Čtvrtý Thor bude pokračovat v trendu lepšího zastoupení LGBTQ+ komunity v MCU

Čtvrtý Thor bude pokračovat v trendu lepšího zastoupení LGBTQ+ komunity v MCU

Filmy
Čtvrtý Thor bude pokračovat v trendu lepšího zastoupení LGBTQ+ komunity v MCU

Nejnovější očekávaný blockbuster z produkce studia Marvel, Thor: Láska jako hrom, brzy zamíří do kin po celém světě.

277 0
5. červenec 2022, napsal ajushh

Čtvrté pokračování příběhu oblíbeného hromovládce a jeho přátel se zaměří na jejich boj se zabijákem bohů, Gorrem. Členkou „týmu Thor“ je i Valkýra v podání herečky Tessy Thompson. Ta je otevřeně bisexuálka, navíc dlouhou dobu tvrdí, že postavu Valkýry hraje jako „bi“ také.

Marvel Studios obecně dělá malé krůčky k lepší reprezentaci LGBTQ+ komunity ve svých filmech a seriálech. Přestože se ale v tomto franšíza „zlepšuje“, stále zde chybí zastoupení poněkud prominentnějších queer postav.

Například PhastosEternals je gay s manželem a dítětem. Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství zase odhalil, že rodiče Americy Chavez jsou obě ženy. Sama America nosí Pride odznak naznačující, že ona sama je lesba, stejně jako její komiksová verze. Takže ano, MCU podniká kroky k lepšímu LGBTQ+ zastoupení. A podle Tessy Thompson bude čtvrtý Thor v tomto trendu pokračovat.

V rozhovoru s Yahoo Tessa zmínila, jak se během produkce filmu ujišťovala, že queer postavy zde budou reprezentovány správně, včetně té její.

„Bylo to časté téma konverzací, protože se domnívám, že publikum chce v MCU vidět postavy, které jsou velmi jasně queer. Jako lidé ale nejsme definováni pouze naší sexualitou a tím, koho milujeme, takže stavět příběh jen na tom v podstatě snižuje lidskost postavy, jelikož už nemůže být ničím jiným.“

Herečka se také svěřila, že Valkýřin milostný život nemohl být v rámci délky filmu plně prozkoumán. Podotkla ale, že vedla dlouhé rozhovory o tom, jak by mělo studio s její postavou zacházet.

„Jestli se v tomto filmu zamiluje nebo ne neznamená, že není skvělou queer postavou, která je lásce otevřená, jakmile to bude dávat smysl. “

alt

Dočká se Valkýra vlastní romance?

Když Láska jako hrom započala svou produkci, objevily se zvěsti, že Valkýra film stráví hledáním své královny. V závěrečných minutách Avengers: Endgame byla totiž jmenována králem Nového Asgardu.

Jak již bylo výše zmíněno, Tessa hrála svou postavu jako bisexuální vždy, ať už to bylo součástí scénáře nebo ne. Mnoho fanoušků spekulovalo, že blondýna zabitá Helou ve flashbackové sekvenci Ragnaroku byla ve skutečnosti partnerkou Valkýry.

Značná část fanouškovské komunity chce navíc vidět Valkýru spárovanou s Carol Danvers alias Captain Marvel. Ta v minulosti jasně neprojevila romantické tendence ani na jednu stranu spektra, ale měla velmi blízký vztah s Marií Rambeau. Šušká se však o možné účasti Valkýry v chystaném snímku The Marvels (2023), kde by se tento fanouškovský ship mohl potenciálně stát součástí kánonického MCU.

Thor: Láska jako hrom se v každém případě dostane do českých kin 7. července.


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama