Čtyři postavy, které si zaslouží R-Rating

Čtyři postavy, které si zaslouží R-Rating

Postava
Čtyři postavy, které si zaslouží R-Rating

Ne, že by u komiksů a jejich adaptací šlo pouze o formu… Ale R-Rating má prostě něco do sebe.

248 0
15. listopad 2022, napsal Johnny

Přemýšleli jste někdy také nad tím, jak se bude MCU vyvíjet, až dorazí třetí Deadpool, který se stane prvním MCU projektem oplývajícím R-Ratingem? My ano, a proto bychom vám rádi představili, kdo by si dle nás zasloužil stejné zacházení.

1. Ghost Rider

Ghost Rider z roku 2007 nám představil Johnnyho Blaze alias Ghost Ridera v podání Nicolase Cage. I přes svůj PG-13 rating dodnes patří k jedněm z nejtemnějších marvelovek vůbec. Film se dočkal i pokračování, avšak to bylo přijato ještě hůře než rozporuplná jednička.

V seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. se Ghost Riderovi pokusil reputaci napravit Gabriel Luna jakožto Robbie Reyes. Seriál zaměřený přímo na Ghost Ridera pak dokonce plánovala stanice Hulu, ale v roce 2019 od tohoto záměru odstoupila.

Na skutečně oslňující zazáření Ghost Rider zjevně teprve čeká. Proč by se tak nemohlo stát pod reflektory MCU? A samozřejmě s R-Ratingem.

2. Blade

Stejně tak Blade má na kontě několik filmů z přelomu století. Ty ovšem dopadly výrazně slavněji než Ghost Rider. Vlastně se má obecně za to, že Wesley Snipes v roli Erica Brookse vdechl komiksovým filmům nový život.

Snad i proto je lehce zarážející, že zatímco Snipesova série se pyšnila Rkem, nadcházející film s Alim Mahershalou v hlavní roli bude pouze PG-13. Premiéra je nicméně naplánovaná na rok 2024 a do té doby se ještě určité věci mohou změnit. Doufejme, že jen k lepšímu.

3. Punisher

Do třetice se v minulosti hned několika filmových zpracování dočkal také Punisher. Čest Franku Castlovi prokázal nicméně především Jon Bernthal, jenž se role chopil nejprve v netflixovském Daredevilovi, kde mělo jít původně o „jednorázovku“.

Pro nebývalý úspěch však nakonec pod taktovkou této streamovací platformy vznikl Punisherův vlastní seriál, který bez diskuze patří (a pravděpodobně ještě dlouho bude) mezi to nejlepší, co kdy od Marvelu vzniklo.

Daredevil mohl na našem seznamu klidně figurovat taky, ale kdybychom si museli, co se R-Ratingu týče, vybrat mezi ním a Punisherem, dostane se požehnání pokaždé druhému jmenovanému. Matt Murdock je přece jen dobrák od kosti a skoro se chce říct, jakkoliv to může znít absurdně, že by ani mouše neublížil… Ale Castle? Nevysloužil si přezdívku „Kat“ pro nic za nic.

4. Sabretooth

Sabretooth má oproti výše zmíněným postavám jednu výhodu. Nabízí prakticky neprobádané pole působnosti. Sice jsme se s ním v minulosti setkali na filmových plátnech hned několikrát, avšak nikdy nedostal možnost zahrát si první housle.

I v komiksech se sice jedná o především vedlejší postavu a podstatná je zejména jeho spojitost s Wolverinem, ale vlastní projekt Victora Creeda, ať už film, nebo seriál – to prostě chcete!

Ostatně, přiznejme si to, ani Wolverine není, alespoň v komiksech, úplně beránek… Sabretooth stejně jako on disponuje hojivým faktorem a nadlidskými, až zvířecími smysly. Ale je ještě mnohem zuřivější, brutálnější a podstatně méně morální.

Tolik k našemu výběru. Shodnete se s námi, nebo máte vlastní, odlišný seznam? Dejte nám vědět!


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama