Disney vyhodilo režiséra Jamese Gunna

Disney vyhodilo režiséra Jamese Gunna

Disney vyhodilo režiséra Jamese Gunna

21. červenec 2018 Zechy Filmy 0 2976

Režisér, který má na svědomí dva kosmické snímky Marvelu: Guardians of The Galaxy vol. 1 a Vol. 2, byl během večerních pátečních hodin vyhozen. Za vše můžou jeho několik let staré tweety, které se staly horkým tématem…

James Gunn se bezpochyby stal velice slavnou osobností, když na stříbrná plátna přivedl Marvelovské kousky jako Guardians of the Galaxy Vol. 1 a Vol. 2. Prvním snímkem Marvelu, a mateřské společnosti Disney, vydělal 773 milionů dolarů. Druhým pak 863 milionů.

A i když to prozatím nebylo plně řečeno od Marvelu nebo Disney, předpokládalo se, že Gunn bude režírovat i třetí pokračování ochránců galaxie, těch, co patří mezi ty debily, co v ní žijí. Navíc režisér nedávno Marvel Studios odevzdal dokončený scénář pro třetí pokračování, ze kterého byli samozřejmě všichni nadšeni…

Bohužel k realizování svého napsaného scénáře se scénarista nedostane, jelikož na povrch vypluly jeho tweety z velice dávné minulosti. K té Gunn sám řekl, že se cítil tehdy být velice provokativní osobou, a tak v tomto duchu konal. Ostatně i dnes byl Gunn na Twitteru slyšet jako velice hlasitý a drsný odpůrce Trumpovy politiky. A co jeho staré tweety obsahovaly tak závadného? Gunn se opravdu nebál zajít daleko, a své názory vyjadřoval humorem, který často odkazoval na pedofilii nebo tématiku znásilnění.

“Útočné chování a oznámení, která byla nalezena na Jamesově Twitteru, se opravdu nedají obhajovat a nelze je srovnávat s kvalitami našeho studia, a tak jsme se rozhodli ukončit s ním naší spolupráci.” -Alan Horn, předseda Walt Disney Studios.

I když Gunn se vyjádřil, že svých minulých tweetů nelituje, a že mu pomohly být osobou, jakou je dnes, je to bohužel pro všechny okolo zjevně slabé vysvětlení. Gunn byl nakonec nucen v reakci na aféru smazat svůj účet na Twitteru.

“Spousta lidí, co mě sledovala od počátku mé kariéry, ví, že jsem se považoval za provokatéra. Dělal jsem filmy a povídal vtipy o tématech, které byly urážlivé a tabu. A o tom už jsem hodněkrát mluvil. Od té doby jsem se ale jako řežisér i osoba posunul dál.” -James Gunn

Snímek Guardians of the Galaxy Vol. 3, který je oznámen na rok na 2020 a příští rok měl mířit do produkce, se tak nyní ocitá bez režiséra. A evidentně bude velmi těžké najít za Gunna adekvátní náhradu. O to horší je samozřejmě fakt, že Kevin Feige chtěl Gunna jako následovatele práce, kterou za sebou zanechají Russo Brothers, neboť s ním hodně debatoval vesmírnou budoucnost MCU.

Ohodnoť článek

Pro ohodnocení článku se, prosím, přihlaš zde.

Průměrné hodnocení 0 / 5

Komentáře

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaš nebo zaregistruj.

Zatím nebyl napsán žádný komentář.