohem velkolepější, než očekáváme.

Natáčení třetího Ant-Mana má, nedojde-li v souvislosti s pandemií k dalším komplikacím, započít během příštího roku. Datum premiéry snímku zatím nebylo stanoveno, ale předběžně se počítá s rokem 2022.

(Zdroje obrázků – illuminerdi.com, comicbook.com, marvel.com, whatculture.com)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

ach jo

Jonathan Majors doufám bude hrát někoho jiného odpovídající jeho „kvalitám“ a ne Kanga..kdyby hrál Kanga tak se nakonec můžeme dočkat i černého Reeda a to už bych s MCU seknul a zůstal u komiksů.

Tak to Tě zklameme, ale Jonathan je pro tuto roli víceméně potvrzený. Je tedy i pravděpodobné, že bude změna i u Reeda, ale prozatím není jisté, jestli zachovají komiksový příbuzenský vztah, takže tam je to ještě zcela otevřené.

Autor článku

Johnny
Redaktor

Kde nás najdeš


PILSCO