Deset Easter eggů v Infinity War

Deset Easter eggů v Infinity War

Filmy
Deset Easter eggů v Infinity War

Tak už jste dění v Infinity War vstřebali? Film dokázal brát divákům dech téměř po celou dobu a tak se snadno dají přehlédnout reference nejen na stránky komiksů, ze kterých film vzešel, ale i na filmy předchozí či staré…

3300 0
19. květen 2018, napsal Zechy

Tak už jste dění v Infinity War vstřebali? Film dokázal brát divákům dech téměř po celou dobu a tak se snadno dají přehlédnout reference nejen na stránky komiksů, ze kterých film vzešel, ale i na filmy předchozí či staré…

10. Návrat k The Avengers

Infinity War je začátkem konce – vše, co tehdy začalo v The Avengers v roce 2012, vedlo do jediného bodu.

A jak lépe tento konec naznačit, než se vrátit zpátky ke kořenům. Thanos totiž nezapomněl, shledává se se svým bývalým služebníkem, Lokim. Který nejen, že nedokázal získat Tesseract, ale ještě mu ztratil Mind Stone. Na bitvu v New Yorku pak odkazuje Bruce, když vysvětluje Tonymu, že Lokiho poslal Thanos. O ní několikrát promluví i Stark, který odkazuje i na své problémy, kterými trpěl v Iron Man 3.

Největší odkaz na první Avengers se ale odehrává v okamžiku, kdy Loki podává Tesseract Thanosovi, za známé linky “We have a Hulk”. Jak dlouhou cestu od Avengers Loki ušel…

9. Chitauri a Outriders

Loki na New York nepřišel sám, přivedl si docela velkou partičku, kterou mu Thanos předal – Chitauri. Tuto polo-robotickou mimozemskou rasu můžeme zahlédnout ve flashback scéně, kdy je ukázáno, jak Thanos našel Gamoru. K vyvraždění poloviny jejího domovského světa byli použiti právě oni.

A jelikož tato armáda nedopadla v Avengers dobře, když jim Stark píchnul atomovkou do hnízda, Thanos si našel na stránkách komiksů nové pomocníky – Outriders.

8. Morgan Stark

První scéna s Tonym ve filmu je při mírumilovném ránu v parku s Pepper. Zde s ní hovoří o tom, jestli není v tom, jelikož se mu zdálo, že měli syna, kterého pojmenovali… Morgan Stark.

Na stránkách komiksů je Morgan Stark Tonyho bratranec. Žádné rodinné radovánky se zde ale neodehrávají, jelikož nepatří mezi klaďase a dost často se snaží Tonyho zbavit jeho štěstí. V rámci MCU může být ale odkazováno na Morgana z Ultimate Universe, který je o dost míň zlomyslný a byl zavražděn teroristy.

Tony ve standardní kontinuitě komiksů zpravidla děti nemá, přesto ale v Invicible Iron Man #500 jsme mohli zahlédnout možnou budoucnost, kdy jeho syn ve středních letech – Howard Anthony Stark – bojoval po boku stárnoucí Tonyho. Zde se i předpokládá, že Pepper by měla být jeho matkou.

7. Nové kouzlo Dr. Strange

Na Titanu se Strange převedl jako skvělý čaroděj, jako ten správný kouzelník, co baví děti – dle Tonyho Starka – tahal Sorcerer Supreme z rukávu jeden trik za druhým a Thanose dokázal potrápit.

Ze stránek komiksů si Strange přivolal své nejvíce specifické kouzlo a potěšil tak komiksové fandy. Rudé stuhy, které povolal na Thanose, a ze kterých se i s mocí čtyř kamenů nedokázal Titán lehce dostat, jsou známé jako Crimson Bands of Cyttorak.

Jak už prozradil scénárista Dr. Strange Robert Cargill, čaroděj ušel od svého prvního filmu dlouho cestu, a svůj podíl na tom měl i jeho pobyt v temné dimenzi. Že by právě jeden z triků, co si odsud odnesl?

6. Ten opravdu starý film, Aliens

Stejně jako v Civil War Peter nabídl nápad na sundání obřího Ant-Mana (Giant Man) po vzoru toho “starého filmu” Imperium vrací úder, i zde Peter dostal obdobný nápad.

