Comic Con San Diego 2019 - Oficiální Fáze 4

Comic Con San Diego 2019 - Oficiální Fáze 4

Filmy
5 / 5 1646 0
21. červenec 2019, napsal Michal Černý

A je to za námi! Panel MCU skončil a my jsme zase o něco chytřejší. Co si na nás tvůrci nachystali za překvapení? Pojďme si to všechno postupně shrnout.

Comic Con San Diego 2019 - Oficiální Fáze 4

První věc, která člověka zaujme, je samotná délka PHASE 4, která činí 2 roky. Na druhou stranu, Feige se již dříve vyjádřil, že nový styl MCU bude více epizodický a tak si dokážeme představit, jak to myslel.

Teď už k věci.

2020

Květen bude patřit Black Widow. Film se bude opravdu odehrávat v minulosti, ale ne tak vzdálené, jak se předpokládalo. Děj je zasazen mezi Civil War a Infinity War. Potvrdilo se taktéž jméno Rachel Weisz, která si zahraje Melinu Vostokoff, známou též jako Iron Maiden, bývalou ruskou agentku, Florence Pough bude skutečně Yelena Belova a potvrzena byla i postava jménem Taskmaster. Ve filmu uvidíme i Davida Harboura, známého především jako Jima Hoppera ze série Stranger Things, který se zhostí role Alexeje Shostakova, nazývaného též The Red Guardian. Malá poznámka pod čarou, vzhledem k příběhu v třetí sérii Stranger Things je jeho jméno v tomto filmu velmi úsměvnou záležitostí.

Na podzim přijde první ze seriálů na Disney+, Falcon and The Winter Soldier. Hlavní dvě hvězdy, Anthony Mackie a Sebastian Stan, samozřejmě zůstávají a vrací se dokonce i Daniel Bruhl jako Zemo. Anthony v podobě Falcona se má prý v seriálu objevit jako skutečný nástupce Kapitána Ameriky v jeho kostýmu, byť lehce přepracovaném.

Listopad přinese The Eternals. Co se týká děje, zatím toho moc nevíme, ale předpokládat můžeme, že část z něj se bude odehrávat hluboko v naší minulosti. Jasnější je herecké osazení. Angelina Jolie (Thena), Richard Madden (Ikarus), Gong Li (Gilgamesh), dále Salma Hayek, Kumail Nanjiani, Brian Tyree Henry (propůjčil hlas otci Milese Moralese ve snímku Into the Spiderverse) a další. MCU se tak rozšíří o dávnou historii a vznik jedné z nejmocnějších ras v tomto univerzu. Jsme tak zase o krok blíž komiksovému základu.

2021

Hned v únoru se objeví Shang – Chi: The Legend of The Ten Rings. Název napovídá, že se vrátí do hry Mandarin (ten skutečný) v podání Tonyho Leunga, herce převážně čínské produkce. A to je zatím tak vše, co o příběhu víme. Hlavní role Shanga se nakonec zhostí Simu Liu, který byl do role obsazen ani ne týden před konáním této akce. Uvidíme, jak si tento seriálový herec poradí s výzvou, jako je dosti riskantní rozšíření MCU vesmíru o kung-fu styl. Dále se můžeme těšit na herečku se zvláštním jménem Awkwafina. Scénárista (Dave Callaham) a režisér (Destin Daniel Cretton) zůstávají stejní.

Na jaře vychází další seriál, tentokrát WandaVision. Jo, tento podivný název bohužel zůstal, stejně tak hlavní představitelé Elizabeth Olsen (Scarlet Witch) a Paul Bettany (Vision). Větší úlohy se zhostí i herečka Teyonah Parris. Opět, o příběhu nevíme prakticky nic, ale zajímavostí může být, že Scarlet Witch se objeví hned v dalším filmu a konečně se tedy dostáváme k nějakému většímu propojení seriálů a filmů, jak bylo slíbeno. Zjednodušeně, abyste více pochopili to, co se děje ve velkém filmovém světě, budete prostě muset zavítat i do toho menšího na Disney+.

Tím snímkem je Doctor Strange in Multiverse of Maddness. Oblíbený kouzelník dorazí v květnu a má jít o první hororový počin (s ratingem PG-13, což má většina hororových filmů). Jak bylo řečeno, objeví se zde Elizabeth Olsen, kterou příběh v seriálu pravděpodobně zavede do náruče pana Strange, opět v podání charismatického Benedicta Cumberbatche. Co se týká spekulovaného a chtěného záporáka jménem Nightmare, k potvrzení nedošlo, ale vzhledem k názvu a chystanému pojetí by to překvapení asi nebylo. Režisérské židle se opět ujme Scott Derrickson. Dočkáme se snad tady toho skutečného MCU Multiversa? :)

Nejočekávanější ze všech seriálů, Loki, se zjeví na jaře. Největší záhadou bylo časové umístění příběhu, takže je skvělé, že se vyřešila. Děj nás zavede do alternativní verze reality, konkrétně do té, kdy Loki ukradl Tesseract v Endgame a zmizel. Tahle oblíbená teoretická verze scénáře se tedy potvrdila a my se tak můžeme těšit na Co by se stalo, kdyby… jízdu Toma Hiddlestonea. A doufáme, že to bude sakra skvělý!

V tónu Co když se ponese i další projekt, oznámený na jaro. Seriál What If…? vychází z populární komiksové série stejného jména, která zkoumá to, co má v názvu. Co kdyby se klíčové události v nejslavnějších příbězích odehrály jinak? Na podobné otázky nám odpoví v animované verzi právě tento televizní počin , jejímž postavám propůjčí své hlasy i originální herci. Tohle může být velmi, velmi zajímavé :)

Překvapením se ukázal být seriál Hawkey, který dál představí jeho osud. Mimo jiné se ale dočkáme i představení Kate Bishop, která by se tak měla stát jeho nástupkyní. Dočkáme se na podzim.

No a nakonec (ne)překvapivé potvrzení uniklé informace. Thor: Love and Thunder je název filmu, který uzavírá hlavní prezentaci. Čtvrtý příběh boha hromu přinese v listopadu opět Chrise Hemsworthe, Tessu Thompson , která se ke snímku vyjádřila větou:,, První věc, kterou potřebuje jako Král udělat, je najít si Královnu." To odkazuje na fakt, že Valkyrie se stala správkyní Nového Asgardu poté, co se Thor rozhodl odletět se Strážci. Vztahuje se tahle poznámka k tomu, že jedna ze známých postav postav má být gay/lesbické orientace? Můžeme jen hádat, nicméně dalším faktem je, nebál bych se říct, vzhledem k různým nelichotivým vyjádřením z její strany směrem k Marvelu, lehce šokující návrat Natalie Portman, která se dle všeho ujme ženské verze Thora. Ale kdo ví, režie se totiž ujme opět Taika Waititi a nouzi o humor ve stylu Ragnaroku tak mít rozhodně nebudeme. Už jen samotný název je dost vypovídající. :)

A to je všechno, přátelé. Tedy, aspoň pro tuhle chvíli. Co se týká všech dalších projektů, o kterých se spekulovalo, na ty evidentně už nezbyl čas. Feige by potřeboval aspoň dvojnásobek prostoru. Captain Marvel 2, Třetí Strážci, Black Panther 2 jsou prý filmy, které se připravují, ale nejsou pro ně určená data vydání. KF taktéž ve stejném tónu zmínil Fantastickou 4 a Mutanty (pozor, ne X-Meny!) a dost překvapivě i film Blade, kterého ztvární Mahershala Ali. Ten si zahrál v seriálu Luke Cage mafiánského bosse, známého jako Cottonmouth, a tak se musíme smířit s tím, že Netflixové Marvel série jsou oficiálně mrtvé.

Pozitivní zprávou v tomhle zmatku je nadcházející akce D23, což je obří Disney událost, o které jsme již psali a článek můžete dohledat v historii. No a zde bude mít ve filmové sekci vedle Star Wars, nebo Pixaru, svoji prezentaci i Marvel. Kevin Feige podruhé? Je to velmi pravděpodobné a možná se tak už za měsíc dočkáme rozšíření 4 fáze aspoň o jeden rok.

Protože si to zasloužíme. A protože až doteď nepadlo jméno Spider-Man!


Nábor do redakce

Mám zájem!Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Michal Černý
Michal Černý
Administrátor

Kde nás najdeš


Nábor do redakce

Mám zájem!