Co se stalo s tělem Visiona po jeho smrti?

Co se stalo s tělem Visiona po jeho smrti?

Filmy
Co se stalo s tělem Visiona po jeho smrti?

Dnes si v krátkém článku objasníme, co se vlastně s Visionem v rámci MCU stalo. Tedy kromě toho, že zemřel. Lze-li tedy u této formy bytí o smrti vůbec mluvit.

4.5 / 5 1054 2
4. listopad 2020, napsal Johnny

Ihned po završení Infinity ságy se internet začal hemžit nejrůznějšími teoriemi o tom, jak by mohl VisionMCU znovu ožít.

Všechny tyto teorie se v zásadě točily kolem Shuri a toho, zda se jí náhodou v Avengers: Infinity War nepodařilo pozměnit samotnou Visionovu konstrukci, v důsledku čehož by snad mohl být přiveden zpět k životu.

V nedávno vydané marvelovské příručce The Wakanda Files se nachází kapitola, kde Shuri přesně popisuje, jak probíhal pokus o vynětí Kamene mysli z Visionova těla a co stálo za jeho selháním.

Poté zde mluví o jeho pitvě, což pro Visiona zřejmě skutečně značí definitivní konec. Detaily z pitvy líčí následovně:

„Provedla jsem úplnou sanaci Visionovy kostry a anatomie, včetně Kamene mysli. Jeho struktura byla polymorfní, složená z překrývajících se vrstev neuronů, které spíše než aby přeprogramovaly synapse ke kolektivnímu fungování, fungovaly bez posloupnosti. Navzdory poněkud primitivnímu a energickému způsobu, jakým byl sestaven, byl ovšem Vision docela elegantní.“

Dále také Shuri popisuje Visionovy schopnosti:

„Vision byl schopný letu a levitace bez použití jakéhokoliv druhu pohonu. Připisuji to jeho vibraniové tkáni. Měl také mimořádnou sílu. Jelikož základem jeho programu a myšlenkových procesů byl JARVIS, jeho logika vždy zůstávala věcná. Byl také schopný vytvořit hmotu jen tak z ničeho, jako třeba plášť, jenž si opatřil poté, co vypozoroval, že Thor ho také nosí. Dále dovedl pozměnit svůj fyzický vzhled tak, aby vypadal více lidsky, včetně lidských rysů jako odstínu pleti, nebo vlasů.“

Do své snahy vyjmout z Visionova těla Kámen mysli vložila Shuri veškeré své úsilí. Thanosova invaze do Wakandy ale proběhla poměrně rychle a za daných okolností se jednalo prakticky o nemožný úkol.

„Kámen mysli s Visionovou neuronovou sítí spojovaly dva biliony neuronů. Samozřejmě, požádali mě, zda bych nemohla ty biliony spojení odstranit a přesměrovat je pak do středu bitvy tak, aby byl ten kámen zničen. Bohužel to byl úkol, který jsem nedokázal provést dostatečně včas.“

Vision byl na konci filmu Avengers: Infinity War zabit Thanosem. Přestože v Avengers: Endgame byla většina zemřelých z předchozího filmu přivedena zpět k životu, Visiona se toto vzkříšení netýkalo. Oživeni byli pouze ti, které Thanos z vesmíru vymazal svým lusknutím.

Co na Visionovo působení v MCU říkáte vy? Oblíbili jste si tuto postavu, nebo je vám naopak zcela lhostejná?

(Zdroje obrázků – comicbook.com, quirkybyte.com, youtube.com/Bes­tClips)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Vision je podle mě super postava. Podle mě by mohl mít i samostatnej film jako měl třeba spider man.

Film

Otázka je, jestli by ho sám utáhl. Jako postava je fajn, ale jeho osud bude řešit primárně WandaVision :)

Reklama