Po vzoru filmu Aliens z roku 1986 Dr. Strange zachrání před Ebony Mawem tak, že udělají díru do trupu lodi a člen Black Orderu je tak vysán do chladného vakua vesmíru. James Cameron se teď možná cítí trochu špatně za to, že kritizoval MCU.

Jeden Easter Egg na další starý film je Peterův strach, že mimozemšťani do něj nakladou vajíčka – odkaz na Alien z roku 1979.

5. Footloose a Flash Gordon

Reference na staré filmy na vesmírné lodi nebyly jediné. Další můžeme potkat, když Drax vypráví, jak Quill zachránil galaxii tancem, což vede ke Spideyho otázce “Just like Footloose?”, muzikál z roku 1984.

A když Tony Stark označil Quilla za Flashe Gordona, Peter je polichocen. Určitě by miloval klasiku z 80. let.

4. Návrat Rudé lebky

(Filmový) vůdce organizace HYDRA, známý jako Red Skull, na konci filmu s Captainem Americou za moci Tesseractu záhadně zmizel. Ovšem vzhledem k moci Kamene nekonečna, se dlouhá léta debatovalo o tom, že postava Huga Weavinga nezemřela, pouze byla někam přesunuta.

Máme potvrzeno, mohli jsme ho vidět na Volmiru, kam ho poslal Kámen, a kde Red Skull věří, že je proklet ve službách vyšší moci, kterou sám nemohl získat.

Co je ovšem také vhodné zmínit, je jeho představení Thanosovi. Zde je totiž zahalen tak, že připomíná Grim Reapera – Smrtku. V komiksech je totiž hlavní motivací Šíleného titána k vyvraždění poloviny vesmíru jeho láska k Lady Death, pro kterou s mocí rukavice Thanos…

3. … Luskne prsty …

V komiksech Thanos není na cestě za záchranou vesmíru, nějaké problémy s populačním růstem jsou mimo jeho zájem, polovinu vesmíru prostě smaže, protože láska. Která mu stejně zase nevyšla.

Ve filmech chce Thanos zachránit vesmír a tak si vybere stejnou cestu, jakou jeho alternativní verze chtěla získat přízeň Mistress Death – Shromáždí Kameny nekonečna a luskne prsty.

I to, jak k lusknutí nakonec dojde, je zde odlišné. V Infinity Gauntlet je to zkrátka jeden z jeho triků, který si ovšem získá pozornost všech, co se proti němu vydají. Zde je to vyvrcholení filmu.

2. Z komiksu do filmu

I když se filmová adaptace oproti komiksům liší, Russo brothers přesto přenesli ikonické scény z komiksu do filmu.

Nedočkali jsme se sice “noblesního sentimentu od člověka, co za chvíli umře”, ale varovný moment na Zemi byl fakticky stejný. Zde se akorát role osoby, padající do Sanctum Sanctorum, zmocnil Bruce Banner a ne Silver Surfer.

Metoda Reality Stone, kterou Thanos použil, aby Draxe proměnil na kostky a Mantis rozpustil, je stejná, kterou použil v komiksech na svého bratra Erosa a na Nebulu. Zabití Visiona a švihnutí Spider-Manem o zem též pochází ze stránek komiksů.

Když Thanos dosáhne svého cíle, s úsměvem sleduje západ slunce na neznámé planetě s farmou, toto je též replika z komiksu, konkrétně poslední stránky Infinity Gauntlet, kam byl ovšem poslán jako poražený Warlockem.

1. Captain Marvel přichází

Ikona na komunikačním zařízení, které můžeme zahlédnout v potitulkové scéně, je určitě všem věrným fanouškům komiksů známa.

Otázka Captain Marvel a Infinity War se vedla dlouho, Brie Larson ovšem bude mít svůj debut až v sólo filmu za rok, před Avengers 4, a pak i v tomto pokračování.

Nezbývá, než jen čekat, až zjistíme, jak na nouzové volání Furyho zareaguje. Případně, jak k tomuto komunikačnímu zařízení vůbec přišel.


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama