Co vše víme o třetí Spideyho sólovce?

Co vše víme o třetí Spideyho sólovce?

Filmy
351 0
2. červenec 2020, napsal Michal Černý

Už teď je Tom Holland hercem, který si užil Spideyho oblek nejvícekrát ve filmové historii. A zcela bude to ještě pár let trvat. Než s ním ale začne úplně nové dobrodružství, je potřeba uzavřít staré rány.

Co vše víme o třetí Spideyho sólovce?

Závěr trilogie si opět vezme na starost Jon Watts a do kin by se snímek měl dostat v listopadu roku 2021. Ovšem díky současné zdravotní situaci ve světě ani tohle není jisté, stejně jako datum startu natáčení, které by mohlo začít už letos v září, jak tvrdí nejnovější zákulisní informace. Moc tomu nepomáhají další kauzy, které se v USA odehrávají, to sem ale nepatří.

Toliko k informacím, které jsou (aspoň prozatím) pevně stanovené. Ta část, kdy už takřka vymýšlíme budoucnost za pochodu, je poměrně delší.

Kupříkladu samotný děj. Kromě vyjádření samotného Hollanda, který prý četl scénář a bude to šílená jízda, se tak můžeme chytnout jen samotného konce snímku Far From Home. Čeho přesně? Inu, máme tam tři zásadní momenty.

První je odhalení Peterovy identity. Téměř všichni předpokládají, že jednou z hlavních misí bude sám sebe obhájit před veřejností a dokázat, že Mysterio lhal. A to buď v případě právě identity, anebo v tom, že ze sebe udělal oběť, kterou Spider-Man chladnokrevně zavraždil. Ať tak či tak, k tomu se určitě bude hodit vynikající právník. V tuhle chvíli jsou dvě možnosti.

Matt Murdock – Daredevil, či Jennifer Walters – She-Hulk. Zatímco první jméno je oblíbené a dostatečně známé, to druhé je zase mnohem více pravděpodobnější. Představitel Daredevila z// Netflixovské// série Charlie Cox totiž nedávno potvrdil, že pokud studio skutečné chystá ke Spideymu tuhle postavu, on ji určitě znova hrát nebude, neboť mu to nikdo nenabídl. Naopak She-Hulk dostane svůj vlastní seriál na Disney+ a přeci jen, jeden právník na univerzum úplně stačí.

Jenže se taky může stát, že tahle dějová linka bude celkem podružná a velice rychle přejdeme k jiným tématům. Jedním z nich by mohli být Skrullové, kteří se ukázali být velmi důležitou součástí budoucnosti MCU. Opět zde můžeme operovat se dvěma možnostmi. Lidé se mezitím dozvěděli o jejich existenci a ,,přátelských“ úmyslech, přičemž se mohou do tohoto sporu zapojit a vzít vinu na sebe (jakýmkoliv divným způsobem), anebo se o nich zatím nikdo nedozví a právě v tomto filmu se ukáže jejich pravá podstata a základ pro event Secret Invasion.

Třetím (a snad i zaručeným) lákadlem bude redakce Daily Bugle v čele s J. J. Jamesonem, který po Spideym jako vždy nekompromisně půjde. Není snad lepší příležitost. Máme tady tak perfektní šanci udělat z Petera konečně redakčního fotografa a tak trochu i detektiva, který má díky své nově nabyté možnost vypátrat, kdo za tím vším stojí a zda není Mysterio náhodou naživu. Mimochodem, představitel Jamesona, J.K. Simmons, přiznal, že již natočil scénu pro další film a další se chystají. Hon Daily Bugle za senzacemi tedy bude pokračovat i mimo Spideyho okolí, což je jedině dobře.

Ohledně děje tedy máme příliš otazníků a dokud se nezačne natáčet, anebo neuniknou jakékoliv další informace, může přijít skoro cokoliv. Nezapomínejme totiž, že snímek dorazí dřív, než druhý Strange s Multiverzem a Thor s absurdním vesmírným výletem, takže úplný odvaz to taky asi nebude.

Je tu ale jedna věc, která by mohla být v závěru aspoň naznačena. Tou je propojení MCU a Sony-Verse. To se ale dostáváme zároveň k postavám.

Kromě Petera uvidíme všechny jeho další ne/přátele ze školy a dost možná ho zastihneme i v přípravách na vysokoškolský život. Počítejme i s tím, že se po jeho boku na chvilku objeví i další hrdinové, kteří v tu chvíli budou na Zemi a snad bychom se mohli dočkat i Furyho, který se jistě bude chtít s Peterem seznámit osobně.

Jenomže, co si budeme povídat, Spideyho příběhy jsou zajímavé spíš pro jeho vražedné nepřátele, než pro klábosení s kamarády. A tady se jich pravděpodobně dočkáme v mnohem větším počtu.

Pokud se bavíme o záporácích, nejčastěji se mluví o Sinister Six a že by se toto uskupení zde mohlo objevit. Inu, v MCU se ještě stále poflakují Vulture, Scorpion a Shocker, ovšem nezdá se, že by pro tento snímek SS vzniklo. Hodně by zde chyběl Mysterio, u kterého nijak nečekám, že se objeví ihned po své ,,smrti“ a pokud se s ním počítá dál, objeví se později a mnohem nečekaněji. Tvůrci by tak museli SS dost upravit podle reálií MCU a nevím, zda by se taková změna setkala s úspěchem. Navíc by v tomhle případě byla asi i dost uspěchaná.

Ještě než se vrátím k Vultureovi, zmíním Kravena, o němž se ve spojitosti s třetím dílem hovoří nejčastěji. Kdo jiný by měl Spideyho lovit k útěše rozvášněného davu? Pokud se to potvrdí, stane se nejspíše hlavním nepřítelem a ostatní buď během filmu odpadnou, anebo se přidají na Peterovu stranu. A teď Vulture.

Pokud jste viděli trailer na Morbia (a v jeho závěru Michaela Keatona, který Vultura hraje), jistě víte, o čem bude řeč. Ano, dostávám se k avizovanému spojení MCU a Sony-Verse. Popravdě, tohle pomrknutí je na jednu stranu až moc očividné a vůbec bych se nedivil, kdyby se ve filmu vůbec neobjevilo, anebo by šlo o zcela jinou postavu. Sice zvláštní marketingový tah, ale jistě účinný. Ale ať tak, či tak, k tomuto propojení jistě dojde.

Spider-Man je pořád ještě majetkem Sony a to si ho bude chtít určitě podržet hlavně pro svůj Spider vesmír, kde se aktuálně nachází Morbius a Venom, v budoucnu by pak měly přibýt další postavy s Madame Web v čele. Peníze a sláva ale taky hrají důležitou roli a MCU tak o svého Spideyho s tváří Hollanda určitě nepřijde. Proslýchá se totiž, že Holland podepsal novou smlouvu na dalších šest filmů v kostýmu pavoučího muže a je téměř jisté, že ne všechny se budou odehrávat v jedné realitě.

Já osobně jsem totiž přesvědčen, že Sony-Verse je jedna z alternativních realit vůči MCU a Holland bude v případě potřeby skákat z jedné verze do druhé. Abych se ale vrátil k závěru trilogie, o které má být řeč.

Jak bylo už napsáno, víme toho strašně málo jak o ději, tak i obsazení. Jsou ale různé indicie k tomu, kterými směry by bylo možno příběh vést a které postavy očekávat. Může se stát cokoliv z výše uvedeného, ale taky skoro nic. Dokonce se může stát, že se Sony zblázní a prodá veškerá práva zpět Marvelu, což by kupříkladu znamenalo přesun Venoma do MCU (nejlépe v potitulkové scéně). Ale to je až moc šílená teorie. Možná srovnatelná s tím, že by se prý záporákem mohl stát i Ned.

Shrnuto na závěr, třetí Spider-Man není jedním z těch nejvíce očekávaných snímků 4. fáze, ale zároveň je tím, který může hodně překvapit, byť se režie opět ujal Watts. Peter se konečně může vymanit se spárů minulosti a stát se opravdovým nezávislým a hláškujícím hrdinou. Potenciál tu je, otázkou pak zůstává, za bude využit. Jak jste mohli vidět, možností je spousta a mezi řádky jich je ještě víc.

(Zdroj obrázků – marvel.com, screenrant.com)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Michal Černý
Michal Černý
Administrátor

Kde nás najdeš