Co zatím víme o hře Marvel Future Revolution?

Co zatím víme o hře Marvel Future Revolution?

Hry
502 1
11. březen 2020, napsal Tony Trojan

V článku naleznete vše, co bylo zatím o této hře zveřejněno, a také odpovědi na následující otázky. Jak by mohl fungovat otevřený svět ve hře? Jaké postavy budou hratelné? Kdo napíše příběh? A o čem bude?

Co zatím víme o hře Marvel Future Revolution?

Na našem Facebooku jsme o této novince, která byla oznámena během PAX East 2020, informovali jako jedni z prvních v České republice. Nyní jsme pro vás připravili takové malé shrnutí toho, co od hry očekávat a na co se těšit.

První Open World RPG ze světa Marvel

Jak už jistě víte, tento vývojářský počin bude vůbec první mobilní hrou, která nám nabídne volný pohyb v rámci universa. Do jaké míry bude hráčům umožněn pohyb, na to si budeme muset počkat. Dá se tak předpokládat, že člověk bude tradičně plnit úkoly pro NPC postavy, zvedat si tím level a otevírat si tak lokace a další mise. Bude zajímavé sledovat souvislosti s komiksy a filmy z dílny Marvel. Doposud nebyla potvrzena přítomnost speciálních dungeonů a raidů, ale to už nějak ke hrám tohoto žánru patří. Očekává se, že se tvůrci najdou inspiraci ve hrách jako je třeba World of Warcraft, Skyrim, The Legend of Zelda, Star Wars: The Old Republic anebo GTA.

Samozřejmě, vše musí být upraveno na nároky chytrých telefonů, které nemohou plnohodnotně nahradit herní konzole anebo PC. Vzhledem k tomu, jak směřují technologie kupředu, lze alespoň říci to, že hry pro Android a iOS skvěle sekundují jejich velkým sourozencům. Příkladem mohou být mobilní verze starších titulů GTA či Minecraftu, anebo velice povedená hra Lifeafter. Spolu s tím samozřejmě přicházejí i vyšší nároky na hru, které prozatím společnost Netmarble neodhalila. Doufejme, že budou myslet i na hráče, kteří neberou telefony jako spotřební zboží a nutně nepotřebují nový iPhone či smartphone s osmijádrovým procesorem a 12GB RAM.

Hratelné postavy a kostýmy

Princip hry bude podobný hře Marvel Future Fight, která spolu s Contest of Champion patří k těm nejoblíbenějším v naší zemi, ale i po celém světě. V nadsázce se dá říci, že jde o Future Fight vylepšený o otevřený svět, protože za titulem stojí stejná vývojářská firma. Tvůrci z Netmarble sami tvoří komiksy s novými hrdiny, kteří se jistě ukáží i v tomto RPG (Luna Snow, Sharon Rogers, Crescent atd.). Dále se můžeme těšit i na známé superhrdiny z řad Avengers, X-Men a Fantastic Four a nemohou chybět ani superpadouši z Hydry a dalších zločineckých organizací. Kompletní seznam hratelných postav zatím k dispozici není, je to ale jenom otázka času.

Postavy budou existovat v několika variantách (Costume), podobně jako u Future Fight (Uniform), které si budete moci koupit za nějakou vzácnou měnu. Proto se třeba můžete těšit na kostým Green Goblina, který se sloučil s Carnagem – tedy Red Goblin, anebo na kostýmy z MCU. Otázkou zůstává, jestli tím vlastně Netmarble nepoškodí svou předchozí hru. Byla by to totiž velká škoda, jelikož je Future Fight dle mého názoru skvělá a je vidět, že o ní hezky a neustále pečují.

Danny Koo, ředitel herní divize Marvelu, potvrdil přítomnost velkých NPC bossů, mezi kterými by měl figurovat i Yellowjacket. Jestli za tyto postavy půjde hrát, ale neprozradil.

Příběh a lokace

O dějovou linku, storyline, se postará komiksový scénárista Marc Sumarek. S herním průmyslem má zkušenosti z Marvel Ultimate Aliance 3, takže jistě odvede dobrou práci. Navíc se jedná o autora, jehož dílo Franklin Richards: Son of Genius získalo nominaci na Cenu Willa Eisnera, komiksového Oscara. Kam nás příběh od tohoto rodáka z Clevelandu zavede?

Vše by se mělo točit kolem toho, že nastane konvergence různých světů a dimenzí. Konvergence v evoluční biologii označuje, že nepříbuzné organismy získaly nezávisle na sobě podobné znaky i přesto, že se vyvíjely separátně. Pro nás to znamená jednoduché vysvětlení na otázku, proč vlastně existují jednotlivé postavy ve více variantách.

Nejen hrdinové se šikují do velkého společenství zvaného Omega Flight, ale i záporáci jako je M.O.D.O.K, Green Goblin, Red Goblin, Baron Mordo anebo Red Skull. To by mohlo nabídnout možnost zvolit si frakci (stranu), což by bylo pro hru s otevřeným světem nejvhodnější.

Lokace jako The Chosen Valley (velká poušť na Sakaaru), anebo Hub Cluster na Xandearthu, se již objevily v traileru. K těmto přibyla další místa, takže plně prozkoumáte i Sakaar's Crown City, New Stark City a Xandearth Headquarters.

Bill Rossman, viceprezident Marvel Games, na svém Twitteru prozradil, že se příběh odehrává v našem světě a realitě, tzv. Prime Earth, která se nejčastěji označuje jako Earth-616.

Bude hra k dispozici i u nás? A jaká bude její cena?

Proč by hra nemusela jít i v ČR? Ne vždy jsou hry k dispozici i u nás, proto si jen tak nezapaříte Marvel Super War, která patří do skupiny MOBA her (multiplayer online battle arena), takže je to vlastně marvelovská verze Dota2 či League of Legends. Doufejme tak, že Future Revolution bude ke stažení i na českém Google Play a Apple Store.

Pokud hra nebude zadarmo, určitě se její cena vejde pod 200 Kč. Myslím si, že Netmarble zvolí podobnou strategii jako u Future Fight, takže jejich příjmy budou vyplývat z počtu stažení a z možnosti koupit předmět či měnu za reálné peníze a tím získávat tzv. VIP Level. Proto se jeví možnost stáhnout hru zdarma jako nejpravděpodob­nější.

Datum vydání doposud taky není znám, ale jakmile se objeví další informace, tak vám dáme vědět prostřednictvím našeho webu či minimálně FB stránky.

Na celý trailer se můžete podívat zde:

(Zdroje obrázků a videa – Marvel.com)


Nábor do redakce

Mám zájem!Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Tony Trojan
Tony Trojan
Redaktor

Kde nás najdeš


Nábor do redakce

Mám zájem!