Colossus versus Avengers – kdo by vyhrál?

Colossus versus Avengers – kdo by vyhrál?

Komiksy
Colossus versus Avengers – kdo by vyhrál?

V titulku se ve skutečnosti skrývá více než jen řečnická otázka.

244 0
13. listopad 2022, napsal Johnny

Colossus patří dlouhodobě mezi (doslova) nejsilnější X-Meny. Siláků je ale v Marvelu celá řada a pravděpodobně každý fanoušek by dovedl vyjmenovat hned několik alespoň o trochu silnějších. Co byste ale řekli na hypotézu, že si Colossus sám dovede poradit s elitou Avengerů?

Piotr Rasputin, známější jako Colossus, debutoval v roce 1975 v sešitu Giant-Size X-Men #1, jehož autory jsou Len Wein a Dave Cockrum. Tento ruský mutant disponuje schopností proměnit své tělo v „organickou ocel“. Získává tak nadlidskou sílu a je téměř nezničitelný.

Existuje samozřejmě několik alternativních verzí této postavy, jak už to tak v komiksech bývá. Ultimate Marvel odehrávající se na Zemi, která nese označení Earth-1610, vykresluje Piotra jako člena X-Menů už od počátku jejich vzniku (ve výše zmíněné sérii Giant-Size X-Men byl rekrutován až posléze).

V tomto univerzu je Colossus gay, což je také důvod, proč musel opustit rodné Rusko. Jeho největší odlišnost nicméně vyobrazuje dějová linka Ultimate War. Dojde zde ke střetu mezi X-Meny a týmem Ultimates, což je pouze jiné pojmenování pro Avengers v rámci tohoto světa.

Potyčka se konkrétně odehraje v sešitu Ultimate War #4. Colossus nejprve prokáže, že bez mrknutí oka ustojí, když to do něj v brnění v maximální rychlosti napálí Iron Man. Ba co více, následně celých deset minut vytírá podlahu s Thorem, jenž je považován za jednoho z nejsilnějších hrdinů nejen mezi Avengery.

Jeho běsnění ukončí až bomba hozená Nickem Furym. Ta mutantovi nezpůsobí žádnou újmu, ale zapříčiní chaos, který Colossus využije, aby se i s ostatními X-Meny takticky stáhli „do předem připravených pozic“.

V komiksu Ultimate X-Men #94 je pak odhaleno, že za enormní silou, kterou Colossus disponuje, nestojí pouze jeho mutace. Své dovednosti se totiž rozhodl podpořit prostřednictvím drogy označované jako Banshee. Ta je, jak se dále dozvídáme, syntetizovaná z DNA Wolverina, který je v tomto univerzu fakticky „praotcem“ všech mutantů, respektive prvním mutantem vůbec.


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama